W ostatnich latach bardzo modne stały się kuracje oczyszczające. Nie stanowią one jednak przemijającej mody, lecz konieczność. W dobie stałego narażenia na wszelkiego rodzaju toksyny i zanieczyszczenia dochodzi do ich nadmiernej kumulacji w organizmie. Nawet jeśli będziemy prowadzić zdrowy styl życia, trudno temu zapobiec, ponieważ zanieczyszczenia obecne są absolutnie wszędzie. Dostarczasz ich z wodą pitną, powietrzem, żywnością, kosmetykami, lekami. Toksyny dostarczane do organizmu z tak wielu źródeł kumulują się głównie w tkance tłuszczowej i wątrobie, a te rozpuszczalne w wodzie kumulują się w płynie tkankowym zgromadzonym podskórnie. Najczęściej fizjologiczne mechanizmy oczyszczające, czyli usuwanie toksyn przez nerki, wątrobę, płuca i skórę okazują się niewystarczające. A zgromadzone w nadmiarze toksyny wywierają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie i wygląd.

 

SPIS TREŚCI:
1. Czy twój organizm przeładowany jest toksynami?
2. Dieta oczyszczająca organizm
3. Zioła usuwające toksyny z organizmu

 

 

1. Czy twój organizm przeładowany jest toksynami?
Jak już wspomniano, każdy z nas jest narażony na działanie ogromnych ilości toksyn. Zdecydowana większość z nas potrzebuje porządnego detoksu. Kurację oczyszczającą można przeprowadzić w dowolnym momencie. Rozsądnie przeprowadzony detoks nikomu nie zaszkodzi, co więcej, na pewno wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie. Szczególne wskazania do przeprowadzenia detoksu to objawy jednoznacznie wskazujące na kumulację toksyn w organizmie:
– częste bóle głowy,
– zaburzenia trawienia, bóle brzucha i zaparcia,
– bóle stawów i mięśni,
– zmiany skórne: zaczerwienienia i podrażnienia, atopowe zapalenie skóry, wypryski, trądzik, zmiany zapalne,
– wypadające włosy i łamliwe paznokcie,
– zaburzenia koncentracji i drażliwość,
– kłopoty ze snem,
– wzrost masy ciała i problemy z odchudzaniem.

 

Długotrwałe zanieczyszczenie organizmu toksynami może prowadzić do zaburzeń pracy wątroby, układu nerwowego i hormonalnego, konsekwencją może być także postępujące zakwaszenie organizmu. Objawy zanieczyszczenia toksynami negatywnie oddziałują na codzienne funkcjonowanie organizmu i skutecznie obniżają naszą aktywność. Można jednak skutecznie wspomóc organizm w procesie eliminowania toksyn w ustroju.

 

2. Dieta oczyszczająca organizm
Jednym ze źródeł zanieczyszczeń jest nasza codzienna dieta. Nawet jeśli staramy się wybierać jak najmniej przetworzone produkty, rezygnując z dań instant, napojów gazowanych czy słodyczy, to i tak dostarczamy sporych ilości metali ciężkich, pestycydów, hormonów czy antybiotyków. Wynika to ze współczesnych realiów hodowli przemysłowej zwierząt oraz uprawy roślin.

 

Możemy zrobić jednak sporo, aby zminimalizować ilość niepożądanych związków chemicznych w diecie, co więcej, dieta sama w sobie może wspomagać eliminowanie toksyn z organizmu. W ten sposób zdrowe odżywianie może stać się podstawą diety odchudzającej. A jej świetnym dopełnieniem będzie stosowanie mieszanki ziół oczyszczających organizm.


