Jeśli przekraczasz próg siłowni i nie masz żadnego planu działania, nie możesz oczekiwać rezultatów. Twój trening będzie nie tylko chaotyczny, ale również nie przyniesie korzyści, dla których pojawiłeś się w klubie fitness. Spokojnie, ten artykuł pomoże ci ustalić reguły gry! Gry o własną sylwetkę!

 

SPIS TREŚCI:
1. Plan treningowy
2. Plan żywieniowy
3. Plan suplementacyjny
4. Plan działania

 

 

1. Plan treningowy

Plan treningowy to odpowiednio przygotowany i dopasowany do możliwości spis ćwiczeń siłowych uwzględniający posiadany genotyp, cel, jaki przed sobą stawiasz, aktualne możliwości fizyczne i formę, którą prezentujesz.

 

Plan jest dostosowany do możliwości czasowych osoby, które chce trenować, a także uwzględnia jej doświadczenie w sportach sylwetkowych oraz czas regularnego treningu, pod warunkiem, że oczywiście do tej pory dana osoba regularnie pojawiała się na siłowni.

 

2. Plan żywieniowy

Plan żywieniowy dostosowany jest do indywidualnego celu treningowego, genotypu oraz aktualnej formy. Uwzględnia także aktualną aktywność fizyczną.

 

Plan żywieniowy opiera się przede wszystkim na odpowiedniej kaloryczności, którą czerpie się ze zbilansowanych w diecie makroskładników: białek, węglowodanów oraz tłuszczów. Oczywiście warto wybierać produkty, które są zdrowe i pozytywnie wpłyną na formę, przybliżą do realizacji sportowego celu oraz wprowadzą osobę ćwiczącą w dobry nastrój, choć nie zawsze będzie można zjeść to, na co ma się aktualnie ochotę! Fabryka Siły Sklep

 

W menu ważne jest także dostarczanie odpowiedniej ilości ilości witamin i składników mineralnych. Należy unikać też produktów uczulających i mało wartościowych. Dobrze ułożona dieta zapewnia również odpowiednie nawodnienie organizmu.

 

3. Plan suplementacyjny

Suplementy diety w planie żywieniowym osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza tych uczęszczających na siłownię, odgrywają bardzo ważną rolę. Często uzupełniają niedobór wymaganych składników, jak najwyższej jakości białko czy witaminy. Tak więc podstawowymi suplementami, które powinny znaleźć miejsce w codziennym menu, są białko oraz witaminy wraz ze składnikami mineralnymi.

 

Pierwszy produkt jest źródłem szybko przyswajalnych aminokwasów. Świetnie nadaje się do spożycia rano bądź tuż po treningu siłowym. Drugi produkt oferuje składniki, które mogą nie zostać w pełni dostarczone ze spożywanymi produktami, dlatego należy zadbać o to, aby dostarczyć je alternatywnym sposobem!

 

Dobór pozostałych suplementów należy skonsultować z trenerem personalnym. Pomoże on dobrać odpowiednie preparaty, tak, byśmy szybko i w sposób zdrowy osiągnęli swój cel!

 

4. Plan działania

Reasumując, plany żywieniowy, treningowy oraz suplementacyjny pomogą ustalić właściwy schemat działania, który przyniesie osobie ćwiczącej sukces, mimo że nie będzie to łatwe zadanie.

 

Nim jednak to nastąpi, trzeba uzbroić się w cierpliwość i motywację,
gdyż nie zawsze ma się ochotę na trening i odpowiednie odżywianie. Właśnie takie dni kształtują charakter i są niezbędne, aby osiągnąć wymarzoną formę!