Czy istnieje skuteczny sposób, aby raz na zawsze pozbyć się zbędnych kilogramów i nadmiernej tkanki tłuszczowej? Owszem, ale stanowi on połączenie kilku mniejszych elementów, które w ostatecznym rozrachunku zagwarantują pożądane efekty, czyli optymalną masę ciała oraz zgrabną sylwetkę bez nadprogramowej tkanki tłuszczowej.

 

SPIS TREŚCI:

1. Jakie są zasady efektywnego odchudzania

2. Na czym polega bezpieczne i skuteczne odchudzanie

3. Skład i zalety suplementu Mazin

 

 

1. Jakie są zasady efektywnego odchudzania

Walka o wymarzoną sylwetkę często jawi się jako żmudna i pełna wyrzeczeń, wymagająca cierpliwości i samozaparcia praca. Trudno się z tym nie zgodzić. Odchudzanie wielu osobom wciąż kojarzy się z głodówką i katorżniczymi treningami na siłowni, które wyczerpują ostatnie pokłady energii. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Przemyślana redukcja tkanki tłuszczowej nie ma nic wspólnego z bezsensownymi ćwiczeniami na granicy własnej wytrzymałości i spożywaniem pozbawionych smaku posiłków.

 

2. Na czym polega bezpieczne i skuteczne odchudzanie?

– Zadbaj o odpowiedni i indywidualnie zbilansowany plan żywieniowy, który będzie uwzględniał właściwy deficyt energetyczny.

– Dostosuj intensywność treningową do własnych możliwości, aby skutecznie realizować ćwiczenia i zachować prawidłową technikę ich wykonywania.

– Pij dużo wody – sprzyja oczyszczaniu organizmu oraz kontroli prawidłowej masy ciała. Fabryka Siły Sklep

– Zadbaj o odpowiednią regenerację – przestrzegaj podstawowych zasad higieny snu, unikaj stresujących sytuacji, nie zapominaj o odpoczynku i rozciąganiu po treningach.

– Wzbogać codzienną dietę o rozsądnie dobraną suplementację.

 

Świadomość społeczeństwa dotycząca zdrowego i zróżnicowanego odżywiania znacząco się zwiększa, a dostępne plany dietetyczne obejmują wiele pysznych posiłków – w tym niskokaloryczne zamienniki popularnych fast foodów czy słodyczy. Dzięki temu znacznie lepiej można radzić sobie z pewnymi wyrzeczeniami oraz skuteczniej zmieniać niewłaściwe nawyki żywieniowe.

 

Treningi ukierunkowane na odchudzanie należy wykonywać z uwzględnieniem optymalnej intensywności. Zbyt duże zmęczenie może wpływać na ograniczenie efektywności procesu odchudzania, nie wspominając o zwiększonym ryzyku wystąpienia kontuzji związanej ze stosowaniem niewłaściwej techniki ćwiczeń.

 

Niestety w niektórych przypadkach ruch oraz zdrowe odżywianie mogą okazać się niewystarczające. Warto wówczas rozważyć dodatkowe wsparcie w formie suplementów, które wzbogacą dietę o liczne składniki aktywne znajdujące zastosowanie w procesie odchudzania.

 

3. Skład i zalety suplementu Mazin

Firma FITLABS przygotowała nową formułę uzupełniającą dietę o kompleks cennych komponentów, która w połączeniu ze zróżnicowanym odżywianiem i regularną aktywnością fizyczną może okazać się istotnym wsparciem podczas kontroli prawidłowej masy ciała oraz starań o smukłą sylwetkę.

 

Suplement Mazin jest wieloskładnikowym preparatem w formie wygodnych i łatwych do połknięcia tabletek. Został pozbawiony zbędnych dodatków i powstał z zachowaniem najwyższych standardów produkcji – wysokiej jakości surowce, optymalnie dobrane ilości poszczególnych komponentów, przestrzeganie niezbędnych procedur bezpieczeństwa związanych z przygotowaniem i przechowywaniem.

 

W preparacie Mazin znalazły się roślinne ekstrakty, które charakteryzują się wysoką zawartością cennych substancji czynnych. Składniki takie jak korzeń imbiru, pokrzywa indyjska, tamaryndowiec malabarski, czarny pieprz czy kwiat szafranu okazują się wartościowym wsparciem w trakcie pracy nad wymarzoną sylwetką. Składniki aktywne zawarte w wyciągach z roślin pozwalają na wielopoziomowe działanie produktu, które może wiązać się m.in. z optymalną termogenezą czy wsparciem reakcji antyoksydacyjnych.

 

Mazin to również odpowiednio dobrana porcja kofeiny, która znana jest przede wszystkim z pobudzających właściwości. Często stanowi składnik spalaczy tkanki tłuszczowej i preparatów na odchudzanie, co jest związane m.in. z jej oddziaływaniem na efektywność treningową. W połączeniu z obecną w formule niacyną (witamina B3) otrzymujemy wartościowy kompleks wspomagający pracę układu nerwowego i redukcję uczucia zmęczenia.


Skład suplementu Mazin dopełnia chrom regulujący poziom glukozy we krwi, a także dwa komponenty o potencjalnym pozytywnym działaniu na gospodarkę lipidową – kwas alfa-liponowy (ALA) oraz ketony malinowe. Produkt jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, początkującym i doświadczonym miłośnikom aktywnego trybu życia.


Stosowanie produktu jest niezwykle proste. Każdego dnia należy stosować 1–3 tabletki, które poleca się spożyć 30 minut przed planowanym treningiem lub w trakcie posiłku. Pojedynczą tabletkę należy popić dużą ilością wody. Preparat jest suplementem diety – nie może być traktowany jako zamiennik zróżnicowanego odżywiania, lecz jako jego uzupełnienie, zwłaszcza w okresie wzmożonej aktywności fizycznej.Bibliografia

Fassina P. et al., The effect of garcinia cambogia as coadjuvant in the weight loss process, „Nutricion Hospitalaria” 2015, 32(6), 2400–2408.

Gout B., Bourges C., Paineau-Dubreuil S., Satiereal, a Crocus sativus L extract, reduces snacking and increases satiety in a randomized placebo-controlled study of mildly overweight, healthy women, „Nutrition Research” 2010, 30(5), 305–313.

Kolhe S.R., Borole P., Patel U., Extraction and evaluation of piperine from Piper nigrum Linn., „International Journal of Applied Biology and Pharmaceutical Technology” 2011, 2, 144–149.

Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiające wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci, Dz.U. L 136/1, 1–40.
Shirin A.P.R., Prakash J., Chemical composition and antioxidant properties of ginger root (Zingiber officinale), „Journal of Medicinal Plants Research” 2010, 4(24), 2674–2679.

Westerterp‐Plantenga M.S., Lejeune M.P.G., Kovacs E.M.R., Body weight loss and weight maintenance in relation to habitual caffeine intake and green tea supplementation, „Obesity Research” 2005, 13(7), 1195–1204.