Pompa mięśniowa jest bardzo pożądanym efektem w trakcie intensywnych treningów. Istnieje duża liczba związków i substancji odpowiedzialnych za jej uzyskanie. Jednym z nich jest cytrulina, która nie jest jednak aż tak bardzo popularna. W naszym artykule postaramy się przybliżyć korzyści wynikające z jej stosowania, a może nawet i przekonać was do włączenia jej na stałe do swojej suplementacji.

 

SPIS TREŚCI:

1. Cytrulina – co to takiego?

2. Cytrulina w kontekście siły i wytrzymałości

3. Dawkowanie

 

1 / 4
A jaki Ty masz cel? Nie trać czasu i zacznij już dziś! Skorzystaj z profesjonalnej opieki.
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.

 

 

1. Cytrulina – co to takiego?

Cytrulina to związek chemiczny będący pochodną innego, bardzo ważnego preparatu – ornityny. W naszym organizmie bierze udział w cyklu mocznikowym, w którym odpowiada za neutralizację szkodliwego amoniaku. Związek ten występuje przede wszystkim w suplementach diety, a także naturalnie w arbuzach.

 

2. Cytrulina w kontekście siły i wytrzymałości

Cytrulina jest prekursorem argininy – chemicznego związku odpowiedzialnego za syntezę tlenku azotu. Ten ostatni jest podstawowym warunkiem do uzyskania „pompy mięśniowej”, a także sprzyja progresji siły

i wytrzymałości. Okazuje się więc, że systematyczna suplementacja cytruliną niesie za sobą duże korzyści w postaci poprawy wyników treningowych.


Co więcej, preparat ten odpowiada między innymi za stymulację regeneracji potreningowej, pomoc w detoksykacji wątroby oraz poprawę ogólnej wydajności naszego organizmu. Stosowanie cytruliny jest korzystne przede wszystkim dla osób ćwiczących. Głównymi odbiorcami korzyści płynących Fabryka Siły Sklep

z jej właściwości są w głównej mierze kulturyści – zarówno amatorzy, jak

i profesjonaliści.


3. Dawkowanie

Cytrulinę przyjmuje się od 2 do 3 razy w ciągu doby. Każdorazowa dawka preparatu powinna mieścić się w przedziale od 100 do 200 mg. Obecne badania nie podają przeciwwskazań do jej stosowania, nie występują też działania niepożądane wynikające z jej suplementacji.