20-latek pierwsze treningi na siłowni ma już za sobą, dlatego też w artykule pojawią się informacje przydatne zarówno dla osób, które na siłowni pojawiają się po raz pierwszy, jak i dla tych, które ćwiczą od dłuższego czasu (co najmniej rok).

 

SPIS TREŚCI:
1. Osoba początkująca – trening FBW
2. Osoba zaawansowana – trening SPLIT
3. Kompletny plan odżywiania
4. Postaw na masę mięśniową!

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Osoba początkująca – trening FBW

Osoba dopiero rozpoczynająca swoje zmagania z ciężarami powinna skupić się na podstawowym, równomiernym rozwoju całego ciała. To w końcu jest kwintesencja sportów sylwetkowych, dlatego też treningi na rozwój wybranych grup, jak klatka piersiowa czy ramiona, na razie odchodzą na boczny tor. Na nie w przyszłości być może również przyjdzie czas.

 

Full body workout (czyli w skrócie FBW) to o wiele lepsze rozwiązanie, pozwalające na jednej sesji treningowej, trwającej niekiedy od 30 do 45 minut, zaangażować do rozwoju główne grupy mięśniowe. Trening rozpoczyna się od największej z nich (nogi), a kończy na najmniejszej (biceps bądź brzuch).

 

2. Osoba zaawansowana – trening SPLIT

Osoba, która ćwiczy od dłuższego czasu (co najmniej rok) i typowo nastawia się na sylwetkę kulturystyczną, swoje kroki może skierować w kierunku metody SPLIT, którą można dowolnie modyfikować według własnych upodobań.

 

Metoda SPLIT jest szczególnie skuteczna w przypadku osób, które każdej grupie mięśniowej chcą poświęcić nieco więcej uwagi, a co za tym idzie – efektywniej je rozwijać. Niekiedy grupy słabsze wymagają treningu dwa razy w tygodniu. Fabryka Siły Sklep

 

Takie kombinacje umożliwia metoda SPLIT. Daje ona szansę na pełen rozwój głównych i pobocznych grup mięśniowych. Dzięki niej można skupić się na szczegółach perfekcyjnie działającej zbroi, jaką jest umięśnione i wyćwiczone ciało.

 

3. Kompletny plan odżywiania

Trening na siłowni nie może istnieć bez odpowiedniego zdrowego odżywiania. Tylko przez działanie w sposób kompletny można pobudzić swoje mięśnie do rozwoju i osiągać przy tym zakładane rezultaty.

 

Dieta to element sportu. Szczególnie ważna jest ona w sportach sylwetkowych, w których trening, dieta, regeneracja oraz suplementy są codziennością. Brak bądź niepełne wprowadzenie jednej z tych pozycji może zachwiać równowagę i sprawić, że na efekty ćwiczeń będzie trzeba długo poczekać.

 

4. Postaw na masę mięśniową!

20-latek w swoich treningach powinien postawić na rozwój masy mięśniowej. Jest to idealny wiek do budowania muskulatury na długie lata, która będzie utrzymywać się później (oczywiście, gdy nie wprowadzi się nagłych zmian w diecie bądź nie zrezygnuje się z treningu) i świadczyć o prawdziwym zamiłowaniu do ciężarów.

 

Gospodarka hormonalna, a także pojawiające się preferencje są idealne do tego, aby rozpocząć rozwój mięśni z pełnym zaangażowaniem, sukcesywnie podnosić poprzeczkę i przekraczać kolejne swoje bariery.