Kobieta do komunikowania się z otoczeniem używa nie tylko słów. Jej naturalne predyspozycje, wynikające z tego, że zarówno w prehistorii, jak i teraz ważne jest odczytywanie niewerbalnych ruchów dziecka czy mężczyzn, sprawiają, że perfekcyjnie opanowała ona mowę ciała. Mowa ciała jest bardzo ważna w komunikacji. Sygnały niewerbalne stanowią zdecydowaną większość konwersacji. Dzięki ich znajomości można dowiedzieć się, co jej chodzi po głowie.

 

SPIS TREŚCI:
1. Dotykanie swojego ciała
2. Malowanie ust
3. Bawienie się włosami
4. Otwarta pozycja
5. Nachylanie się w kierunku mężczyzny
6. Uśmiech
7. Spoglądanie na zegarek
8. Spoglądanie za okno

 

 

1. Dotykanie swojego ciała

Kobieta dotykająca swojego ciała wysyła podświadome sygnały, że jest zainteresowana rozmawiającym z nią mężczyzną. Jeśli gładzi się po dłoni bądź dotyka swojego łokcia, wszystko wskazuje na to, że sprawy podążają w dobrym kierunku.

 

2. Malowanie ust

Wielu mężczyzn nie widzi niczego znaczącego w malowaniu ust przez kobietę podczas randki. Jest to karygodny błąd. Kobieta, która maluje po raz kolejny usta, jest gotowa na pocałunek. Jedyne, czego w tej sytuacji brakuje, to odczytania jej mowy ciała przez mężczyznę i zdecydowanego działania.

 

3. Bawienie się włosami Fabryka Siły Sklep

Bawienie się włosami, podobnie jak dotykanie własnego ciała, jest dobrym znakiem. Jest to wyraz aprobaty dla partnera. Szczególnie jasno jest to komunikowane, gdy kobieta zalotnie za pomocą palca tworzy ze swoich włosów loki, po czym je puszcza i pozwala im się swobodnie rozwinąć.

 

4. Otwarta pozycja

W mowie ciała istnieje coś takiego jak pozycja otwarta. Oznacza to, że dziewczyna jest jak najbardziej chętna na nawiązanie znajomości. Otwartą postawę charakteryzują np. luźno położone dłonie wzdłuż ciała. Z kolei zamknięta postawa świadczy o tym, że kobieta czuje się zagrożona bądź nie jest zainteresowana rozmową. Przykładem pozycji zamkniętej są skrzyżowane ręce bądź nogi. Pozycja otwarta to również gesty, tj. obejmowanie czy kładzenie dłoni na dłoń.

 

5. Nachylanie się w kierunku mężczyzny

Pochylanie się w kierunku rozmawiającego mężczyzny jest oznaką zainteresowania. Osoba w taki sposób nieświadomie komunikuje rozmówcy, że rozmowa naprawdę pochłonęła ją bez reszty. Jest to znak dość charakterystyczny, bowiem wyraża zainteresowanie.

 

6. Uśmiech

Uśmiech na ustach to element flirtu. To właśnie uśmiechu jest najwięcej

w trakcie podrywu. Działa on na drugą osobę niczym wabik. Jeśli kobieta

w trakcie spotkania się uśmiecha, komunikuje tym samym, że wszystko jest

w porządku, a ona świetnie bawi się w towarzystwie mężczyzny.

 

7. Spoglądanie na zegarek

Dzięki mowie ciała można również odczytać negatywne sygnały, jakie podświadomie mogą być wysyłane do drugiej osoby. Jednym z takich sygnałów jest nerwowe spoglądanie na zegarek. Oznacza to, że druga osoba po prostu się nudzi. Należy albo zakończyć spotkanie, albo sprawić, by nuda zniknęła!

 

8. Spoglądanie za okno

Dużo o człowieku mówią jego oczy. Na przykład ukradkowe spojrzenia

w kierunku okna świadczą o dwóch rzeczach. Po pierwsze, osoba patrząca w czasie spotkania za okno daje jasny sygnał, że nie jest do końca zainteresowana tym, co się do niej mówi. Nie jest to może grzeczne, ale takie są fakty. Po drugie, jest to znak, że pragnie jak najszybciej opuścić to miejsce.