Trening na redukcję tłuszczu
W drugiej części artykułu czytelnik dowie się, jak wygląda trening siłowy na szybkie odchudzanie, pozna tajniki diety na zrzucenie kilogramów, a także dowie się, dlaczego należy pamiętać o treningu cardio!
SPIS TREŚCI:
1. Trening siłowy na siłowni – plan treningowy na zdrowe odchudzanie
2. Dieta na odchudzanie
3. Spalanie kalorii z treningiem cardio!
1. Trening siłowy na siłowni – plan treningowy na zdrowe odchudzanie
Odchudzanie samą dietą? Kto myśli, że jest to możliwe, ma rację, ale o wiele lepiej przeprowadzić redukcję przy obecności jakiejkolwiek zaplanowanej aktywności ruchowej. Świetnie wbija się w to trening siłowy.
Plan treningowy na odchudzanie powinien opierać się na ćwiczeniach z ciężarami. Dzięki temu proces odchudzania będzie kompletny, a efekty możliwie szybko zauważalne.
Osoby zmagające się z dodatkowymi kilogramami, powinny postawić na trening FBW bądź trening obwodowy. W obu przypadkach w czasie jednej sesji treningowej zaangażuje się całe ciało do wysiłku. Warto zwrócić uwagę, że trening obwodowy jest jednak przeznaczony dla osób, które cieszą się w miarę wysoką kondycją, w przeciwnym wypadku wykonanie go może okazać się zbyt dużym wyzwaniem!
Częstą przyczyną demotywacji jest po prostu źle dobrany plan treningowy. Swoje postępowanie, gdy nie ma się zielonego pojęcia, czym jest trening na redukcję tkanki tłuszczowej, należy zawsze skonsultować z osobą bardziej doświadczoną. Idealnym rozwiązaniem będzie konsultacja z trenerem personalnym.
2. Dieta na odchudzanie
Dieta na odchudzanie powinna być przede wszystkim zdrowa. Osobom, które cierpią na nadwagę, często oferuje się diety, które nie tylko nie są zdrowe, ale są skrajnie wyczerpujące dla samego organizmu, jak też psychiki.
Zdrowe odżywianie czy zdrowy styl odżywiania to bazowanie na produktach nie tylko zdrowych, ale też smacznych. Nie zawsze na talerzu musi pojawiać się filet z piersi kurczaka. Można zastąpić go soczystym stekiem z wołowiny, świeżym łososiem czy pasztetem z soi, która jako jedyna roślina zawiera kompletny łańcuch aminokwasów rozgałęzionych! Jest więc równie pełnowartościowa, co mięso bogate w białko!
Ryż z kolei można zastąpić smaczniejszą kaszą gryczaną, makaronem czy płatkami owsianymi. Na śniadanie, jak i po treningu, można zjeść owoce, które szybko dostarczą energii. Warzywa obowiązkowo powinny być w każdym posiłku (chyba że na śniadanie wybiera się owoce, to wtedy można je sobie w ramach wyjątku odpuścić).
Unikanie tłuszczów w diecie? Bzdura. Należy wybierać zdrowe roślinne tłuszcze (olej z pestek winogron, olej lniany, oliwa z oliwek, awokado, orzechy włoskie, orzechy nerkowca etc.), gdyż odgrywają one ważne role w organizmie, m.in. warunkują prawidłową pracę układu hormonalnego! Bardzo dobrym wyborem jest również spożywanie ryb, np. łososia, który sam w sobie jest tłusty, i pomimo że jest produktem pochodzenia zwierzęcego, zawiera w sobie duże ilości zdrowego tłuszczu.
Dieta powinna być wzbogacona suplementami diety. Podstawowe to białko oraz witaminy i minerały w kapsułkach. Warto do tego pić odpowiednio dużo wody, aby gospodarka wodna organizmu pozostała na zdrowym i wysokim poziomie.
Nieprzestrzeganie powyższych wytycznych może prowadzić do wyrobienia sobie złych relacji z żywieniem, a także efektu jo-jo. Faszerowanie się podczas każdego posiłku kurczakiem i ryżem nie jest dobrym posunięciem. Zdrowa dieta powinna być nie tylko zbilansowana, ale także różnorodna!
3. Spalanie kalorii z treningiem cardio!
Jedna z form treningu cardio jest obowiązkowa w czasie odchudzania. Tylko wówczas uderzy się w podskórną tkankę tłuszczową, co zagwarantuje szybkie efekty.
Żeby nie stracić motywacji do treningu, nie należy katować się wymyślnymi ćwiczeniami! Osoby odchudzające się, po treningu na siłowni, w przypadku złej kondycji, mogą spalać kalorie z pomocą bieżni bądź roweru stacjonarnego, decydując się na trening aerobowy, zaś te, które cieszą się odrobinę lepszą kondycją, mogą wybrać trening interwałowy (trening HIIT) i w taki oto sposób uderzyć w tłuszcz.