Większa część spośród naturalnie występujących w przyrodzie kwasów jest poddawana samodzielnej syntezie w ludzkim organizmie. Nie dotyczy to jednak wielonienasyconych kwasów omega-3 zaliczanych do grona niezbędnych składników odżywczych. Należy je konsekwentnie dostarczać do organizmu dzięki odpowiedniej diecie, co w przypadku osób aktywnych i z podwyższonym zapotrzebowaniem na mikro- i makroelementy jest wyjątkowo trudnym zadaniem. Naprzeciw oczekiwaniom ludzi dbających o swoje zdrowie i sylwetkę wychodzi firma Olimp z suplementem Gold Omega 3, który z miejsca może stać się integralną częścią codziennego planu żywieniowego. 

 

SPIS TREŚCI:
1. Gold Omega 3 – skład
2. Gold Omega 3 – działanie
3. Gold Omega 3 – dawkowanie
4. Gold Omega 3 – opinie
5. Gold Omega 3 – cena

 

 

1. Gold Omega 3 – skład
Głównym składnikiem suplementu Gold Omega 3 jest esencja najwyższej jakości oleju pochodzącego z ryb zimnowodnych, o laboratoryjnie wyznaczonym stężeniu kwasów omega-3 równym aż 65%. Występują one dodatkowo w korzystnym połączeniu z przeciwutleniającym D-alfa tokoferolem (witamina E), a wszystko to zawarte w wygodnych do przyjmowania żelowych kapsułkach. Uzyskanie oczekiwanych efektów gwarantuje wysoka zawartość kwasów eikozapentaenowego (EPA) oraz dokozaheksaenowego (DHA), które dzięki swej wysokiej aktywności biologicznej uznawane są za kluczowe w opisywanym preparacie. Udowodniono naukowo, że nawet ich stosunkowo niewielkie dawki przejawiają działanie przeciwzapalne i kardioprotekcyjne poprzez wpływ na metabolizm ogólnoustrojowy, a szczególnie na układy krzepnięcia i regulujące ciśnienie krwi.

  Tu kupisz ten produkt Olimp Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition - 60kaps. (4.37) Olimp Gold Omega 3 D3+K2 Sport Edition - 60kaps. 69,99 zł Sprawdź Teraz!

2. Gold Omega 3 – działanie
Informacje o leczniczych właściwościach tłuszczu pozyskiwanego z ryb morskich mają swoje źródło w wielowiekowej tradycji medycyny naturalniej.
Nie bezpodstawnie zresztą związki o wielokierunkowym działaniu stanowiące bazę produktu Gold Omega 3 nazwano mianem NNKT, to znaczy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Rezultaty wielu badań zarówno klinicznych, jak i epidemiologicznych napływające z całego świata pokazują zbawienny wpływ kwasów omega-3 na funkcjonowanie organizmu, poczynając od struktur komórkowych, przez tkanki, aż do poszczególnych narządów. Można uznać, że odgrywają pierwszoplanową rolę w kontekście profilaktyki chorób dotykających układów sercowo-naczyniowego i nerwowego. Zmniejszają również prawdopodobieństwa wystąpienia przewlekłych schorzeń autoimmunizacyjnych.


Zaobserwowano odwrotną zależność pomiędzy dostarczeniem kwasów omega-3 z żywnością i suplementami oraz jego stężeniem w organizmie a niebezpieczeństwem występowania najbardziej powszechnych w XXI wieku problemów zdrowotnych. Po pierwsze kwasy tłuszczowe omega-3 są integralną częścią błon komórkowych – zwiększając ich płynność, wywierają realny wpływ na receptory hormonalne. Konkurując o enzymy z innymi związkami, limitują powstawanie prozapalnych, proagregacyjnych i prozakrzepowych prostanoidów, a zarazem stanowią inicjator w procesie syntezy związków o działaniu przeciwzapalnym. Działanie to wydaje się korzystne również z perspektywy osób borykających się z problemami ze stawami oraz tych narażonych na wszelkie kontuzje w obrębie układu ruchu. EPA i DHA mają właściwości podobne do tych, jakie wykazują dostępne w aptekach antykoagulanty, przez co uwielokrotniając dzienną podaż tych składników naturalnymi metodami, można przeciwdziałać wystąpieniu choroby zatorowo-zakrzepowej.


