Osoby chcące szybko zredukować tłuszcz z brzucha i zachować na odpowiednio wysokim poziomie masę mięśniową, powinny obowiązkowo zapoznać się z tym artykułem. Dzięki niemu droga do wymarzonej sylwetki znacząco się skróci, a sam tłuszcz nie będzie już tak straszny!

Trening „na redukcję” – zobacz, na co warto zwrócić uwagę
Jakie białko wybrać – serwatka czy kazeina

Dlaczego warto wykorzystać BCAA

SPIS TREŚCI:
1. Trening anaerobowy
2. Deficyt kaloryczny
3. Kreatyna, BCAA i białko to podstawa
4. Schłodzona woda
5. Ostre przyprawy


 

1. Trening anaerobowy

Trening anaerobowy to idealne rozwiązanie dla tych, którzy w czasie redukcji chcą ochronić wcześniej wypracowaną masę mięśniową. Przede wszystkim nie wpływa on w takim stopniu na ubytek mięśni w czasie aktywności jak trening aerobowy. Ponadto jest mniej czasochłonny (np. tabata, biegi interwałowe), lecz wymaga większych zdolności wytrzymałościowo-wydolnościowych. Podskórna tkanka tłuszczowa po treningu w formie HIIT może spalać się nawet do 24 godzin po zakończeniu aktywności.

 

2. Deficyt kaloryczny

Bardzo ważna podczas redukcji jest przemyślana i dobrze zbilansowana dieta. W celu zachowania mięśni ilość białka na kilogram masy ciała powinna wynosić 2,2 g. W zależności od wybranej metody stosuje się obniżenie zapotrzebowania kalorycznego przez zmniejszenie w pokarmach ilości węglowodanów bądź tłuszczów. Z tych ostatnich jednak nie należy rezygnować, ponieważ są niezbędne do zachowania mięśni i regulują pracę układu hormonalnego.

 

Nie należy też zbyt drastycznie zmniejszać zapotrzebowania kalorycznego. Wymagany deficyt to 250–500 g w ciągu doby. Przekroczenie tej wartości ma tylko zastosowanie w przypadku osób otyłych. W innych przypadkach szybko nie znaczy zdrowo!

 

3. BCAA i białko to podstawa

Dieta bez suplementacji w sportach siłowo-sylwetkowych jest rzadkością. Nie trzeba jednak od razu wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na niezliczoną ilość odżywek. Wystarczą już trzy preparaty, aby zabezpieczyć mięśnie. One naprawdę działają!

  Tu kupisz ten produkt Rocket Nutrition Rocket BCAA - 400g (5) Rocket Nutrition Rocket BCAA - 400g 99 zł Sprawdź Teraz!

Najważniejsze jest białko. Najlepiej wybrać izolat białka serwatkowego ze względu na szybki proces wchłaniania się po spożyciu. Bardzo ważna jest również suplementacja aminokwasami rozgałęzionymi BCAA, które podczas wysiłku chronią organizm przed degradacją białek i zapewniają siłę w czasie niezwykle ciężkich treningów podczas redukcji. Kreatyna może wspomagać cały proces treningu. 

Przy dobrym bilansie kalorycznym, dostarczaniu odpowiedniej ilości makroskładników masa mięśniowa wcale nie musi maleć, lecz może następować jej nieznaczny wzrost w przypadku wcześniejszych błędów treningowo-dietetycznych. Oczywiście mamy na myśli nieznaczną redukcję tkanki tłuszczowej w dłuższej perspektywie czasu.

  Tu kupisz ten produkt ON 100% Whey Gold Standard - 2240-2270g (4.86) ON 100% Whey Gold Standard - 2240-2270g 281,69 zł Sprawdź Teraz!

Dodatkowo wskazane jest, aby cały proces wzbogacić suplementami diety dostarczającymi witamin i składników mineralnych, które niestety nie zostaną w wystarczających ilościach pobrane z pożywienia.


 

4. Schłodzona woda

Picie schłodzonej wody to świetne rozwiązanie. Wprawdzie nie przyczynia się ona do nagłej utraty kilogramów, ale poza nawodnieniem stosowana na dłuższą metę pozwala pozbyć się niechcianego tłuszczu.

 

Schłodzona woda zmusza organizm do ogrzania cieczy po spożyciu.
W związku z tym organizm korzysta z pokładów energii, a co za tym idzie, traci dodatkowe kilokalorie.

 

5. Ostre przyprawy

Już łyżeczka ostrych przypraw dziennie, a więc stosunkowo niewiele, jest

w stanie przyspieszyć metabolizm, który jest nieoceniony w czasie odchudzania. Dzięki niemu składniki odżywcze zostają szybciej rozgospodarowane po spożyciu. Ponadto szybszy metabolizm oznacza lepszą kontrolę nad utratą dodatkowych kilogramów, oczywiście w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej.

 

Jak widać po dwóch powyższych punktach, domowe sposoby

w codziennym odżywianiu szybko uderzą w tłuszcz. Wszystkie powyższe sposoby są godne uwagi, i co najważniejsze, działają. Z ich pomocą można w łatwiejszy sposób pozbyć się tłuszczu z brzucha.