Czy nie stosując żadnej diety, można schudnąć? Istnieje twierdząca odpowiedź na to coraz częściej zadawane pytanie. Trzeba jednak spełnić parę warunków. Musisz nauczyć się odpowiednio jeść, słuchać potrzeb swojego ciała, jeść wtedy, kiedy naprawdę jesteś głodny. Te zasady gwarantują trwałe efekty.

 

SPIS TREŚCI:

1. Dieta – czy jest konieczna?

2. Jak schudnąć bez diety – metoda Gabriela

3. Słuchaj swojego ciała

 

 

1. Dieta – czy jest konieczna?

Kontroluj, co jesz i ile jesz. Nie może jednak stać się to twoja obsesją. Skup się na potrzebach twojego organizmu, słuchaj go, kiedy naprawdę jest głodny, a nie wtedy, gdy jesteś smutny lub wesoły. Kontrolowane emocji to podstawa. Jeśli nie możesz sam sobie z tym poradzić, zwróć się po pomoc do trenerów żywienia.


2. Jak schudnąć bez diety – metoda Gabriela

Jedną z metod, która bazuje na wyżej opisanych zasadach, jest metoda Gabriela. Podkreśla on wpływ umysłu na wewnętrzną logikę ciała. To umysł steruje ciałem i to on odpowiada za to, czy jesteś szczupły, czy nie. Metoda Gabriela opiera się na pracy nad własnym umysłem w taki sposób, by zaprogramować ciało poprzez wykorzenienie złych wzorców.


Metoda Gabriela uczy, jak ćwiczyć ciało i umysł, by współpracowały tak, by zachować zdrowie i kondycję. Można się z niej dowiedzieć, jak dobierać zdrowe i odżywcze jedzenie. Jon Gabriel uważa, że zmieniając swoje przekonania, zmieniasz swoje ciało. Nagromadzone kilogramy to bariera ochronna przed twoimi problemami.


3. Słuchaj swojego ciała Fabryka Siły Sklep

Już kilkanaście lat temu Paul Mckenna, autor wielu poradników, sugerował, że by mieć szczupłą sylwetkę, trzeba mieć kontrolę nad swoimi emocjami. Obecnie coraz więcej specjalistów podziela ten pogląd. Żeby schudnąć, trzeba uporać się ze swoimi problemami. Najważniejszą zasadą jest jedzenie tylko wtedy, gdy czujemy głód. Jeśli nie potrafisz stwierdzić, czy jesteś głodny, czy nie, to znaczy, że nie jesteś. To, co czujesz, to ochota na coś do jedzenia.

 

Druga rada to wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, rozróżnienie głodu od zachcianki. Ponadto ważne jest celebrowanie posiłku. W trakcie jedzenia lepiej nie oglądać telewizji czy czytać książki. Trzeba skupić się na zawartości swojego talerza. Koncentrując się na jedzeniu, jemy mniej, czerpiemy większą satysfakcję z jedzenia i czujemy, kiedy jesteśmy syci.


Pracując nad swoim umysłem i słuchając swojego ciała, może nie schudniemy szybko, ale na pewno trwale i skutecznie. Jednak warto też pamiętać o aktywności i do pracy nad sobą włączyć serię odpowiednich ćwiczeń, które poprawią nastrój i pozwolą bardziej efektywnie walczyć z nadwagą.


Niektórym wydaje się, że wystarczy wyposażyć się w odpowiednią liczbę tabletek na odchudzanie i bez wysiłku pozbyć się w tydzień czy miesiąc całego tłuszczu z brzucha i nie tylko. Jednak takie myślenie nigdy nie spowoduje, że taka osoba będzie szczupła. Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń? Trzeba zmienić sposób myślenia. Jeśli nie możesz poradzić sobie z tym sam, zapytaj specjalistę, jak zacząć.