Po drugie kwasy omega-3 regulują ekspresję genów, dzięki czemu mają zdolność do poprawy insulinowrażliwości obwodowej i wątrobowej. Przyśpieszają wyłapywanie glukozy krążącej we krwi i usprawniają umieszczanie jej w komórkach, a ponadto stymulują syntezę enzymów biorących udział w syntezie glikogenu. Kwasy EPA oraz DHA nie są obojętne dla procesu redukcji masy ciała. Pobudzając ekspresję genów, którym przypisuje się znaczenie w regulowaniu tempa oksydacji nasyconych kwasów tłuszczowych, zapobiegają nadmiernemu magazynowaniu trójglicerydów w komórkach tkanki tłuszczowej. Tym samym pośrednio przyczyniają się na przykład do obniżenia wartości wskaźnika Body Mass Index (BMI).


Kolejną zbawienną właściwością kwasów omega-3 jest redukowanie poziomu hormonu stresu, który nasila reakcje kataboliczne w obrębie mięśni. Rzadsze uwalnianie kortyzolu przez nadnercza to lepsza regeneracja i większa efektywność stosowanych metod w trakcie kształtowania sylwetki. Dodatkowo przy regularnej suplementacji omega-3 wykazują aktywność hepatoprotekcyjną, można więc polecić je osobom z grupy szczególnie zagrożonej czynnikami chorób wątroby.

 

3. Gold Omega 3 – dawkowanie
Uczeni nadal nie są do końca zgodni co do ilości kwasów tłuszczowych omega-3, które należy przyjąć w ciągu jednego dnia. Uzależnione jest to od wielu czynników takich jak masa ciała, indywidualne predyspozycje genetyczne oraz zawartość w diecie kwasów tłuszczowych z rodziny omega-6. Optymalnym rozwiązaniem jest respektowanie sposobu dawkowania zaproponowanego przez producenta na opakowaniu preparatu. Olimp zaleca jako dodatek do posiłku przyjęcie 1 kapsułki dziennie, którą należy popić dużą ilością wody.

 

4. Olimp Gold Omega 3 – opinie
Olimp Gold Omega 3 to unikalny preparat mający najlepszego gatunku tran zamknięty w żelatynowej osłonce o wysokim poziomie skoncentrowania równym 65% – co jest stężeniem ponad dwukrotnie przewyższającym te najpowszechniej spotykane na rynku suplementów. Dodatkowa zawartość witaminy E gwarantuje minimalny stopień utlenienia i dłuższą świeżość produktu, podwyższając zarazem jego wartość biologiczną. Preparat spełnia wszelkie rygorystyczne wymogi postawione dla suplementów diety otrzymywanych z ryb bytujących w środowisku morskim. Forma miękkich kapsułek softgels gwarantuje wygodę w codziennym użytkowaniu i dosko-nałą wchłanialność.


Olimp Gold Omega 3 to rewelacyjne uzupełnienie zbilansowanego żywienia i zdrowego trybu życia, lecz jako środek spożywczy specjalnego przeznaczenia nigdy nie może być zamiennikiem zróżnicowanej diety. Suplement adresowany jest do osób dorosłych, świadomych fundamentów zdrowego rozwoju celem wzbogacenia codziennych posiłków w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3. Olimp Gold Omega 3 jest rekomendowany dla aktywnych, którym zależy na sprawnym funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią stosowanie powinny uzgodnić z lekarzem prowadzącym.

Tu kupisz ten produkt Olimp Gold Omega-3 Sport Edition - 120kaps. (4.29) Olimp Gold Omega-3 Sport Edition - 120kaps. 76,59 zł Sprawdź Teraz!  

5. Gold Omega 3 – cena
Firma Olimp oferuje kilka wersji swojego produktu. Jedną z nich jest edycja dedykowana dla sportowców, której cena wynosi 42 zł za opakowanie mieszczące 120 kapsułek. Suplement jest dostępny w punktach sprzedaży suplementów diety, aptekach, a także bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.