Suplement diety BCAA Olimp to podane w wygodnej formie odpowiednie aminokwasy dla sportowców wyczynowych oraz dla osób trenujących amatorsko, by osiągnąć własne cele takie jak znaczne zmniejszenie masy ciała, poprawa rzeźby mięśni czy uzyskiwanie lepszych efektów w uprawianych amatorsko dyscyplin sportowych. Ten suplement diety składa się przede wszystkim z aminokwasów egzogenicznych z grupy BCAA, które mają największe znaczenie dla mechanizmów związanych z budową mięśni oraz ich naprawą, niezbędną w przypadku uszkodzeń powstających w trakcie treningu.

 

SPIS TREŚCI:
1. BCAA Olimp – aminokwasy egzogenne
2. BCAA Olimp – przeciwdziałanie procesom katabolicznym
3. BCAA Olimp – stymulacja anabolizmu
4. BCAA Olimp – poprawa siły mięśni i ich wydajności
5. BCAA Olimp – stosowanie

 


1. BCAA Olimp – aminokwasy egzogenne
Aminokwasy egzogenne to grupa aminokwasów, których organizm ludzki nie jest w stanie produkować samodzielnie. Określenie „egzogenne” oznacza po prostu, że są to aminokwasy pochodzenia zewnętrznego, pozyskiwane przez organizm wyłącznie z pożywienia. Jest to bardzo istotny fakt, ponieważ organizm ludzki jest w stanie produkować w zasadzie wszystkie substancje, jakich potrzebuje do życia z substancji prostszych, prekursorów. W przypadku aminokwasów BCAA jest to jednak niemożliwe. Wszelkie deficyty tych substancji sprawiają, że organizm nie jest w stanie w ogóle przeprowadzać czynności z ich udziałem. Aminokwasy egzogenne to jedne z najważniejszych elementów budujących tkankę mięśniową.

 

2. BCAA Olimp – przeciwdziałanie procesom katabolicznym
Fakt, że aminokwasy egzogenne BCAA są niezbędne do budowy tkanki mięśniowej, oznacza w pierwszej kolejności, że niemożliwe jest efektywne budowanie nowej tkanki mięśniowej bez dodatkowej i odpowiedniej suplementacji aminokwasów BCAA. Kiedy w organizmie człowieka zaczyna takich aminokwasów brakować, proces rozrostu mięśnia jest drastycznie hamowany, by aminokwasów nie zabrakło całkowicie. Spowodowane jest to tym, że BCAA są wykorzystywane także w drugim mechanizmie. Jest to oczywiście naprawa mięśnia, niezbędna jako działanie o charakterze typowo konserwacyjnym. Jest to istotne ze względu na konieczność dokonywania napraw po każdym intensywniejszym treningu. Im osoba lepiej wytrenowana, im większą posiada masę mięśniową, tym na większą skalę zachodzą procesy związane z naprawą uszkodzonych mięśni.

 

Suplement diety BCAA Olimp jest w stanie dostarczyć w krótkim czasie bardzo dużych ilości aminokwasów z grupy BCAA, co przekłada się na możliwość uzupełnienia zapasów, dzięki temu mięsień może efektywnie regenerować się. Bez odpowiedniej ilości aminokwasów konieczne jest rozkładanie tkanki mięśniowej w sposób kontrolowany, by naprawić uszkodzenia powstałe w sposób niekontrolowany. Ten proces jest dzisiaj powodem osiągania przez sportowców pułapu maksymalnego wytrenowania. Kiedy tempo przyrostu mięśnia nie jest wystarczająco szybkie, by w pełni zregenerować zniszczone tkanki mięśni, nie ma możliwości dalszego rozwoju. BCAA Olimp jest suplementem, który jest w stanie znacznie oddalić tą perspektywę.

  Fabryka Siły Sklep

3. BCAA Olimp – stymulacja anabolizmu
Aminokwasy z grupy BCAA są niezbędnym składnikiem białek wchodzących w skład tkanki mięśniowej. Proces budowy mięśnia polega na tym, że białka posiadane przez organizm, wyprodukowane przez niego samodzielnie lub przyjęte z pokarmem, są przetwarzane w wyniku dodawania do nich aminokwasów z grupy BCAA. Dzięki temu powstaje białko, które nadaje się do umieszczenia we włóknie mięśniowym. Proces ten zależy od wielu czynników, a jednym z najważniejszych jest ilość dostępnych składników.
Organizm człowieka zawsze działa znacznie skuteczniej w czasie, kiedy dostępnych składników jest bardzo dużo. Wtedy procesy zachodzą łatwiej i na większą skalę. Podawanie bardzo dużych ilości aminokwasów egzogenicznych staje się standardem dla wszystkich aktywnych, świadomie trenujących osób, ponieważ jest to mechanizm zapewniający realne przyspieszenie tempa budowy mięśnia.


Aminokwasy z grupy BCAA to tak naprawdę bardzo niewielkie ilości nowych substancji wprowadzanych do organizmu, które na bilans energetyczny czy dietę w ogóle nie mają wpływu. Tak małe ilości substancji nie są też obciążeniem dla wątroby czy innych organów. Można powiedzieć, że poza procesami związanymi z budową mięśni są one w zasadzie niezauważalne dla organizmu.

 

4. BCAA Olimp – poprawa siły mięśni i ich wydajności
Obecność dużej ilości aminokwasów z grupy BCAA w organizmie ma duże znaczenie dla działania mięśni. Ich praca jest bowiem ograniczana przez powstające w czasie wysiłku drobne uszkodzenia. Dlatego spadają siła oraz wydajność mięśnia, a organizm stara się go zabezpieczać przed dalszymi uszkodzeniami.


Zwiększenie podaży aminokwasów BCAA sprawia, że już w czasie treningu organizm reaguje mniej drastycznie na normalnie pojawiające się uszkodzenia. Efektem tego jest poprawa możliwości mięśni, lepszy trening oraz nasilona regeneracja po treningu. Powoduje to powstanie zjawiska synergii.

 

5. BCAA Olimp – stosowanie
Suplement diety BCAA Olimp powinno się przyjmować w postacią bardzo dobrze wymieszanej zawiesiny w porcji 10–25 g produktu w jednej szklance chłodnej wody lub odtłuszczonego mleka. Wielkość porcji zależy od poziomu wytrenowania. Przyjmowanie porcji znacznie przekraczających realne potrzeby nie poprawi działania suplementu diety.


BCAA Olimp powinien być przyjmowany dwa razy dziennie. Pierwsza porcja powinna zostać przyjęta po śniadaniu, a druga porcja po treningu, najlepiej jak najszybciej.


Suplement BCAA Olimp nie może być alternatywą dla dobrej diety. Jest to dodatek do dobrze ułożonej, zrównoważonej diety. Nie można też liczyć na żadne realne sukcesy, jeśli w trakcie przyjmowania suplementu BCAA Olimp nie będziemy prowadzili treningu.

 

REKLAMA
16-krotny Mistrz Świata Jarosław Olech stosuje Nr 1 na wzrost siły i masy mięśniowej
Darmowa dostawa!
+ Indywidualny plan dietetyczny + Poradnik treningowy