Choć pozornie wydaje się to proste, proces budowania masy mięśniowej jest naprawdę sporym wyzwaniem dla większości ćwiczących. Przeciwności do uzyskania satysfakcjonującej wagi jest naprawdę wiele: niewłaściwa dieta, zbyt szybka przemiana materii, źle dobrany plan treningowy czy chociażby nieprawidłowa regeneracja. Niemniej jednak, pomimo spełnienia powyższych warunków, znaczna część osób wciąż boryka się z problemem utrudnionej rozbudowy masy. W tym celu warto pomyśleć o suplementacji, która niejednokrotnie pozwala na przełamanie stagnacji w naszej sylwetce. Poznajcie 5 najlepszych suplementów, które raz na zawsze pozwolą wam osiągnąć cel, jaki dotychczas wydawał się niemożliwy!

 

SPIS TREŚCI:
Miejsce 1. Mass ATTACK
Miejsce 2. Post JYM Active Matrix
Miejsce 3. Amino Build Next Gen
Miejsce 4. Mutant Mass
Miejsce 5. Jumbo

 


Miejsce 1. Mass ATTACK
Niekwestionowanym zwycięzcą naszego zestawienia jest produkt Mass ATTACK, będący kompleksowym rozwiązaniem dla osób poszukujących suplementu do rozbudowy masy mięśniowej. Idealnym potwierdzeniem wysokiej jakości i skutecznego działania jest fakt, iż suplement jest stosowany zarówno przez polskich olimpijczyków, jak i laureatów Mistrzostw Polski i Europy. Mass ATTACK coraz częściej jest polecany przez trenerów personalnych, którym zależy na tym, by ich podopieczni otrzymali najlepsze z możliwych wsparć.

 

Tu kupisz ten produkt Mass Attack 1500g -16% (5) Mass Attack 1500g 141 zł 167 zł Sprawdź Teraz!  

 

Niewątpliwą zaletą preparatu Mass ATTACK jest jego rozbudowany skład, który czyni z tego suplementu prawdziwą „bombę korzyści” dla naszej sylwetki. Każda porcja odżywki zawiera wysoką zawartość białek i węglo-wodanów, których proporcja pozwala na skuteczne budowanie siły i masy mięśniowej. To świetne rozwiązanie dla osób mających skłonności do tycia, dlatego też Mass ATTACK niweluje ryzyko nieestetycznego „zalania” sylwetki. Oprócz tego w pojedynczej dawce preparatu odnajdziemy także sporą ilość aminokwasów BCAA. Związki te stanowią fundament anabolizmu mięśniowego, co, jak powszechnie wiadomo, jest jednym

z podstawowych aspektów zmiany sylwetki i zwiększenia rozmiarów własnych mięśni.

 

 

To jednak nie koniec dodatków, jakie znajdziemy w składzie Mass ATTACK. Suplement został wzbogacony o takie substancje jak kreatyna i tauryna, będące jednymi ze sztandarowych składników boosterów treningowych. Ich obecność pozwoli nie tylko uchronić mięśnie przed degradacją, jaka wynika z intensywnych treningów; to także bezpieczny i sprawdzony sposób na zwiększenie siły, co z pewnością przełoży się na nasze wyniki. Oprócz tego producenci Mass ATTACK wykorzystali hydrolizowany kolagen, liczne fitosterole i niezwykle bogaty kompleks witaminowo-mineralny. Wszystko to w jednym celu: by mięśnie dostały solidne wsparcie do rozwoju i wizualnego powiększenia.

 

Tu kupisz ten produkt Mass Attack 1500g -16% (5) Mass Attack 1500g 141 zł 167 zł Sprawdź Teraz!

 

Warto też dodać, że Mass ATTACK to nie tylko suplement, lecz pełnowymiarowe wsparcie. Do każdego opakowania suplementu zostaje dołączony, w zupełności za darmo, indywidualnie dostosowany plan dietetyczny oraz poradnik treningowy. Dzięki temu zyskujemy gotowy pakiet startowy, który z pewnością pozwoli na zmianę swojej sylwetki. Mass ATTACK to nowy wymiar suplementacji, skierowany do każdego, bez względu na doświadczenie.

 

Więcej informacji na www.MassAttack.pl 

 

 

Miejsce 2. Post JYM Active Matrix
Drugie miejsce należy do preparatu Post JYM Active Matrix, który, jak sama nazwa wskazuje, zaliczany jest do grona odżywek ukierunkowanych na wsparcie potreningowe. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii produkcji i wysokiej jakości składników suplement działa na naszą sylwetkę na wielu płaszczyznach: nasila procesy wzrostu masy mięśniowej, aktywizuje mechanizmy naprawcze i skutecznie regeneruje przemęczony organizm.

 

Skład Post JYM Active Matrix jest konglomeratem wielu czynników, które potocznie zalicza się do grona środków anabolicznych. Obecność BCAA oraz glutaminy warunkuje nasilenie procesów odnowy po wyczerpujących sesjach treningowych, a połączenie kreatyny i tauryny tworzy silny kompleks do wzrostu siły i wytrzymałości mięśniowej. Z kolei wykorzystanie betainy

i beta-alaniny pozwala na skuteczne nasilenie syntezy nowych włókien mięśniowych przy jednoczesnej aktywizacji procesów pozwalających na stałą rozbudowę naszych mięśni. Tak bogata formuła pozwala na skuteczny wzrost naszej sylwetki, bez zbędnego ryzyka ewentualnego spadku.

 

Miejsce 3. Amino Build Next Gen
Kolejnym punktem jest preparat Amino Build Next Gen, który, jak łatwo się domyślić, stanowi bogaty kompleks aminokwasów. Podobnie jak w Post JYM Active Matrix, głównym składnikiem jest połączenie leucyny, izoleucyny i waliny, czyli w skrócie egzogennego BCAA. To jednak nie wszystko. Firma Muscletech zawarła w swoim preparacie konglomerat trzech związków: betainy, glutaminy i l-alaniny. Dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu tych substancji tkanka mięśniowa może cieszyć się niezwykle złożonym wsparciem dla procesów ukierunkowanych na zwiększenie swoich rozmiarów. Amino Build Next Gen posiada też zestaw elektrolitów pozwalających na utrzymanie prawidłowego nawodnienia naszych komórek, a wspomniana już wcześniej betaina stanowi świetny sposób na redukcję szkodliwych utleniaczy i zwiększenie siły.

 

Miejsce 4. Mutant Mass

Tu kupisz ten produkt MUTANT Mutant Mass - 6800g (4.04) MUTANT Mutant Mass - 6800g 262,09 zł Sprawdź Teraz!
Jakiekolwiek zestawienie suplementów na rozbudowę masy mięśniowej byłoby niepełne bez tego preparatu. Gainer Mutant Mass to legendarny już produkt wśród odżywek typu gainer, którego skład nie bazuje tylko i wyłą-cznie na klasycznym połączeniu białka i węglowodanów. Formuła Mutant Mass to także dodatek prozdrowotnego oleju MCT i tłuszczu z siemienia lnianego, które zarówno stanowią dodatkowe źródło energii, jak

i wykazują silne działanie antykataboliczne.

 

Co więcej, firma PVL postanowiła wykorzystać sprzężony kwas linolowy. CLA to związek, który pozwala budować masę bez zbędnego ryzyka odkładania się dużej ilości tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Jak widać, Mutant Mass pozwala na bezpieczną rozbudowę suchej masy mięśniowej przy maksymalnym ograniczeniu ryzyka dla naszej sylwetki.

 

Miejsce 5. Jumbo

Tu kupisz ten produkt Scitec Jumbo - 2860g (4.78) Scitec Jumbo - 2860g 179 zł Sprawdź Teraz!
Zestawienie zamyka preparat firmy Scitec, który choć określany jest mianem gainera, bardziej kwalifikuje się do miana odżywki okołotreningowej. Dlaczego? Jumbo posiada niezwykle bogaty i zróżnicowany skład, w którym znajdziemy tak naprawdę wszystko – począwszy od wysokiej zawartości głównych makroskładników, przez spory dodatek różnych form kreatyny, substancje przedtreningowe takie jak arginina, a skończywszy na antykatabolicznych aminokwasach BCAA, glutaminie, ornitynie i ekstrakcie

z pieprzu. Jumbo to dobre rozwiązanie dla osób, które w prosty sposób chcą pomóc swojej diecie i treningom w rozbudowie dotychczasowej masy.

 

Zauważmy jeszcze, że powyższy ranking to nie są pozycje od najlepszej do najgorszej, tylko są w nim wymienione produkty, które rekomendujemy.


Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów z uwzględnieniem składów oraz opcji dodatkowych.