Odchudzanie w domu może być równie skuteczne, co spalanie kalorii na siłowni. Warto zmodyfikować nieco trening domatora i oprzeć go o własne możliwości czasowo-finansowe. Niezbędna będzie również dieta!

 

SPIS TREŚCI:
1. Dieta to podstawa! Pamiętaj o tym!
2. Trening siłowy w domu
3. Trening cardio w domu
4. Regeneracja – wspomóż swoje odchudzanie

 

 

1. Dieta to podstawa! Pamiętaj o tym!

Zdrowa dieta to przepis na zdrowe odchudzanie. Skuteczne odchudzanie bez diety jest praktycznie niemożliwe i nawet, gdy uzyska się szybkie efekty, to jeszcze szybciej można powrócić do starej sylwetki!

 

Zbilansowana dieta powinna bazować na zdrowych oraz pełnowartościowych produktach, jak mięso zwierzęce (źródło białka), ryż, kasza gryczana, płatki owsiane czy makaron żytni (źródła węglowodanów) oraz zdrowe tłuszcze roślinne (oliwa z oliwek, orzechy włoskie, awokado). Ponadto bardzo ważne jest spożywanie owoców i warzyw, bowiem wzbogacają one dietę o niezbędne witaminy i minerały.

 

Warto pamiętać o jeszcze jednej, bardzo istotnej rzeczy. Skuteczne odchudzanie będzie możliwe wówczas, gdy kaloryczność dobowa diety będzie znajdować się na deficycie, w przypadku zdrowej osoby wynoszącym od 300 do 500 kalorii.

 

Aby uzyskać odpowiedni wynik, należy wyliczyć, korzystając z kalkulatora, swoje całkowite dobowe zapotrzebowanie, a następnie od otrzymanego wyniku odjąć jedną z wspomniany wartości.

 

2. Trening siłowy w domu

Trening domatora, a więc trening siłowy w domu z wykorzystaniem sprzętu codziennego użytku bądź obciążenia własnego ciała, może świetnie sprawdzić się w okresie redukcji.

 

Idealnym rozwiązaniem w czasie odchudzania będzie bazowanie na treningu angażującym w trakcie jednej sesji treningowej wszystkie główne grupy mięśniowe. Bardzo dobrze w to zalecenie wpasowuje się trening FBW (Full Body Workout). Fabryka Siły Sklep

 

Bazując na planie treningowym FBW, w ciągu tygodnia wykona się

3 treningi siłowe, na każdej sesji angażując wszystkie główne grupy mięśniowe.

 

3. Trening cardio w domu

Trening interwałowy bądź trening aerobowy z powodzeniem, i to skutecznie, można wykonać w domowych warunkach.

 

W pierwszym przypadku rozwiązaniem może być bieganie w formie treningu HIIT po schodach bądź skorzystanie z dobrodziejstw metody tabata. Z kolei w przypadku treningu tlenowego, świetnie sprawdzi się stacjonarny rower treningowy. Formę oczywiście można dobrać pod własne możliwości sprzętowe, jak i wydolnościowe.

 

4. Regeneracja – wspomóż swoje odchudzanie

Po treningu obowiązkowo należy rozciągać trenowane mięśnie. Warto również jak najszybciej wypić odżywkę białkową (najlepiej izolat białka serwatkowego ze względu na krótki czas wchłaniania), a także spożyć węglowodany, które uzupełnią zapasy energii.

 

Warto zadbać o to, gdyż już takie działanie usprawnia procesy regeneracji organizmu, a to w sportach sylwetkowych jest sprawą kluczową, bez względu na to, czy celem jest masa mięśniowa, czy odchudzanie.