Trening siłowy a partner treningowy
W trakcie treningu bardzo łatwo o popełnienie błędu, który może kosztować nas bolesną kontuzję, która na dłużej wyeliminuje nas z treningu. W końcu sport to zdrowie, dlatego nawet na siłowni musisz dbać o odpowiednie bezpieczeństwo w trakcie treningów!
SPIS TREŚCI:
1. Odpowiedni strój
2. Technika, technika i jeszcze raz technika
Indywidualne planydietetyczne i treningowe
























Jeszcze zanim przekroczysz próg siłowni, zadbaj o to, aby zabrać ze sobą odpowiedni strój, specjalistyczne obuwie oraz butelkę wody mineralnej, najlepiej niegazowanej, by nie mieć do czynienia z uczuciem przepełnienia po kilku łykach.
Strój nie może ograniczać ruchów. Najlepszym rozwiązaniem będą dresy bądź odzież termoaktywna – dzięki temu zabezpieczysz stawy przed przeziębieniem.
Zanim wyjdziesz na trening, zostaw w szatni telefon, który będzie tylko niepotrzebnie odwracał uwagę od samego treningu. A przecież na siłownię chodzi się trenować, a nie pisać SMS-y czy wrzucać zdjęcia
w lustrze na pompie na Instagramie. Prosta rada, o której warto pamiętać, brzmi: „Skup całą swoją uwagę na treningu!".
2. Technika, technika i jeszcze raz technika
Pierwszym elementem, który ochroni przed urazami, jest pamiętanie
o odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń. Przewlekłe pomijanie tego elementu może prowadzić do pojawiających się coraz częściej bólów
w różnych obszarach ciała, a nawet kontuzji i urazów!
Niepoprawna technika w połączeniu ze zbyt dużymi ciężarami może osobie ćwiczącej wyrządzić jeszcze większą krzywdę!
Zanim jednak zaczniesz ćwiczyć, najpierw należy przygotować sprzęt.
W związku z tym niezbędne jest sprawdzenie, czy wszystkie zabezpieczenia są odpowiednio zaciśnięte, czy sprzęt nie jest uszkodzony, czy ciężary na sztandze są odpowiednio dobrane i czy ta sama liczba kilogramów jest na każdym z końców gryfu.
Jeśli będziesz ćwiczyć z dużymi ciężarami, np. podczas wykonywania martwego ciągu, warto pamiętać o tym, że zawsze można skorzystać z pasa treningowego, który zabezpieczy tłocznię brzuszną, wzmocni sylwetkę oraz pomoże w wykonywaniu tego skomplikowanego pod względem technicznym ćwiczenia. Z pasa warto korzystać również przy biciu pozostałych rekordów. Może on jedynie przeszkadzać przy wykonywaniu przysiadów.
Warto ćwiczyć z partnerem treningowym. Ćwiczenie z kimś, kto nas zmotywuje lub ma podobny do nas cel, wprowadzi pozytywną sportową rywalizację, podniesie zaangażowanie w trakcie treningu, a także pomoże pracować z większymi ciężarami. W razie czego zawsze przecież można liczyć na pomoc ze strony partnera.