Berberyna a cukrzyca.
Cynowód i berberys. Te dwie rośliny stanowią źródło pewnej bardzo pomocnej i zdrowej substancji nazywanej berberyną. Jeżeli chcecie nieco poszerzyć swoją wiedzę na temat tego preparatu, zapraszamy do poniższego artykułu.
SPIS TREŚCI:
1. Suplement zwany berberyną
2. Dla kogo jest przeznaczona?
3. Jak działa berberyna?
4. Suplementacja
dietetyczne i treningowe już od 42 zł / mies.
1. Suplement zwany berberyną
Berberyna jest roślinnym alkaloidem, który znajduje się w korzeniach cynowodu i berberysu. Jej lecznicze właściwości zostały już docenione wieki temu w tradycyjnej medycynie chińskiej.
2. Dla kogo jest przeznaczona?
Lecznicze działanie berberyny znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim u osób mających problemy z nadmiernym poziomem cholesterolu i cukru we krwi. Ponadto może być wykorzystywany w problemach gastrycznych i sercowo-naczyniowych. Badania potwierdzają również
o antyseptycznej roli berberyny przy stosowaniu w małych stężeniach.
3. Jak działa berberyna?
Działanie berberyny okazuje się naprawdę imponujące i bardzo szerokie.
Do najważniejszych celów jej stosowania zalicza się:
- działanie antybakteryjne,
- działanie przeciwpierwotniakowe,
- zapobieganie biegunkom,
- przeciwdziałanie nadciśnieniu i cukrzycy,
- profilaktykę antynowotworową.
4. Suplementacja
Dobowa dawka berberyny wynosi od 900 do 2000 mg. Ze względu na tak dużą gramaturę powinna być ona podzielona na ok. 3 do 4 dawek w ciągu dnia, które należy spożywać bezpośrednio po posiłku.
Mówiąc o działaniach niepożądanych, należy wspomnieć, że suplementacja berberyną może doprowadzić do znacznego uwalniania bilirubiny. Efektem tego jest całkowity zakaz jej stosowania przez ciężarne oraz nowonarodzone dzieci z żółtaczką.