Każdy wie, jak ważne jest zdrowie, każdy wie, jak powinno się o nie dbać, nie każdy to jednak robi. Pierwszym podstawowym czynnikiem dbania o siebie jest wprowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety. Ważne, żeby nie dopuszczać do pojawienia się nadwagi lub otyłości. Jednak obie te choroby są obecnie nazywane epidemią naszych czasów.

 

SPIS TREŚCI:

1. Jak zdrowo żyć?

2. Jak prowadzić dziennik diety?

3. Dziennik diety – podsumowanie

 

 

1. Jak zdrowo żyć?

Wiele osób w związku z postanowieniami zmiany wyglądu decyduje się na dietę. Powody są różne, jedni chcą wyglądać szczuplej, inni pracują nad wyrzeźbieniem sylwetki, jeszcze inni chcą przytyć. Dobierają do swoich potrzeb odpowiednie diety, lecz nie przynoszą one efektu.


Powodów takiej sytuacji może być bardzo wiele. Często zdarza się, że złe nawyki są tak mocno zakorzenione w naszej świadomości, że robimy coś, nie zwracając na to uwagi bądź nie wiedząc, że jest to złe. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wprowadzenie do swojego życia dziennika diety. Takie codzienne zapiski możemy pokazać specjaliście lub sami przeanalizować, jakie błędy popełniamy.


2. Jak prowadzić dziennik diety?

Dziennik diety może mieć różne postaci. Najprostsza forma to zwykły zeszyt, w którym zapisujesz codziennie, co, w jakich ilościach i o której godzinie jesz. Inną formą dziennika jest dziennik diety online, a jeszcze inną dziennik w aplikacji w smartfonie. Dla osób, które wolą papierową wersję dziennika, lecz bardziej zaawansowaną niż zwykły zeszyt, dostępne są odpowiednio zestawione dzienniki diety w formie książki.


Najważniejsze w prowadzeniu dziennika jest to, by dzień po dniu uzupełniać sumiennie i zgodnie z prawdą to, co zjedliśmy. Jeśli mamy problem z motywacją w diecie i często gubimy się w tym, co robimy, dobrze jest prowadzić właśnie taki dziennik, ale wtedy w bardziej rozwiniętej formie niż zwykłe zapiski.


Pomocny może być gotowy dziennik, który oprócz miejsca na zapiski będzie miał odpowiednie cytaty motywacyjne, będzie wyznaczać cele i pomoże w weryfikowaniu ich realizacji. Nauczy, jak, co i kiedy powinno się zjeść, i podpowie, jak uniknąć błędów. Prowadzenie takiego dziennika może tylko przynieść dobre efekty. Fabryka Siły Sklep

 

3. Dziennik diety – podsumowanie
Dziennik diety to bardzo przydatny element każdej diety, nie tylko w sytuacji, gdy nasze starania nie przynoszą efektów, ale także wtedy, gdy odchudzanie idzie nam sprawnie. Zapisując codziennie to, w jaki sposób się odżywiamy, będziemy mogli spojrzeć na to za jakiś czas, zainspirować się potrawą lub odnaleźć błąd, którego normalnie nie widzimy. W chwilach zwątpienia taki dziennik może pomóc wrócić na dobrą drogę. Warto spróbować, zapewniam, że dziennik diety zostanie z wami na dłużej.