Wszystkim dobrze znane są chwile, kiedy jesteśmy zmęczeni, zabiegani, a pracy jest tyle, że nie wiadomo od czego zacząć, a co odłożyć na później. Prowadzisz szybki i nowoczesny styl życia, widzisz, że nie masz czasu zatrzymać się na chwilę, by nabrać świeżego powietrza. Czas płynie szybko i często zatracamy gdzieś wartości, które powinny być najważniejsze. Jak stworzyć nowe jutro?

 

SPIS TREŚCI :

1. „Życie to nie sprint, tylko maraton” (Tamara Lowe)

2. Zmęczenie to naturalny efekt pracy

3. Wszystko, czego doświadczyłeś, to przeszłość

4. Poczucie spełnienia

5. Związki i relacje z innymi

6. Nie osiądź na laurach

7. Nie żyj ponad stan

8. Nie bądź obojętny, ale do wszystkiego podchodź z rozsądkiem

 

 

1. „Życie to nie sprint, tylko maraton” (Tamara Lowe)

Wyścig szczurów nie jest najlepszym sposobem na osiągnięcie szczęścia! Jeśli teraz żyjesz w szybkim tempie i nie masz czasu dla siebie, na relaks czy aktywny wypoczynek, to w przyszłości też nie znajdziesz na to czasu. Nie zdążysz zauważyć, że życie cię ominęło.

 

2. Zmęczenie to naturalny efekt pracy

Nic dziwnego, że po całym dniu w pracy jesteś zmęczony – to naturalne. Każdy znajduje siły na to, co sprawia mu przyjemność. Jeśli nie chcesz znaleźć czasu na aktywność fizyczną, to nie dlatego, że jesteś zmęczony, tylko dlatego, że nie jest to twoją pasją. Zastanów się, jak aktywnie spędzić czas wolny, by stało się to twoim hobby.

 

3. Wszystko, czego doświadczyłeś, to przeszłość Fabryka Siły Sklep

Oglądanie się za siebie jest potrzebne tylko po to, by nie popełniać tych samych błędów. Życie przeszłością i przyszłością odwraca uwagę od teraźniejszości. Pozwól, by przeszłość została z tyłu. Zajmij się tym, co jest do zrealizowania tu i teraz.

 

4. Poczucie spełnienia

Niech twoim celem będzie poczucie szczęścia i radość z życia. Negatywne emocje rozładuj dzięki systematycznemu ćwiczeniu. Trening okaże się rozwiązaniem twoich wewnętrznych problemów.

 

5. Związki i relacje z innymi

Człowiek musi żyć w grupie, codziennie korzystamy z pracy innych. Koncentrując się na innych, pomagasz także sobie, bo stajesz się lepszym człowiekiem i doceniasz to, co masz, a czego innym czasami brakuje. Dobrych ludzi spotykają miłe niespodzianki.

 

6. Nie osiądź na laurach

Jeśli poddasz się zbyt wcześnie, nigdy nie dowiesz się, czy dałbyś radę dokończyć zadanie. Nie zaprzestawaj wysiłku zbyt wcześnie, bo nie wiesz,

z jakiej przyszłości właśnie rezygnujesz.

 

7. Nie żyj ponad stan

Staraj się osiągnąć to, co faktycznie jest ci niezbędne do życia. Koncentracja na dobrach materialnych odwraca uwagę od wielu ważniejszych wartości. Czasami po fakcie może okazać się, że przez pogoń za lepszym życiem dużo cię ominęło.

 

8. Nie bądź obojętny, ale do wszystkiego podchodź z rozsądkiem

Empatia, czyli współodczuwanie, polega na tym, że rozumiesz, co czują inni, a nie że przeżywasz to razem z nimi. Koncentracja na emocjach nie pozwala racjonalnie podejść do problemu. Ważne, by czuć i być wrażliwym, ale jednocześnie w życiu koncentrować się na rozwiązaniach sytuacji trudnych, a nie ich przeżywaniu.

 

Teraz wiesz, czym kierować się w życiu, by twoje jutro było piękniejsze

i przyniosło ci więcej szczęścia. Powodzenia!