Dieta oczyszczająca ma za zadanie dostarczyć wielu cennych składników pokarmowych, które usprawniają przemianę materii, pobudzają pracę wątroby i przewodu pokarmowego, nasilają diurezę i działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Dieta detoksykująca obfituje zatem w błonnik, antyoksydanty, witaminy i minerały, probiotyki oraz duże ilości wody.
Doskonałym wstępem do każdej kuracji oczyszczającej jest rezygnacja z ciężkich, smażonych potraw, cukru, napojów gazowanych, używek czy mocno przetworzonej żywności. Potem przychodzi pora na wdrożenie konkretnego jadłospisu. Najlepiej, gdy jest on opracowany przez dietetyka. Fabryka Siły Sklep

 

Taka spersonalizowana dieta to najskuteczniejsza forma oczyszczania organizmu, a co ciekawe, bywa niekiedy łączona ze stosowaniem ziołowych mieszanek oczyszczających. Tylko najlepsi producenci ziołowych preparatów detoksykujących oferują indywidualną opiekę dietetyczną – a to zapewnia najlepszy efekt oczyszczający.


Dieta oczyszczająca organizm bardzo często jest jednocześnie dietą odchudzającą, takie dwa kierunki diety doskonale się uzupełniają. Jeśli usuwasz toksyny z organizmu, przyspieszasz proces przemiany materii, przez co odchudzanie staje się efektywniejsze. Jednocześnie podczas redukcji masy ciała wspomagasz detoks organizmu, gdyż to właśnie w tkance tłuszczowej jest najwięcej toksyn. Jednoczesne włączenie detoksu z wykorzystaniem ziół uzupełnia proces zarówno odchudzania, jak i oczyszczania organizmu.

 

3. Zioła usuwające toksyny z organizmu
Ziołoterapia to uznana od tysięcy lat forma leczenia wielu dolegliwości. Starannie skomponowana mieszanka ziół o uzupełniającym się działaniu może doskonale wspomóc odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Podstawowe mechanizmy działania ziół oczyszczających to:
– działanie napotne,
– pobudzenie przemiany materii,
– działanie przeciwzapalne,
– pobudzenie diurezy, czyli działanie moczopędne,
– wspomaganie pracy wątroby i działanie hepatoprotekcyjne,
– pobudzenie procesów trawiennych.

 

Jak łatwo zauważyć, mechanizm działania ziół sprowadza się do pobudzania fizjologicznych procesów organizmu, dlatego kuracja ziołowa stanowi rozwiązanie skuteczne i bardzo bezpieczne. Dla powodzenia takiej kuracji detoksykującej kluczowy jest skład mieszanki ziołowej oraz jej jakość. Jeśli chodzi o skład herbat oczyszczających, nie może w nich zabraknąć mniszka lekarskiego, fiołka trójbarwnego, skrzypu polnego, hibiskusa czy lubczyku. Ale doskonałej jakości preparat wzbogacony jest także o inne cenne komponenty roślinne, takie jak skórka pomarańczy, imbir, korę cynamonowca, siemię lniane, owocnię fasoli, yerba mate i zieloną herbatę. Zapewnia to wszechstronne działanie i szybkie efekty kuracji.


Jakość preparatu wyrażana jest jego ceną. Na jakość wpływa szereg czynników obejmujących chociażby warunki uprawy ziół, ich zbiory i przetwórstwo, a także kontrolę jakości i testy laboratoryjne. Najbardziej pożądane są zioła z kontrolowanych upraw ekologicznych, a zatem pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, taka jest przecież idea kuracji oczyszczającej. Dobrze, gdy zioła trafiają do produktu w jak najmniej przetworzonej formie, ponieważ warunkuje to wysoką zawartość substancji czynnych. Cena takich zaawansowanych mieszanek oczyszczających zaczyna się od 120 zł.


Efekty kuracji oczyszczającej powinny być zauważone po około 2–3 tygodniach. Początkowo zauważysz wydalanie większych ilości moczu, możesz doświadczyć chwilowego pogorszenia się samopoczucia, a skóra może wyglądać gorzej, co wynika z uwalniania się toksyn z organizmu. Szybko jednak zaczniesz odczuwać poprawę samopoczucia, znikną bóle głowy, skóra wygładzi się i zredukuje się cellulit. Zapomnisz, co to problemy trawienne, zmniejszysz masę ciała i będziesz cieszyć się doskonałym zdrowiem.