Brzuch jak wykuty z kamienia – ty też możesz go mieć! Uporczywej oponki pozbędziesz się tylko dzięki odpowiednim ćwiczeniom i dopasowanemu odżywianiu. Duży brzuch zepsuje ogólne wrażenie, jakie robisz – nie pomogą nawet wytrenowane mięśnie klatki piersiowej i barków. Teraz jednak możesz sprawić, że Twój brzuch będzie płaski i twardy jak deska!

 

Redukcja tkanki tłuszczowej – jak to działa

Mięśnie brzucha muszą być odsłonięte. Steven Todd, sportowiec McFIT,

w okresie startów w zawodach zredukował tkankę tłuszczową do niewyobrażalnych 4,6%. Dla dobrego wyglądu można jednak mieć

w organizmie trochę więcej tłuszczu: „W przypadku mężczyzn wystarczy

z reguły zawartość tkanki tłuszczowej na poziomie 10%, aby mięśnie brzucha stały się widoczne” – mówi wielokrotny zwycięzca zawodów kulturystycznych i ekspert w dziedzinie fitnessu. „Najszybszy sposób na zmniejszenie poziomu tłuszczu w organizmie to połączenie ćwiczeń siłowych z treningiem cardio. Nie stawiaj jednak na długie maratony! Duże znaczenie ma też odpowiednia motywacja. Obok jasno zdefiniowanego celu istotną rolę odgrywa także siłownia, w jakiej trenujesz. Studia McFIT w Polsce, poza inspirującym wystrojem, oferują także olbrzymią różnorodność treningu i świetnie sprawdzają się jako drugi dom”.

 

 

Ostatnie szlify i wysportowany brzuch gotowy

W porównaniu ze zwykłymi treningami cardio High Intensive Interval Training to prawdziwy hit! Wynika to z faktu, że krótkie jednostki HIIT nie tylko poprawiają Twoją wytrzymałość tak samo dobrze jak długie treningi cardio, ale także pozwalają na spalenie relatywnie większej liczby kalorii. I to jeszcze nie koniec – również liczba kalorii spalanych przez Twój organizm po treningu jest o wiele większa. Tracenie na wadze i oszczędzanie czasu – to nie tylko brzmi fenomenalnie, to jest fenomenalne!

 

Twój trening HIIT
Opracuj dla siebie trening obwodowy, który obciąży Twój układ sercowo-naczyniowy. Idealnie nadają się do tego ćwiczenia wykorzystujące własną masę ciała, na przykład mountain climbers, krokodylki czy bieg z unoszeniem kolan. Na początek całkowicie wystarczą krótkie „sprinty” po 10–15 sekund, ale muszą doprowadzać Cię do granic Twoich możliwości. Fazy odpoczynku są z reguły dwa do trzech razy dłuższe niż fazy intensywnych ćwiczeń. Z tygodnia na tydzień powinieneś wydłużać czas sprintu.

 

 

Sześciopak powstaje w kuchni
Aby wypracować sześciopak, nie potrzebujesz żadnych diet i nie musisz głodować. Wystarczy deficyt kalorii wynoszący około 500 kcal dziennie

i zwracanie uwagi na odpowiednie proporcje makroskładników odżywczych: tłuszczów, białek i węglowodanów. Ogólna zasada brzmi: 40% białek oraz po 30% tłuszczów i węglowodanów – to prawidłowy kierunek, jeżeli uprawiasz dużo sportu. Powinieneś spożywać tłuszcze nienasycone, które możesz znaleźć przede wszystkim w awokado, orzechach, tłustych rybach oraz w oliwie z oliwek i oleju lnianym.

 

Studia McFIT w Polsce
McFIT to sieć fitness założona w Niemczech, obecna także w Austrii, Włoszech, Hiszpanii, a od ponad trzech lat również w Polsce. Wszystkie studia w Polsce otwarte są przez 365 dni w roku, siedem dni w tygodniu,

24 godziny na dobę. Standardowa oferta sieci obejmuje różnorodne możliwości treningu w specjalnych strefach, jak m.in. Maszyny, Wolne Ciężary, Strefa treningu funkcjonalnego umożliwiająca trening

z wykorzystaniem masy własnego ciała czy Cardio. Istnieje także możliwość uczestnictwa w wirtualnych zajęciach fitness Cyberobics® w salach do Cyclingu (intensywnych ćwiczeń na rowerach stacjonarnych) i kursów Performance i Wellness.


Zdjęcia: Claus Willemer

 

Profil Stevena Todda na Instagramie:

instagram.com/steven_todd_/?hl=de