Osoby młode mogą zadbać o swoje mięśnie oraz sprawność fizyczną nie tylko na siłowni. Ze względu na młody wiek mają wiele możliwości przygotowania się do cięższych treningów siłowych. Przed treningiem warto jednak zadbać o to, aby dobrać odpowiedni plan treningowy. Ponadto bardzo ważna jest dieta – bez niej próżno szukać sukcesu w kulturystyce i fitness!

 

SPIS TREŚCI:
1. Trening na siłowni – zalety
2. Trening funkcjonalny z wykorzystaniem taśm TRX
3. Trening domatora z obciążeniem własnego ciała
4. Sporty ogólnorozwojowe a trening siłowy

 

 

1. Trening na siłowni – zalety

Trening na siłowni ma wiele zalet. Przede wszystkim osoba ćwicząca ma dostęp do specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu ma możliwość zaangażowania do pracy mięśni w wielu ćwiczeniach. Istnieje możliwość bazowania na wolnych ciężarach i na maszynach fitness.

 

Na siłowni można przeprowadzić więc najbardziej zaawansowany trening. Plan treningowy w związku z tym może być bardziej rozbudowany, a co za tym idzie, rozwój mięśni będzie bardziej skuteczny. Osoby dodatkowo chcące pozbyć się tłuszczu nie muszą biegać poza domem – wystarczy, że po skończonym treningu siłowym skorzystają z jednej z maszyn cardio. Kilokalorie można spalać między innymi na bieżni.

 

W dodatku zawsze można skorzystać z pomocy obecnych na siłowni bardziej doświadczonych osób lub trenerów personalnych i posłuchać ich rad. Jest to ważne w przypadku osoby początkującej, bowiem w taki sposób wykształca w sobie dobre nawyki i bez obaw może ćwiczyć – ma przy tym pewność, że nie wykonuje bezwartościowego treningu.

 

Siłownia to zdecydowanie najlepsze miejsce dla osób początkujących. W tym miejscu można wykonać najskuteczniejszy trening ogólnorozwojowy metodą FBW lub trening obwodowy.

 

2. Trening funkcjonalny z wykorzystaniem taśm TRX

Trening TRX to trening zaczerpnięty od amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonując na froncie, w celu podtrzymania sprawności fizycznej oraz rozwijania muskulatury, siły mięśni i ich wytrzymałości stworzyli system treningowy TRX.

 

Trening z taśmami TRX to nic innego jak bazowanie w trakcie treningu na ciężarze własnego ciała. Jednak wykorzystanie TRX gwarantuje zaangażowanie mięśni głębokich oraz pozwala wykonać ćwiczenia na praktycznie każdą partię mięśniową ciała bez potrzeby wykorzystywania specjalistycznego sprzętu dostępnego na siłowni. W ten sposób można w dowolnym miejscu rozwijać swoje mięśnie! Fabryka Siły Sklep

 

Jest to idealne rozwiązanie dla osób stawiających swoje pierwsze kroki na siłowni, lubiących trenować na świeżym powietrzu bądź pragnących zadbać o formę w czasie wakacyjnych wyjazdów.

 

3. Trening domatora z obciążeniem własnego ciała

Trening z obciążeniem własnego ciała może być świetną alternatywą w przypadku osób, które chcą poprawić siłę, sprawność, a także pragnących w przyszłości rozwijać sylwetkę na siłowni. Ogromną zaletą planu treningowego jest fakt, że ćwiczenia można wykonywać nawet w domu bez konieczności korzystania ze sprzętu dostępnego na siłowni czy taśm TRX.

 

Jest to świetny sposób na oszczędzenie czasu i pieniędzy, nie trzeba bowiem dojeżdżać do siłowni i wydawać dodatkowych pieniędzy na karnet. W tym momencie o wiele lepszym rozwiązaniem będzie przeznaczenie ich na odpowiednie zbilansowane menu. Dieta to w końcu podstawa w sportach sylwetkowych.

 

Budowa sylwetki zaczyna się nie na siłowni, ale w kuchni.

 

4. Sporty ogólnorozwojowe a trening siłowy

Osoby bardzo młode, a więc mające 14, 15 czy 16 lat nie muszą porywać się na duże ciężary. W ich przypadku jest coś, co zastąpi trening siłowy na siłowni. Są to sporty ogólnorozwojowe, które wzmocnią ścięgna i mięśnie, zwiększą wydolność oraz wytrzymałość organizmu, a także zaszczepią bardzo ważne cechy takie jak pracowitość, sumienność czy zawziętość.

 

Bez tego wszystkiego próżno szukać sukcesu na siłowni. Jeśli dana osoba nie wykazuje zaangażowania w to, co robi, nawet najlepszy trening oraz dieta nie będą w stanie jej pomóc.