Jedne z najbardziej kontrowersyjnych pytań w tym sporcie. „Czy Hannibal ma suplementy?”, „czy Minin ma suplementy?”. Jak można wykonywać ćwiczenia bez suplementów? Tym wpisem postaram się wyjaśnić wątpliwości.

 

SPIS TREŚCI:
1. Suplementy w Street Workout
2. Priorytety
3. Suplementacja w moim przypadku

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Suplementy w Street Workout

Musicie zrozumieć, że w Europie jest po prostu taka kultura uprawiania sportu – stosowanie suplementacji. Znam wielu zawodników, którzy uzupełniają swoją dietę suplementami, jak i takich, którzy tego nie potrzebują. Ludzie mają zakodowane pewne stereotypy w głowach, których nie chcą się pozbyć. Jeżeli wam ktoś mówi, że zjadł 2 paczki białka i jego masa mięśniowa nagle stanowczo się zwiększyła – kłamie.

 

W Street Workout dieta to podstawa. Białko jest stosowane jako dodatek do zbilansowanego posiłku i ciężkich treningów, tylko taki schemat pozwoli osiągnąć cel, a sylwetka będzie wyglądać naturalnie. Ktoś stosuje suplementy, bo odczuwa szybszą regenerację, a nieraz spotykałem osoby, które mówiły, że lubią po prostu smak odżywki białkowej i na przykład dodają miarkę do jogurtu naturalnego.

 

2. Priorytety

Sprawa waszych własnych priorytetów, jeżeli stosujecie suplementy i macie dobre samopoczucie, to proszę bardzo, stosujcie. Jeżeli nie czujecie takiej potrzeby, zostańcie przy swojej opinii, ale jednocześnie nie hejtujcie innych.

 

Jest to też kwestia pieniędzy, nie każdego stać na zaopatrywanie się Fabryka Siły Sklep

w suplementy na miesiąc, bo nawet takie podstawowe produkty jak białko, BCAA to wydatek rzędu kilkuset złotych. Dodatkowe witaminy i minerały też warto jednak suplementować.

 

3. Suplementacja w moim przypadku

Moim codziennym posiłkiem rano jest omlet, który robię z 4 białek, 100 gram płatków owsianych, 10–15 gram rodzynek, 10 gram orzechów i jednej miarki białka, na tym koniec. Łyżka białka daje fajny posmak i zapach, bardzo rzadko zrobię sobie shake wieczorem i idę spać.

 

Na etapie kiedy miałem przygotowania do zawodów kulturystycznych dochodziło również BCAA i trochę większa ilość białka, bo nie byłem

w stanie dostarczyć go tyle z jedzenia. Wtedy redukowałem tkankę tłuszczową i zależało mi na ochronie mięśni.


Suplementy w Street Workout nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc.