Jak wszyscy dobrze wiedzą, ostatnio problem dopalaczy nasilił się. My, jako lokalna grupa Street Workout Kraków, postanowiliśmy pomóc Drużynie Mistrzów i nagraliśmy filmik, w którym pokazujemy, jak może skończyć się przygoda z dopalaczami. A Street Workout proponujemy jako alternatywę – darmowy, ogólnodostępny sport dla każdego!


SPIS TREŚCI:

1. Street Workout – motywacja dla młodzieży

2. Idea tego sportu

3. Drużyna Mistrzów – sport, muzyka, pasja1. Street Workout – motywacja dla młodzieży

Naszym głównym celem była, jest i będzie motywacja młodzieży do rozwoju fizycznego, duchowego i intelektualnego. Staramy się aktywnie promować zdrowy tryb życia wśród młodzieży, zachęcać ich do spędzania wolnego czasu z korzyścią dla zdrowia. Młodsi wzorują się na starszych. Tak było

i jest. Dlatego tak ważne jest, aby podać im odpowiedni przykład i pokazać alternatywę dla siedzenia na ławce, albo jeszcze gorzej, sięgania po dopalacze.


Pokazujemy, że wszystko jest w naszych rękach i od nas samych zależy nasza przyszłość. Oglądać świat w kolorowych barwach czy na czarno-biało – wybór należy do was. Dużo chłopaków twierdzi, że chcieliby trenować, ale nie mają funduszy na karnety na siłownię. Dzięki tej wymówce spędzają czas bezmyślnie. Street Workout jest idealnym sportem dla nich, ponieważ jest absolutnie darmowy, ogólnodostępny, a dodatkowo wzmacnia ciało oraz rozwija duchowo.2. Idea tego sportu

Ten sport przynosi dużo korzyści dla społeczeństwa. Pierwsze, o czym warto powiedzieć, jest on absolutnie darmowy (niepotrzebne są drogie karnety na siłownię, stylowe ubrania, żeby komuś coś udowodnić - liczy się wyłącznie chęć do zmian oraz do ciężkiej pracy). Street Workout niesie za sobą pewną ideę – zdrowego trybu życia, rozwoju nie tylko fizycznego, ale również duchowego, intelektualnego, a także zwalczanie patologii społecznej.


Pokazujemy młodzieży, że jest inna alternatywa niż siedzenie na ławce i picie alkoholu. Warto zwrócić uwagę, że z tą inicjatywą wychodzą nastolatkowie (na których tak często wzorują się młodsi). Dla mnie SW to styl życia, a nie tylko pasja. Wszystkie swoje osiągnięcia sportowe i zawodowe zawdzięczam temu sportowi. Odkąd zacząłem trenować, wyrobiłem sobie własny reżim dnia, a także nauczyłem się pokory i zacząłem cenić wartości rodzinne.


3. Drużyna Mistrzów – sport, muzyka, pasja Fabryka Siły Sklep

Często powtarzam, że ciężko jest dotrzeć do ludzi z pewną ideą, nie pokazując tego na własnym przykładzie, tego, co osiągnęliśmy i do jakich rezultatów doszliśmy. Właśnie dlatego staramy się nagrywać jak najwięcej filmików i zamieszczać je w sieci, żeby młodzież widziała, że istnieje alternatywa, a rezultat zależy tylko od nich samych - ile pracy włożą, tyle osiągną.


Chłopaki z Drużyny Mistrzów motywują młodzież piosenkami, a ich działania są skierowane w tym samym kierunku. Dostaliśmy propozycję wystąpienia

w teledysku. Nasza odpowiedź była pozytywna, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że taki materiał może uratować czyjeś życie. W teledysku idealnie została przedstawiona rzeczywistość, to samo miejsce, bohaterowie

w podobnym wieku, jedno wejście, ale dwie drogi życiowe.


Niestety, jedna jest bardzo smutna i kończy się śmiercią. Spodziewamy się, że przedstawiliśmy godną alternatywę i młodzież przemyśli swoje czyny. Nieprzemyślane działania w młodym wieku negatywnie odbijają się na zdrowiu w przyszłości. Decyzja należy do was!