Kreatyna to związek uznawany przez wielu ćwiczących za najskuteczniejszy anabolik służący spotęgowaniu rozwoju masy mięśniowej. Monohydrat jest najczęściej polecaną formą kreatyny. Dostatecznie duża liczba badań dowodzi bowiem jego realnej skuteczności w kontekście poprawy wyników podczas testów bądź wszelkiego rodzaju zawodów. Mnogość korzyści i zastosowania kreatyny doprowadziły do wzrostu jej popularności, z czasem na stałe zaliczono ją do jednego z podstawowych punktów sportowej suplementacji.


 

SPIS TREŚCI:
1. Kreatyna Universal – skład
2. Kreatyna Universal – działanie
3. Kreatyna Universal – dawkowanie
4. Kreatyna Universal – opinie
5. Kreatyna Universal – cena

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 29,99 zł za miesiąc

 

 

1. Kreatyna Universal – skład
Preparat legendarnej firmy Universal bazuje na jednym, ale jakże istotnym składniku. Kreatyna to jeden z najlepiej przebadanych i zarazem najdokładniej poznany składników anabolicznych wśród wszystkich suplementów diety przeznaczonych dla osób ćwiczących. W przypadku tej odżywki, formuła została oparta na jednej z głównych postaci kreatyny, jaką jest monohydrat – połączenie wspomnianego anabolika z cząsteczkami wody. Brak zbędnych dodatków czy wypełniaczy powoduje, że kreatyna Universal z każdą kolejną porcją dostarcza nieskazitelnie czystą dawkę energii dla naszych mięśni.

 

2. Kreatyna Universal – działanie
Kreatyna Universal jest suplementem diety o niebywale szerokim wachlarzu zastosowań, pomimo faktu, że jego działanie opiera się na jednej konkretnej właściwości. Mowa o wzroście energii, która w tym przypadku występuje w najczystszej z możliwych postaci – cząsteczek adenozynotrójfosforanu. Związek ten, określany popularnym skrótem ATP, jest fundamentalnym elementem ludzkiej fizjologii. Cząsteczki ATP biorą udział praktycznie we wszystkich szlakach metabolicznych i reakcjach biochemicznych naszego ustroju, co tłumaczy wcześniej wspomniane szerokie spektrum wykorzystania monohydratu kreatyny jako wsparcia w sportowej suplementacji.

 

Kreatyna dość jednoznacznie kojarzy się z procesem budowania masy mięśniowej, co jest oczywiście bardzo dobrym tropem. Zwiększenie ilości produkowanego przez organizm ATP przekłada się na wzrost siły do wykonywania coraz to intensywniejszych treningów. To z kolei przyczynia się do powstawania większej ilości mikrourazów włókien mięśniowych. Jak powszechnie wiadomo, to właśnie te niewielkie uszkodzenia mięśni w trakcie aktywności fizycznej mają wpływ na rozwój naszej sylwetki i rozrost muskulatury całego ciała. Kreatyna Universal umożliwia wykorzystanie większego obciążenia w trakcie ćwiczeń, wzrost odporności na zmęczenie, a także poprawę ogólnej kondycji i wytrzymałości mięśniowej.

  Fabryka Siły Sklep

Nikt jednak nie powiedział, że preparaty kreatynowe są zarezerwowane tylko dla osób skoncentrowanych na hipertrofii mięśniowej bądź treningach mających zwiększyć nasze wyniki siłowe. Okazuje się, że monohydrat kreatyny to świetny anabolik służący również redukcji tkanki tłuszczowej i odchudzaniu. Powodów jest kilka, a za wszystkimi kryje się po raz kolejny ATP. Nasilenie mechanizmów produkcji adenozynotrójfosforanu potęguje ogólną ilość energii naszego organizmu, która w okresie walki z nadprogramowymi kilogramami zostaje mocno ograniczona. Powodów jest kilka: niski bilans kaloryczny, intensywny wysiłek fizyczny, stres czy obniżony nastrój i samopoczucie.

 

Kreatyna w kontekście redukcji tkanki tłuszczowej przyczynia się też do nasilenia termogenezy i szybszej destrukcji cząsteczek tłuszczu. Energia wyzwolona w postaci ATP posłuży organizmowi do spotęgowania wzrostu temperatury, wzmożenia potliwości oraz stymulacji metabolizmu do jeszcze intensywniejszej pracy. Co więcej, zwiększenie tempa przemiany materii przekłada się na zdecydowaną poprawę przyswajalności wartości odżywczych z pożywienia. Dzięki temu nasze mięśnie zostają jeszcze lepiej zaopatrzone w niezbędne składniki, a także ulegają znacznie szybszemu uwydatnieniu.

 

Uniwersalność działania kreatyny ma też swoje odzwierciedlenie w mnogości dyscyplin, w jakich jest wykorzystywana. Choć preparaty bazujące na monohydracie kojarzą się jedynie z kulturystyką i sportami siłowymi, od dłuższego czasu można zaobserwować, jak zawodnicy z innych dyscyplin korzystają z ich dobroczynnych właściwości. Biegi krótko i długodystansowe, kolarstwo, piłka nożna, rugby, wioślarstwo, wspinaczka wysokogórska – to tylko kilka przykładów, w których stała suplementacja kreatyną pozwala na osiągnięcie lepszych efektów.

 

3. Kreatyna Universal – dawkowanie
W celu uniknięcia rażących pomyłek lub sytuacji niewykorzystania pełnego potencjału suplementu, kreatyna Universal powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu produktu. Pojedyncza porcja preparatu (5 g) powinna zostać rozpuszczona w około 250 ml zimnej wody lub soku owocowego. W ciągu dnia zaleca się przyjmować do 10 g preparatu. Kreatyna Universal powinna być stosowana w sposób ciągły. Po każdorazowym cyklu, którego czas zazwyczaj wynosi około 6 tygodni, producenci zalecają, by dokonać przerwy w suplementacji na kolejne 4 tygodnie. Produkt jest sprzedawany także w formie łatwych do połknięcia tabletek, co stanowi wygodne rozwiązanie dla osób starających się ograniczyć suplementację sypkimi odżywkami. W przypadku tej postaci suplementu producenci zalecają, by w ciągu dnia stosować od 2 do 3 tabletek, które najlepiej spożywać pomiędzy posiłkami lub w porze okołotreningowej.

 

4. Kreatyna Universal – opinie
Z uwagi na fakt, że monohydrat kreatyny jest jedną z najlepszych i najskuteczniej działających substancji na rynku suplementów diety, preparat firmy Universal jest określany mianem efektywnego anabolika. Brak zbędnych dodatków i wypełniaczy w składzie pozwala cieszyć się jedynie czystą formą kreatyny. Suplement może być stosowany w trakcie odchudzania z uwagi na swoją zerową kaloryczność. Maksymalne i prawidłowe działanie preparatu jest możliwe do osiągnięcia tylko w przypadku przestrzegania zbilansowanej diety oraz dostosowanego planu treningowego.

 

5. Kreatyna Universal – cena
Kreatyna Universal jest suplementem, którego cena jest uzależniona od formy, w jakiej jest sprzedawany. Produkt jest dostępny w kilku wariantach gramaturowych, których koszt prezentuje się w następujący sposób:
– 50 kapsułek – 40 zł;
– 100 kapsułek – 75 zł;
– 120 g – 35 zł;
– 300 g – 60 zł;
– 500 g – 75 zł.

Kreatyna Universal jest ogólnodostępnym preparatem, który można zakupić w większości punktów sprzedaży odżywek oraz w naszym sklepie internetowym.

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy