Ten artykuł ma charakter motywacyjny, powinien dodać ci energii do działania. Pamiętaj również, by nie rezygnować, kiedy podążasz drogą, która prowadzi cię do celu, bo nigdy nie określisz jednoznacznie, jak blisko mety jesteś!

 

SPIS TREŚCI:
1. Pamiętasz pierwsze treningi?
2. Musisz wymagać od siebie więcej niż inni od ciebie wymagają
3. Określ swoje zasady
4. Nigdy się nie poddawaj

 

 

1. Pamiętasz pierwsze treningi?

Wiele osób mówi, że jest im ciężko. Wygląda na to, że niektóre osoby zapomniały już o swoich pierwszych treningach.

 

Jeśli chcemy zrezygnować z ćwiczeń, warto przypomnieć sobie pierwsze zakwasy, które paraliżowały każdy ruch. Ten przeszywający ból w klatce i ramionach, gdy sięgało się po butelkę z wodą. Jasne, że nie sposób zapomnieć pierwszych treningów, ale czy ktoś przypomina sobie, żeby wtedy chciał odpuścić?

 

Każdy miał wówczas cel, każdy miał marzenie, które pchało go do przodu. Być może od tamtej pory wiele się nie zmieniło, być może nadal dążymy do osiągnięcia tych samych celów. Jednak z pewnością jesteśmy o wiele bliżej mety. W takim przypadku nie mamy prawa się poddać. Nie teraz!

 

2. Musisz wymagać od siebie więcej niż inni od ciebie wymagają

Nie ma co patrzeć na inne osoby. Szkoda marnować energię na wchodzenie w bezproduktywne dyskusje i ocenianie innych. Tak samo nie warto szukać rady u osób, które nie powinny jej udzielać.

 

Najlepsze jest działanie po cichu, tak aby tylko efekty odbijały się coraz większym echem. Nie ma co spoczywać na laurach. Należy szukać motywacji w każdej sekundzie codzienności. W tym sporcie trzeba nieustannie brnąć do przodu, pod prąd, wbrew wszystkim i wszystkiemu, co nie przybliża do celu. Fabryka Siły Sklep

 

Z każdym dniem należy stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę. Trzeba wymagać od siebie więcej każdego dnia. Sukces jest na wyciągnięcie ręki. Na pewno go osiągniesz, jeśli tylko teraz się nie poddasz!

 

3. Określ swoje zasady

Każdy musi określić proste i jasne zasady, którymi będzie kierować się w swoim życiu każdego kolejnego dnia, bez względu na pogodę czy sytuacje, które się wydarzą. Arnold Schwarzenegger potrzebował zaledwie sześciu klarownych zasad. Z ich pomocą zbudował najsłynniejszą sylwetkę w historii kulturystyki.

 

Dlatego należy trzymać się swoich zasad i nie iść na ustępstwa. Nie można z nich zrezygnować nigdy! To tak, jakby się rezygnowało z walki o własne marzenia, a to przecież one determinują szczęście!

 

4. Nigdy się nie poddawaj

Większość ludzi odpuszcza, gdyż brakuje im wytrwałości oraz cierpliwości. Słomiany zapał jest cechą przegranych, a nikt przecież nie chce do nich należeć.

 

Osoby, które odpuszczają, nie wiedzą nawet, ile dzieli je od realizacji celu – nigdy na żadnej płaszczyźnie nie osiągną sukcesu, bo zawsze będą odpuszczać w kluczowych momentach.

 

Sukces w sportach sylwetkowych, nawet jeśli osobisty i cieszący tylko nas samych, przekłada się na pasmo sukcesów w pozostałych sferach życia, w tym zawodowej oraz towarzyskiej!

 

Proste kroki stawiane każdego kolejnego dnia zaprowadzą każdą wytrwałą osobę na sam szczyt!