Muira puama jest rośliną południowoamerykańską zwaną także drzewem potencji. Indianie żyjący nad Amazonką i Orinoko stosują napary, wyciągi i nalewki z kory oraz korzenia muira puama do walki z problemami natury erotycznej. Roślina występuje głównie w Brazylii, Kolumbii, Wenezueli i Peru.

 

SPIS TREŚCI:

1. Muira puama – właściwości
2. Opinie i dawkowanie
3. Konkluzje

 


1. Muira puama – właściwości
Medycyna indiańska wykorzystywała właściwości tej rośliny już przed laty

w leczeniu osłabienia organizmu, problemów z potencją, reumatyzmu, chorób nerwowych i w zapobieganiu łysieniu. W Europie muira puama znalazła się już w 1920 roku jako afrodyzjak. Może być wykorzystywana zarówno w leczeniu problemów z erekcją u mężczyzn, jak i oziębłości u kobiet. Potwierdziły to badanie przeprowadzone w Niemczech, które wykazały, że wpływa stymulująco na czynność męskich hormonów.

 

Ponadto systematyczne przyjmowanie preparatów zawierających tę roślinę podnosi poziom libido i poprawia reakcję na stres, pobudza odczuwanie bodźców seksualnych. Kora muira puama jest również stosowana tonizująco na system nerwowy i wykazuje korzystny wpływ w leczeniu zaburzeń depresyjnych i stresu. Pomaga również w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego, reumatyzmu, wypadania włosów i astmy.


2. Opinie i dawkowanie
Niektórzy uważają, że muira puama ma lepsze działanie niż kora johimbiny, ponieważ jej działanie wywołuje mniej skutków ubocznych. Jest ona jednym z najpopularniejszych środków zastępujących viagrę na świecie. Ponieważ jest to w pełni naturalnie występujący składnik, faktycznie nie wykazuje on skutków ubocznych.

 

Wiele badań wskazuje, że długotrwale stosowanie ekstraktów z mauira puama poprawia na stałe zdolności seksualne oraz zapobiega problemom

z erekcją i oziębłością u kobiet. Jeżeli stosujemy wywary, to należy je odpowiednio przygotować. Jedną łyżkę muira puama należy gotować w ok. 250 ml wody przez 15 minut, następnie odstawić na 5 minut i odcedzić. Fabryka Siły Sklep

 

Jeżeli mamy ochotę zrobić z niej nalewkę, też istnieje taka opcja. Najczęściej jednak korzystać będziemy z suplementów zawierających to zioło, dlatego powinniśmy trzymać się wytycznych producenta i korzystać z produktów z zaufanych źródeł.


3. Konkluzje
Moja opinia jest taka, że każdy facet mający problemy z erekcją, szuka rozwiązania. Jeżeli ktoś chce brać viagrę, będzie to robił, jednak jeżeli ktoś szuka stałego rozwiązania swojego problemu, to warto zwrócić się w stronę natury, która dała nam wiele dobrego. Trzeba z tego tylko skorzystać!