Jednym z nowoczesnych suplementów, który wpływa na lepsze efekty treningu, jest suplement diety HMB Olimp. W tym suplemencie znajduje się tylko jeden składnik – beta-hydroksy-beta-metylomaślan, którego zadaniem jest wspieranie sportowców w budowie możliwie największych mięśni.

 

SPIS TREŚCI:
1. Wskazania dla przyjmowania HMB Olimp
2. Sposób działania HMB Olimp
3. Zasady przyjmowania HMB Olimp

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 29,99 zł za miesiąc

 

 

1. Wskazania dla przyjmowania HMB Olimp
Suplement diety HMB Olimp jest w pełni bezpieczny i na pewno nie zaszkodzi żadnemu dorosłemu sportowcowi walczącemu o rozrost siły. Nie trzeba się też martwić o jego kaloryczność czy konflikty z innymi substancjami. HMB Olimp nie wykazuje ujemnej korelacji z innymi suplementami i nie wpływa negatywnie na mechanizmy działające w organizmie.


Z suplementu HMB Olimp korzysta się w celu podniesienia poziomu beta-hydroksy-beta-metylomaślanu w organizmie. Jest to bardzo specyficzny kwas tłuszczowy o krótkim łańcuchu. Beta-hydroksy-beta-metylomaślan jest substancją, która bierze udział w produkcji włókien mięśniowych. W organizmie pojawia się jako element powstający w czasie metabolizowania leucyny, czyli jak pewnie wiedzą wszyscy sportowcy, jednego z aminokwasów z grupy BCAA. Najważniejszym zadaniem beta-hydroksy-beta-metylomaślanu jest pomoc w ochronie przed katabolizmem mięśniowym, czyli rozpadem tkanki mięśniowej. Problemy zaczynają się w momencie, kiedy tej substancji jest za mało w naszym organizmie.


Taki stan rzeczy zazwyczaj istnieje u osób, które wcześniej nie trenowały i nie korzystały z suplementacji, oraz u osób, które miały przerwę w treningu z powodu kontuzji, zmiany rodzaju treningu na lżejszy, jak również u osób, które mogły zaniedbywać suplementację z wykorzystaniem aminokwasów BCAA. U osoby regularnie trenującej i korzystającej z aminokwasów BCAA dodatkowe podawanie beta-hydroksy-beta-metylomaślanu może nie przynieść tak spektakularnych efektów, ponieważ substancja ta w odpowiednich ilościach wytworzy się w organizmie dzięki naturalnym procesom przemiany materii, konkretnie aminokwasu leucyny.

 

2. Sposób działania HMB Olimp
Za pomocą suplementu diety HMB Olimp podajemy po prostu do organizmu beta-hydroksy-beta-metylomaślan. Zablokowanie katabolizmu wymaga uzupełnienia wszystkich czynników, które wpływają na przyspieszenie regeneracji potreningowej. Przyjmowanie samych węglowodanów oraz białka może okazać się mniej efektywne w sytuacji, kiedy korzystamy również z dodatkowych suplementów. Sportowcy wiedzą, że potrzebne są też chociażby aminokwasy z grupy BCAA, ale beta-hydroksy-beta-metylomaślan też jest bardzo potrzebny, chociaż jest to wyjątkowo niepozorna substancja. Jest to metabolit jednego z najważniejszych aminokwasów, a mianowicie leucyny. Wysoka zawartość leucyny w naszej diecie może przyczynić się do wzrostu poziomu HMB w naszym organizmie, warto zaznaczyć że około 5% leucyny jest przekształcane właśnie w HMB.

 

W normalnej diecie beta-hydroksy-beta-metylomaślan jest praktycznie nieobecny (znaleźć go można w ilościach śladowych na przykład w grejpfrucie), a organizm nie gromadzi jego dużych ilości. Głównym działaniem HMB jest hamowanie rozkładu białek mięśniowych poprzez przypuszczalny wpływ na enzymy za to odpowiedzialne. Drugim efektem działania beta-hydroksy-beta-metylomaślanu jest możliwa pomoc w eliminowaniu podskórnej tkanki tłuszczowej.

  Fabryka Siły Sklep

3. Zasady przyjmowania HMB Olimp
Suplement diety HMB Olimp występuje w postaci kapsułek, które należy popijać dużą ilością wody. Dziennie przyjmuje się dwie porcje kapsułek, przed śniadaniem i przed kolacją. W dni treningowe należy przyjąć porcję przed śniadaniem, przed treningiem i zaraz po treningu, by zwiększyć efekty i wykorzystać antykataboliczne działanie HMB. Typowa porcja to jedna kapsułka dla osób początkujących i dwie kapsułki dla osób dobrze wytrenowanych i wracających do treningu po kontuzji.


Często można się spotkać ze zdecydowanie bardziej złożonymi zasadami przyjmowania suplementów zawierających beta-hydroksy-beta-metylomaślan. Nie należy się jednak nimi przejmować i zdecydowanie nie należy dzielić kapsułek HMB Olimp na mniejsze porcje w celu przyjmowania ich częściej w ciągu dnia. Takie działanie jest zwyczajnie zbędne, ponieważ stężenie HMB w organizmie utrzymuje się nawet do kilkunastu godzin po spożyciu, a podawane dawki są na tyle duże, że w zupełności zaspokajają potrzeby osoby trenującej. Nie oznacza to jednak, że można przekraczać zalecane dawki suplementu HMB Olimp. Byłoby to działanie najprawdopodobniej nieszkodliwe, ale zupełnie bezcelowe.