Tłuszcze są zwykle kojarzone z niepożądaną tkanką tłuszczową, co zazwyczaj prowadzi do ich znacznego ograniczenia w diecie. To niewybaczalny błąd, gdyż organizm człowieka wymaga odpowiedniej ilości zarówno tłuszczów nasyconych, jak i nienasyconych. Choć większość z nich jest samodzielnie syntezowana w organizmie, niektóre z nich, jak frakcja omega 3, powinno się dodatkowo suplementować. Pomimo zbilansowanej diety osoby ćwiczące niejednokrotnie borykają się z problemem ich niedostatecznej ilości w organizmie. Firma Olimp postanowiła ułatwić życie miłośnikom sportu i wypuścić suplement diety, którego skład pozwoli na pokrycie ewentualnych niedoborów.  

 

SPIS TREŚCI:
1. Omega 3 Olimp – skład
2. Omega 3 Olimp – działanie
3. Omega 3 Olimp – dawkowanie
4. Omega 3 Olimp – opinie
5. Omega 3 Olimp – cena

 


1. Omega 3 Olimp – skład
Podstawowym składnikiem suplementu Omega 3 firmy Olimp jest najwyższej jakości esencja oleju, źródłem którego są ryby zimnowodne. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji odżywek udało się uzyskać kwasy omega 3 o stężeniu równym 65%. To, co jeszcze zasługuje na uwagę, to wprowadzenie do formuły suplementu witaminy E – D-alfa tokoferolu, który jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Kolejnym istotnym aspektem preparatu jest obecność dwóch ważnych kwasów: eikozapentaenowego (EPA) oraz dokozaheksaenowego (DHA). Dzięki swojej wysokiej aktywności biologicznej pełnią one kluczową rolę w prozdrowotnym działaniu Omega 3. Ogrom badań naukowych i analiz laboratoryjnych udowodnił ich pozytywne właściwości w kontekście ludzkiego zdrowia.

 

2. Omega 3 Olimp – działanie
Wspomniane już wcześniej empiryczne dowody pozytywnego działania nienasyconych kwasów tłuszczowych w dość przejrzysty sposób ukazują wpływ preparatu Omega 3 na funkcjonowanie organizmu na wszelakich poziomach – począwszy od metabolizmu komórkowo-tkankowego, a skończywszy na pracy poszczególnych narządów wewnętrznych. Fundamentalnym zastosowaniem Omega 3 firmy Olimp jest minimalizacja ryzyka rozwoju chorób systemu sercowo-naczyniowego, a także ochrona układu nerwowego i odpornościowego.

 

Kwasy tłuszczowe należące do frakcji omega 3 stanowią integralną część błon komórkowych, co powoduje wzrost ich płynności i realne oddziaływanie na receptory odbierające sygnały ze strony hormonów. Na skutek konkurowania o niezbędne związki enzymatyczne wraz z innymi substancjami omega 3 znacząco ograniczają powstawanie prostanoidów. To grupa związków mająca charakter prekursora syntezy związków inicjujących reakcję zapalną w organizmie. W tym miejscu warto kolejny raz przywołać wspomniane kwasy EPA i DHA, które niejednokrotnie można spotkać w składzie leków ukierunkowanych na ograniczenie ryzyka powstawania zakrzepów i zatorów w obrębie układu krążenia.

  Fabryka Siły Sklep

Kwasy Omega 3 firmy Olimp pełnią także funkcję regulatora ekspresji genów, dzięki czemu zwiększają insulinowrażliwość obwodową i wątrobową. Spotęgowanie reakcji wyłapywania krążącej we krwi glukozy, a następnie umiejscawiania jej w komórkach prowadzi do stymulacji syntezy enzymów pozwalających na jej przekształcenie do postaci glikogenu.

 

Kilkukrotnie przywołane w tym tekście kwasy EPA oraz DHA mają też wpływ na proces redukcji masy ciała. Pobudzenie ekspresji genów, którym przypisuje się regulację tempa utleniania nasyconych kwasów tłuszczowych, jednocześnie zapobiega nadmiernemu magazynowaniu trójglicerydów

w komórkach tłuszczowych. To natomiast prosty i bezpieczny sposób zarówno na poprawę gospodarki lipidowej, jak i szybsze uzyskanie smukłej sylwetki.

 

Olimp Omega 3 wpływa też na aktualne stężenie hormonu stresu, który jest postrzegany jako jedna z podstawowych oznak nasilenia reakcji katabolicznych. Ograniczenie uwalniania kortyzolu przez nadnercza poprawia mechanizmy regeneracyjne, a to z kolei zwiększa efektywność stosowanych metod podczas kształtowania sylwetki. Dodatkowo stała suplementacja Omega 3 stanowi jeden z głównych elementów ochrony wątroby przed szkodliwymi zatruciami alkoholem czy środkami farmaceutycznymi.

 

3. Omega 3 Olimp – dawkowanie
W celu uzyskania maksymalnego działania suplementu, a także uniknięcia rażących pomyłek, najlepszym rozwiązaniem jest przestrzeganie wytycznych producenta umieszczonych na opakowaniu. Ze względu na dużą zawartości wykorzystanych kwasów omega 3 suplement firmy Olimp powinien być stosowany raz dziennie jako dodatek do posiłku. Pojedynczą porcję preparatu, której odpowiada jedna kapsułka, należy popić odpowiednią ilością zimnej wody. Warto pamiętać, że suplementacja nienasyconymi kwasami tłuszczowymi powinna odbywać się w zgodzie z aktualną dietą.

 

4. Omega 3 Olimp – opinie
Nienasycone kwasy tłuszczowe typu omega 3 od długiego czasu są uznawane za jeden z podstawowych elementów zbilansowanej i zdrowej diety. Kardioprotekcyjne działanie suplementu firmy Olimp pozwala wykorzystać preparat nie tylko jako kolejne wsparcie dla osób ćwiczących. Kapsułki Omega 3 to świetnie rozwiązanie dla osób borykających się z wieloma przypadłościami natury krążeniowo-naczyniowej jak chociażby nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, otyłość, cukrzyca czy stany skutkujące zwiększonym ryzykiem zawału mięśnia sercowego.

 

Preparat adresowany jest przede wszystkim do osób dorosłych, świadomych ryzyka zagrożenia własnego zdrowia, jakie może wynikać z niedostatecznej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega 3. Preparat firmy Olimp jest suplementem diety o niezwykle uniwersalnym działaniu, dlatego też w większości przypadków jest polecany jako wsparcie o charakterze prewencyjnym.

 

5. Omega 3 Olimp – cena
Cena zakupu Omega 3 marki Olimp jest uzależniona od formy, w jakiej występuje. Najczęściej spotykaną wersją jest edycja sportowa, w przypadku której opakowanie liczące 120 kapsułek kosztuje ok. 42 zł. Preparat firmy Olimp jest ogólnodostępnym suplementem, dlatego też z łatwością można go zakupić w punktach sprzedaży odżywek dla sportowców, aptekach, sklepach zielarskich oraz w naszym sklepie internetowym.