Jedne z najbardziej kontrowersyjnych pytań w tym sporcie. „Czy Hannibal ma suplementy?”, „czy Minin ma suplementy?”. Jak można wykonywać ćwiczenia bez suplementów? Tym wpisem postaram się rozwiać wątpliwości.

 

SPIS TREŚCI:
1. Suplementy – street workout
2. Priorytety
3. Suplementacja w moim przypadku

 

 

1. Suplementy – street workout

Musicie zrozumieć, że w Europie jest po prostu taka kultura uprawiania sportu – stosowanie suplementacji. Znam wielu zawodników, którzy uzupełniają swoją dietę suplementami, i takich, którzy tego nie potrzebują. Ludzie mają zakodowane pewne stereotypy w głowach, których nie chcą się pozbyć. Jeżeli wam ktoś mówi, że zjadł 2 paczki białka i jego masa mięśniowa nagle stanowczo się zwiększyła – kłamie.

 

W street workout dieta to podstawa. Białko jest stosowane jako dodatek do zbilansowanego posiłku i ciężkich treningów, tylko taki schemat pozwoli osiągnąć cel, a sylwetka będzie wyglądać naturalnie. Ktoś stosuje suplementy, bo odczuwa szybszą regenerację, a nieraz spotykałem osoby, które mówiły, że lubią po prostu smak odżywki białkowej i na przykład dodają miarkę do jogurtu naturalnego.

 

2. Priorytety

Sprawa waszych własnych priorytetów, jeżeli stosujecie suplementy i macie dobre samopoczucie, to proszę bardzo, stosujcie. Jeżeli nie czujecie takiej potrzeby, zostańcie przy swojej opinii, ale jednocześnie nie krytykujcie innych.

 

Jest to też kwestia pieniędzy, nie każdego stać na zaopatrywanie się w suplementy na miesiąc, bo nawet takie podstawowe produkty jak białko, BCAA to wydatek rzędu kilkuset złotych. Dodatkowe witaminy i składniki mineralne też warto jednak suplementować. Fabryka Siły Sklep

 

3. Suplementacja w moim przypadku

Moim codziennym posiłkiem rano jest omlet, który robię z 4 białek, 100 g płatków owsianych, 10–15 g rodzynek, 10 g orzechów i jednej miarki białka, na tym koniec. Łyżka białka daje fajny posmak i zapach, bardzo rzadko robię sobie shake wieczorem i idę spać.

 

Na etapie przygotowywania się do zawodów kulturystycznych dochodziło również BCAA i trochę większa ilość białka, bo nie byłem w stanie dostarczyć go tyle z jedzenia. Wtedy redukowałem tkankę tłuszczową i zależało mi na ochronie mięśni.


Suplementy w street workout nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc.