Związek na odległość to ogromna próba dla kochających się ludzi. Mówi się, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Warto jednak jej pomóc – trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. A czy ty wiesz, jak należy pielęgnować relację, gdy partner znajduje się 1000 km od ciebie, a regularny kontakt jest utrudniony?


SPIS TREŚCI:

1. Związek na odległość w pigułce

2. Jak utrzymać związek na odległość?

3. Związkowe porady – czego nie robić?

4. Czy związek na odległość ma sens?1. Związek na odległość w pigułce

Chęć poznawania świata, a także możliwości, jakie stwarzają dzisiejsze czasy niekoniecznie wróżą dobrze życiu towarzyskiemu. Wykształcenie zdobyte w jednym kraju może dawać znakomite perspektywy pracy w innym kraju za o wiele większe pieniądze.


Jeśli spojrzymy na sytuację przez pryzmat osoby, dla której niezwykle ważna jest kariera zawodowa – niezwykle ciężko będzie jej znaleźć czas na ułożenie sobie życia osobistego i towarzyskiego. Znalezienie partnera, który będzie tolerował nagminny brak wolnego czasu ze strony drugiej połówki, graniczy z cudem.


Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku, gdy jedno z dwojga w zwią-zku dostaje ofertę nie do odrzucenia, od której może zależeć jego/jej przyszłość zawodowa. Wówczas pojawia się dylemat, czy odrzucić pro-pozycję dla dobra związku czy zaryzykować. Związek na odległość to z pewnością nic miłego dla obu z partnerów.


Często może być on wymuszony wyjazdem w celu kształcenia się (do innego miasta, za granicę bądź na wymianę studencką), znalezienia długo poszukiwanej pracy (w innym mieście bądź innym kraju) oraz innymi sytuacjami, jak np. nieważna wiza, która do tej pory umożliwiała czasowy pobyt w danym miejscu.


Jak więc należy się zachować, aby związek na odległość miał szansę przetrwania oraz jakich rzeczy nie należy robić? O tym w kolejnych punktach.


2. Jak utrzymać związek na odległość?

Historia jest pełna opowieści miłosnych, których bohaterowie, pomimo długiej rozłąki i dzielących ich setek kilometrów, potrafili zadbać na tyle

o swoje uczucie, aby przetrwało. W twoim przypadku może być podobnie!


Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby partner nie zszedł na dalszy plan. Tutaj bardzo ważny jest regularny, pozytywny kontakt. Na całe szczęście postępująca technika otwiera tak bogaty wachlarz możliwości kontaktowania się z innymi, że z tym nie powinno być problemu. Kiedyś zakochanym musiały wystarczać listy, na które trzeba było długo czekać, Fabryka Siły Sklep

a które mogły równie dobrze zaginąć w drodze przez ocean.


Dziś jest o wiele prościej. Wystarczy wysłać maila, uruchomić komunikator internetowy, zalogować się na portal społecznościowy lub najzwyczajniej w świecie zatelefonować do drugiej osoby! Kontakt jest natychmiastowy i w wielu przypadkach może być on również niedrogi!


Bardzo ważne jest również to, aby zapewniać partnera o swoich uczuciach, rozmawiać o tym, co komu przytrafiło się w ciągu dnia i unikać tematów niewygodnych i negatywnych, jak np. zmęczenie pracą czy wątpliwości co do tego, czy związek przetrwa.


Oczywiście jeśli pojawia się taka możliwość, to należy również w miarę możliwości regularnie się spotykać, np. co weekend, co nie jest wielkim wyczynem w przypadku wyjazdu na studia bądź do pracy do innego miasta. Sytuacja może się skomplikować, gdy wyjazd będzie dotyczył obcego kraju, ale dwoje kochających się ludzi poradzi sobie nawet z taką przeszkodą.


3. Związkowe porady – czego nie robić?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby zagospodarować czas dla partnera. Niedopuszczalna jest sytuacja, gdy obowiązki wynikające z nauki bądź pracy przekłada się nad dobro własnego związku. Jeśli tak się dzieje, to albo należy sobie lepiej zorganizować czas, albo po prostu przestać zawodzić swojego partnera i stanąć przed wyborem – związek, czy kariera. Wyborem, który nie jest łatwy i który sam w sobie często nie gwarantuje osiągnięcia szybkiego spełnienia!


Nie należy również zawodzić zaufania partnera czy go wykorzystywać. Jeśli komuś zależy na drugiej osobie, z którą jest w związku, to nie przyjdzie mu do głowy szukać osoby, z którą mógłby zdradzić swoją połówkę. Takie zachowanie świadczy o braku szacunku, braku kręgosłupa moralnego oraz braku najważniejszego uczucia, jakim w związku jest miłość.


4. Czy związek na odległość ma sens?

Związek na odległość z pewnością nie jest łatwą próbą zakochanych, ale jak najbardziej ma on szansę przetrwania. Wszystko zależy od tego, jak do takiego wyzwania podejdą partnerzy, ile dzieli ich kilometrów oraz w jaki sposób i jak często będą się ze sobą kontaktować oraz spotykać na żywo.


Oczywistą rzeczą jest fakt, iż większą szansę przetrwania mają związki, których nie dzieli wiele, jak np. podczas wyjazdu na odległość 100 km, aby móc dalej studiować i zdobywać wykształcenie. W tym wypadku można spotykać się na przykład w weekendy w przypadku studiów dziennych bądź zdecydować się na studia zaoczne i poszukać sobie pracy na miejscu.


Sytuacja nieco gorzej prezentuje się, gdy wyjazd jest międzynarodowy do innego kraju bądź nawet dotyczący innego kontynentu. Tutaj znacznie ogranicza się możliwość kontaktu oraz spotkania twarzą w twarz z partnerem. Rozwiązaniem może być próba ściągnięcia drugiej połówki do siebie na kilka miesięcy bądź nawet na stałe.