Znów wszystko nie idzie po twojej myśli? Wracasz zmęczony po pracy do domu i zamiast usiąść w spokoju, znów musisz odpierać zarzuty swojej ukochanej, że o nią nie dbasz, że znów pokazujesz, że ci na niej nie zależy – a przecież pracujesz tak ciężko, aby ona wszystko miała! Nie jest jeszcze za późno. Przejrzyj na oczy, wyciągnij wnioski i weź się w garść, aby uratować związek!

 

SPIS TREŚCI:
1. Dajcie sobie czas
2. Postawcie na szczerą rozmowę
3. Określcie reguły waszej nowej-starej relacji
4. Zaufajcie sobie na nowo
5. Czas znów zacząć chodzić na randki
6. Poszukajcie wzajemnej fascynacji

 

 

1. Dajcie sobie czas

Każda relacja ma swoje wzloty i upadki. Jeśli w związku nie zawsze wszystko układa się tak jak powinno, nie należy podejmować pochopnych decyzji i wpadać w panikę. Zrozumienie i dojście do ładu nie zostanie osiągnięte podczas pierwszej rozmowy.

 

Zrozumienie, że każdy potrzebuje nieco czasu, aby ochłonąć i na nowo cieszyć się związkiem, niekiedy bywa trudne, lecz jest to konieczne w osiągnięciu wspólnego szczęścia.

 

2. Postawcie na szczerą rozmowę

Milczenie, fochy i krzywe spojrzenia nie przybliżą nikogo do osiągnięcia niezbędnego porozumienia. W czasie kryzysu szczególną uwagę należy poświęcić zarówno partnerowi, jak i sobie. Powrót do czerpania radości z relacji może odbyć się jedynie za pomocą dialogu.

 

Rozmowa jest integralną częścią każdej relacji i to właśnie z jej pomocą powinno rozwiązywać się każdy problem – a co za tym idzie, uratować związek przed rozpadem. Dzięki temu okazuje się szacunek partnerowi, unika się zbędnych kłótni i jest się w stanie go zrozumieć poprzez wymianę poglądów i bieżącą aktualizację stanu wiedzy na temat osoby, z którą spędza się czas. Fabryka Siły Sklep

 

3. Określcie reguły waszej nowej-starej relacji

W czasie rozmowy należy osiągnąć nie tylko porozumienie poprzez próbę odnalezienia równowagi w związku, ale określić też wspólne zasady, którymi kierować się będą partnerzy, aby osiągnąć we wspólnym pożyciu ład i szczęście oraz uniknąć kryzysu.

 

Wiele osób popełnia błąd, nie przestrzegając tej zasady w czasie wchodzenia w relację. Jest to ważne, gdyż obie strony powinny znać granice, do jakich mogą się posunąć, poglądy partnera na ważne sprawy, a także czuć się ważną częścią związku. Wiele osób chce uratować związek, w tym związek małżeński, kiedy jest już za późno.

 

4. Zaufajcie sobie na nowo

Związek, a przede wszystkim związek małżeński, podobnie jak budynek wymaga solidnego fundamentu. Czymś, co cementuje relację dwojga osób, zapobiega i wybacza zdradzie, a nawet jest w stanie przezwyciężyć odległość, jest wzajemne zaufanie. Jego brak bądź czasowy zanik nie wróżą szczęścia i prędzej czy później prowadzą do kryzysu i niekończących się kłótni.

 

Na całe szczęście z pomocą rozmowy i zrozumienia wiele można uratować. Również zaufanie w wielu przypadkach poza obiecankami wymaga pokrycia w czynach. Dzięki niemu rozpadający się związek można uratować i cieszyć się nim na nowo.

 

5. Czas znów zacząć chodzić na randki

Przynajmniej raz w tygodniu powinno wyjść się ze swoją dziewczyną na randkę! Może dla wielu osób zabrzmi to irracjonalnie, lecz randkowanie nie kończy się z momentem wejścia w stałą relację i nie są to jedynie puste porady. Związek jest niczym kwiat i można go uratować, dbając o niego.

 

6. Poszukajcie wzajemnej fascynacji

W łóżku wieje chłodem? Fascynacja seksualna partnerem, jeśli nie jest odpowiednio podtrzymywana, dość szybko ulega obniżeniu. Często mężczyźni, ale również kobiety, czują się nieatrakcyjni w oczach drugiej połówki, co tylko pogłębia ten stan. Szczególnie dotyczy to par po porodzie, gdy mężczyzna może stracić zainteresowanie dziewczyną i czuć się odrzucony.

 

Świetnym przełamaniem lodów będzie kolacja przy świecach z lampką winą bądź masaż oliwką. Poświęcenie czasu partnerowi, zrozumienie, intymność na nowo mogą rozpalić żar, który niegdyś połączył dwie obce osoby w jedną nierozerwalną całość. W ten sposób zapobiegnie się zdradzie i uniknie kłótni.

 

Oto najważniejsze porady mówiące o tym, jak uratować związek. Pozostaje wcielić je w życie.