Sportowcy i aktywni fizycznie powinni w szczególny sposób zadbać o własną dietę. Ważnym składnikiem jest pełnowartościowe białko, zarówno zwierzęce, jak i roślinne – w przypadku sportowców składnik ten powinien stanowić 25% składników odżywczych dostarczanych każdego dnia. Białko dostarczane wraz z pokarmem często okazuje się niewystarczające, także w przypadku zbilansowanej i zróżnicowanej diety, dlatego warto rozważyć suplementację odżywki białkowej dla sportowców. Należy jednak pamiętać, że odżywka nie stanowi substytutu zróżnicowanej i zbilansowanej diety, lecz jest jej dopełnieniem.

 

SPIS TREŚCI:
1. Hi Tec Protein 80 – zdrowa odżywka
2. Zalety odżywki Hi Tec Protein 80
3. Białko sposobem na wymarzoną sylwetkę
4. Odżywka Hi Tec Protein 80 – dawkowanie

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 


1. Hi Tec Protein 80 – zdrowa odżywka
Hi Tec Protein 80 to wysokobiałkowa odżywka, w której składzie znajduje się ponad 80% pełnowartościowych protein. Regularne stosowanie preparatu korzystnie wpływa na masę mięśniową, zapewnia optymalną budowę silnych i dużych mięśni, jednocześnie wpływa na redukcję niechcianej tkanki tłuszczowej.

 

Hi Tec Protein 80 uzupełnia codzienną dietę intensywnie trenującego sportowca o niezbędne aminokwasy egzo- i endogenne, cechujące się długim czasem wchłaniania. Ilość aminokwasów zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik odżywczy.

 

Poszczególne komponenty białkowe znajdujące się w odżywce Hi Tec Protein 80 wzajemnie się uzupełniają i dopełniają, dzięki czemu powstaje pełnowartościowy produkt o wysokiej wartości biologicznej BV = 105.

W odżywce znajdują się zarówno białka zwierzęce, jak i roślinne, co dodatkowo wpływa na jakość i efektywność produktu – w stosunkowo krótkim czasie można zauważyć wyraźny przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnym zminimalizowaniu przyrostu tkanki tłuszczowej.

 

2. Zalety odżywki Hi Tec Protein 80
Odżywka Hi Tec Protein 80 składa się przede wszystkim z koncentratu białek serwatkowych, odznaczających się wysoką wartością odżywczą oraz bardzo dużą aktywnością anaboliczną i immunostymulującą. Szczególne znaczenie ma wysoka zawartość glutaminy oraz aminokwasów BCAA, dzięki czemu odżywka Hi Tec Protein 80 w znaczny sposób poprawia bilans azotowy całego organizmu, poza tym wykazuje właściwości antykataboliczne. Hi Tec Protein 80 polecana jest przede wszystkim sportowcom wyczynowym, niemniej jednak sprawdzi się również u osób, które prowadzą aktywny tryb życia i regularnie trenują na siłowni.

 

Swoją wartość odżywczą preparat Hi Tec Protein 80 zawdzięcza przede wszystkim połączeniu białek zwierzęcych i roślinnych, które wzajemnie się uzupełniają i dopełniają. Rozwiązanie to sprawia, że systematyczne stosowanie preparatu zapewnia efektywny wzrost masy mięśniowej przy minimalnym przyroście tkanki tłuszczowej. Dodatkowo dzięki połączeniu WPC z kazeiną i białkiem pszenicznym skutecznie zostaje zahamowany katabolizm nocny.

  Fabryka Siły Sklep

3. Białko sposobem na wymarzoną sylwetkę
Każdy, kto zamierza zbudować masę mięśniową lub stracić nadprogramowe kilogramy, powinien zoptymalizować ilość spożywanego białka w ciągu doby. W przypadku osób aktywnych fizycznie ilość białka spożywanego w ciągu doby powinna stanowić 25% wszystkich składników odżywczych.

Białko spełnia swoje funkcje zarówno w przypadku osób budujących masę, jak i dążących do redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Dostarczane białko musi być rozłożone na peptydy i aminokwasy, czyli substancje, które w bezpośredni sposób przekładają się na budowę masy mięśniowej i tkanek. Wbrew pozorom ilość dostarczanego białka powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb danej osoby, z uwzględnieniem uprawianej dyscypliny sportowej. Ważnym czynnikiem jest także masa ciała.

 

Powyższe dane wskazują, że aktywni sportowcy, którzy trenują dyscypliny szybkościowo-siłowe, powinni spożywać ponad 200 g wartościowego białka w ciągu doby. Zakładając, że miałoby to być wyłącznie białko pochodzące z tradycyjnych posiłków (np. czerwone mięso, drób, ryby, nabiał, rośliny strączkowe itp.), konieczne byłoby spożywanie niebotycznych wręcz ilości produktów spożywczych. W tej sytuacji bardzo pomocne okazuje się wspomaganie organizmu preparatami białkowymi, do których należy odżywka białkowa Hi Tec Protein 80 – jest to metoda bardzo efektywna, która w niewielkim stopniu obciąża układ pokarmowy i zapewnia jednocześnie optymalną ilość zdrowego, pełnowartościowego białka o różnym czasie wchłaniania.

 

Jeśli chcemy uzyskać maksymalny przyrost masy mięśniowej, należy wziąć pod uwagę ogólną wartość biologiczną spożywanych w ciągu doby białek, czyli tzw. BV. Najlepsze są odżywki białkowe o wysokiej wartości biologicznej (BV). Warto podkreślić, że wartość biologiczna określa, w jakim stopniu organizm może wykorzystać dostarczane białko, by faktycznie wpłynąć na przyrost masy mięśniowej.

 

Wysokie BV białka znajdującego się w odżywce to znak, że produkt ten posiada silne właściwości antykataboliczne, immunostymulujące, a dodatkowo zwiększa syntezę hormonów anabolicznych.

 

Wysoka wartość BV oznacza także optymalną przyswajalność białka przez organizm człowieka, świadczy także o lepszym profilu aminokwasów egzogennych, niezbędnych do budowy masy mięśniowej.

 

Optymalnym rozwiązaniem są odżywki, w których składzie znajdują się zarówno białka zwierzęce, jak i roślinne – obydwa komponenty posiadają różne właściwości, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniają i dopełniają, tworzą wspólnie mieszaninę o wysokim BV i gwarantują organizmowi stałe i długotrwałe dostarczanie protein.

 

Odżywki, które łączą białka o niskim BV z białkami o wysokim BV, zapewniają pożądany przyrost masy mięśniowej przy jednoczesnym zminimalizowaniu przyrostu tkanki tłuszczowej.

 

W sytuacji, gdy konieczne jest dostarczenie optymalnej ilości aminokwasów (np. po nocnej głodówce lub bezpośrednio po intensywnym treningu), wskazane jest stosowanie szybko wchłanialnych białek serwatkowych.

 

4. Odżywka Hi Tec Protein 80 – dawkowanie
Odżywkę należy spożywać 1–3 razy dziennie, zależnie od tego, czy jest to dzień treningowy, czy też bez treningu.

 

30 g odżywki, czyli dwie pełne miarki dołączone do opakowania, należy rozpuścić w szklance (250 ml) mleka lub wody i spożywać po posiłkach lub pomiędzy posiłkami.

 

W dni treningowe wskazane jest spożycie odżywki bezpośrednio po przebudzeniu, godzinę przed treningiem, półgodziny po treningu, a także przed snem. W dni nietreningowe odżywkę Hi Tec Protein 80 należy spożywać trzy razy dziennie, obowiązkowo rano i przed snem.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy