Suplement diety Olimp Omega 3 zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, niezbędne do prawidłowego działania naszego organizmu. Kwasy tłuszczowe omega-3 różnią się tylko minimalnie od kwasów tłuszczowych omega-6 i na pierwszy rzut oka można by ich nawet nie rozróżnić. Tak też zresztą było do niedawna. Przed tym odkryciem lekarze i dietetycy wychodzili z założenia, że istotnym podziałem dotyczącym tłuszczów jest tylko podział na kwasy nasycone i na kwasy nienasycone. Dodatkowe podziały nie były stosowane.

 

SPIS TREŚCI:
1. Olimp Omega 3 – dlaczego kwasy omega-3 są tak istotne?
2. Kto powinien sięgać po suplement Olimp Omega-3?
3. Jak suplement Olimp Omega 3 wpływa na układ krążenia?
4. Jak dawkować suplement Olimp Omega 3?

 


1. Olimp Omega 3 – dlaczego kwasy omega-3 są tak istotne?
Olimp Omega 3 to produkt, który dla wielu osób jest podstawowym źródłem tych kwasów. W diecie przeciętnego człowieka zdecydowanie dominują kwasy tłuszczowe omega-6. Od wielu dekad są polecane jako zamienniki dla nasyconych kwasów tłuszczowych. Problem pojawia się dopiero, kiedy chodzi o kwasy tłuszczowe omega-3.

 

Zdolność do syntetyzowania różnych substancji w określonych procesach zależy od obecności w organizmie odpowiednich mechanizmów.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że kwasy tłuszczowe omega-3 potrzebne są w bardzo niewielkich ilościach i jeśli w diecie kwasy tłuszczowe omega-3 pojawią się w stosunku 1 : 4 do kwasów tłuszczowych omega-6, nie będzie żadnego problemu.

 

Ważne, by sytuacja nie wyglądała tak, że kwasy tłuszczowe omega-3 to zaledwie 1/30 wszystkich przyjmowanych kwasów tłuszczowych. To już jest niebezpieczne, ponieważ inne rodzaje tłuszczów są w stanie zastępować kwasy tłuszczowe omega-3, ale nigdy nie jest to zastępstwo idealne i powoduje powstawanie problemów.

 

2. Kto powinien sięgać po suplement Olimp Omega-3?
Można powiedzieć, że po suplement Olimp Omega 3 powinien sięgać każdy, ponieważ problemy z odpowiednią ilością kwasów tłuszczowych omega-3 są dzisiaj powszechne. Największe problemy z nimi mają jednak osoby chorujące na serce i cierpiące na miażdżycę, osoby w podeszłym wieku oraz sportowcy. U osób intensywnie trenujących kwasy tłuszczowe omega-3 są potrzebne do utrzymania w odpowiedniej kondycji naczyń krwionośnych. Olimp Omega 3 powinny też suplementować osoby żyjące w ciągłym stresie i uskarżające się na problemy z układem pokarmowym, w tym zwłaszcza z wątrobą.

 

Warto także pamiętać, że przywrócenie równowagi pomiędzy kwasami tłuszczowymi może mieć bardzo pozytywne efekty dla działania procesów przemiany materii, co jest istotne dla osób próbujących zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej.

  Fabryka Siły Sklep

3. Jak suplement Olimp Omega 3 wpływa na układ krążenia?
Olimp Omega 3 jest w stanie walczyć skutecznie z miażdżycą i problemami spowodowanymi przez nadmiar tak zwanego złego cholesterolu. Wbrew powszechnej opinii obecność cholesterolu jest niezbędna, ponieważ jest to substancja wyściełająca naczynia krwionośne. Poprawia ich szczelność oraz wytrzymałość.

 

Kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają także bardzo pozytywnie na układ nerwowy. Odpowiadają za działanie neuroprzekaźników, czyli ułatwiają przesyłanie sygnałów pomiędzy komórkami nerwowymi. Ułatwia to pracę neuronom, co podnosi ich wytrzymałość i opóźnia wszelkie procesy degeneracyjne. Warto podkreślić tutaj działanie ochronne dla siatkówki oka, która też jest elementem układu nerwowego. Obecnie choroby degeneracyjne siatkówki to prawdziwa plaga i chociaż suplement diety Olimp Omega 3 nie może być opisywany jako lek na te schorzenia, kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią bardzo skuteczne substancje ochronne dla siatkówki.

 

4. Jak dawkować suplement Olimp Omega 3?
Dawkowanie suplementu diety Olimp Omega 3 jest bardzo proste. Niezależnie od płci, wieku i stanu zdrowia należy przyjmować 1 kapsułkę dziennie, co w zupełności wystarczy do zmiany stosunku przyjmowanych kwasów tłuszczowych i ustalenia go na poziomie odpowiednim dla naszego zdrowia.

 

Czas przyjmowania suplementu diety nie ma większego znaczenia. Większość osób preferuje przyjmowanie kapsułki razem z posiłkiem lub zaraz po nim, ale jeśli suplement diety Olimp Omega 3 będzie przyjmowany zaraz przed snem lub jeszcze przed śniadaniem, jego skuteczność się nie zmieni.