Najskuteczniejsze diety odchudzające to takie, które uczą zdrowych nawyków żywieniowych. Pytanie o skuteczne diety jest częste, ponieważ w Polsce z roku na rok wzrasta ilość osób, które borykają się z nadwagą bądź otyłością. Zanim podejmiemy decyzję, jaką dietę zastosować, warto poczytać i zapoznać się z tym, jakie mamy możliwości. Dietę należy dostosować do upodobań i możliwości czasowych. Należy również pamiętać, by była zdrowa, zbilansowana i uczyła zdrowych nawyków żywieniowych.

 

SPIS TREŚCI:

1. Dieta z obniżoną kalorycznością

2. Dieta 36s

3. Dieta Oxy

4. Najskuteczniejsze diety – ranking (wg rankingdiet.pl)

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Dieta z obniżoną kalorycznością

Wśród diet, o których mowa wyżej, jako pierwsza powinna znaleźć się dieta

z kontrolowaną ilością kalorii. Polega ona na zredukowaniu odpowiedniej ilości kalorii w zależności od zapotrzebowania. Określa się w niej ilość białka, tłuszczu i węglowodanów. Ogranicza się spożycie tłuszczów zwierzęcych, przetworzonych produktów oraz cukru. Zwiększa się natomiast ilość spożywanych warzyw.


Ilość kilogramów, które można stracić na takiej diecie, zależy od indywidualnego zapotrzebowania i od ilości kalorii, które są zredukowane

w dziennym zapotrzebowaniu. Tygodniowe spadki wagi mogą wynieść do

1 kg.


Jest to dieta, która może nauczyć zdrowych nawyków. Po pewnym czasie odchudzania należy zweryfikować kaloryczność diety i wprowadzić do niej poprawki, by była aktualna do nowych parametrów ciała. Przykładowe, darmowe jadłospisy można znaleźć w internecie, wystarczy wyliczyć swoje zapotrzebowanie.


2. Dieta 36s

W diecie tej zastosowany jest podział na pory roku. Opracowana jest

w oparciu o zalecenia dietetyków. Uczy zdrowych nawyków i nie eliminuje żadnego z makroskładników. Dostarcza wszystkich składników odżywczych w odpowiednich ilościach.

  Fabryka Siły Sklep

Jadłospis przygotowany jest na 3 tygodnie. Zawiera opis posiłków na 21 dni diety. Produkty w niej zawarte są łatwo dostępne w sklepach. Dieta jest więc i skuteczna, i tania. Mankamentem tej diety jest ograniczenie kaloryczności do 1300 kcal.


3. Dieta Oxy

Dość popularna ostatnio dieta OXY to dieta proteinowa, która kładzie nacisk na oczyszczanie organizmu. Jej autorka połączyła dietę z czynnikami psychologicznymi, jak motywacja i indywidualne zapotrzebowania. Składa się z 4 faz i stabilizacji.


4. Najskuteczniejsze diety – ranking (wg rankingdiet.pl)

W rankingu uwzględniono różne diety, także takie, które mają gorsze opinie wśród dietetyków i lekarzy:

 

Dieta OXY

Dieta 3D Chili

Dieta 36s

Dieta Dukana

Dieta South Beach

Dieta Kopenhaska

Dieta Atkinsa

Dieta Kwaśniewskiego


Odchudzanie to ciężka praca. Trzeba do niego podejść poważnie, żeby zobaczyć efekty. Czasem osoby odchudzające stosują suplementy, by wspomóc odchudzanie. Często czerpią wiedzę o dietach na forum. Dla jednych nie jest ważne, w jakim czasie schudną, ale by był to trwały efekt, dla innych liczy się szybkie chudnięcie. Jednak najzdrowszym rozwiązaniem jest dieta w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych. Z tym nawet najszybsze diety świata nie mogą konkurować.