Twoja dziewczyna znów na ciebie naskoczyła. Nie wiesz, czy to dlatego, że ma gorszy dzień, była zestresowana przez pracę, czy po prostu czymś ją wkurzyłeś. Pewnie puściłbyś w niepamięć to zachowanie, gdyby nie fakt, iż od jakiegoś czasu notorycznie się ono powtarza. Czy miłość w tym związku to już przeszłość? Jak poznać, czy partnerce w dalszym ciągu zależy na waszej relacji? Jak zakończyć toksyczny związek?

 

SPIS TREŚCI:

1. Chętnie się spotyka

2. Sama inicjuje kontakt

3. Poznajesz jej znajomych

4. Nie boi się komplementować

5. Jest szczęśliwa

6. Jak zakończyć toksyczny związek?

 

 

1. Chętnie się spotyka

Kobieta, która jest zakochana i zależy jej na związku, chętnie spotyka się ze swoim partnerem. Oczywiście jeśli musiała raz zostać dłużej w pracy albo chciała spotkać się z przyjaciółkami, to nie ma co panikować. Przecież facet też od czasu do czasu musi spotkać się z kumplami w ulubionym pubie!


Problem może pojawić się w momencie, gdy nagle, bez większych powodów, dziewczyna unika spotkań, wymyślając co rusz nowe wymówki. Każdy związek przeżywa wzloty i upadki. Miłość bez końca jest możliwa tylko wtedy, gdy przezwycięży każdy kryzys.


2. Sama inicjuje kontakt

Kobieta, która widzi przyszłość dla związku, nie tylko chętnie umawia się na kolejne spotkania, ale również sama inicjuje kontakt. Potrafi pierwsza zatelefonować, napisać słodkiego SMS-a czy wysłać krótką wiadomość na portalu społecznościowym, że w kinie grają film, na który z ogromną przyjemnością by się wybrała. Osoba, dla której związek jest na skraju przepaści, nie tylko wykazuje niechęć wobec spotkań, ale również unika jakichkolwiek form kontaktu. Przede wszystkim nigdy pierwsza ich nie inicjuje.


3. Poznajesz jej znajomych

Z toksycznym związkiem mamy do czynienia wtedy, gdy dziewczyna Fabryka Siły Sklep

z różnych powodów nie chce przedstawić cię swoim znajomym. Może to oznaczać nie tyle, że się wstydzi swojego wybranka (co jest niedorzeczne), ale może to być jasny sygnał, iż nie traktuje ona obecnej relacji poważnie. Zwłaszcza jeśli podczas przypadkowego spotkania nie ma zamiaru wyjaśnić swojej ekipie, kim jest nowo poznany przez nich facet.


Ponadto partnerka może coraz więcej czasu spędzać ze swoimi znajomymi, kompletnie ignorując swojego dotychczasowego chłopaka. Taka kobieta z biegiem czasu staje się chłodniejsza i bardziej obojętna, a sfrustrowany i niekochany facet zaczyna jeszcze bardziej starać się o jej względy. Niestety takie sytuacje w 99% przypadków i tak kończą się rozstaniem. Jeszcze jedno – nie ma nic gorszego niż miłość, która pozostaje nieodwzajemniona.


4. Nie boi się komplementować

Dla kobiety, która czuje się spełniona i szczęśliwa w swoim związku, rzeczą naturalną jest docenianie i komplementowanie partnera. Możesz spać spokojnie, jeśli dokładnie tak wygląda twój związek, oboje czujecie się dobrze w swoim towarzystwie i doceniacie to, co jedno robi dla drugiego.


5. Jest szczęśliwa

Prawdziwą miłość można rozpoznać po tym, iż obie osoby czują się kochane, doceniane i szanowane. Jeżeli oboje jesteście szczęśliwi, to nie ma powodu, aby podejrzewać o coś partnerkę. Takie podejście może wyrządzić więcej złego niż dobrego.


Szczęście należy pielęgnować i każdego dnia dawać z siebie jeszcze więcej. Dobro partnera jest priorytetem. Wszystkie problemy w związku należy rozwiązywać wspólnie, to umacnia więź między ludźmi. Mężczyzna dla kobiety musi być oparciem, kochankiem, a także najlepszym przyjacielem. Musi on również potrafić wyrażać własne zdanie i kierować się w życiu swoimi zasadami. W przeciwnym wypadku taki ktoś jest dla pań bez większej wartości.


Jeszcze jedno – nie czekaj na swoją ukochaną. Wyjdź ze znajomymi na miasto czy do klubu, jeśli jesteś singlem, bo niedawno rozstałeś się

z dziewczyną. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Pamiętaj o tym, że najlepszy czas na miłość jest właśnie teraz!


6. Jak zakończyć toksyczny związek?

Jeśli wszystko wskazuje na to, że twój związek jest toksyczny i nie ma on nic wspólnego z miłością, to jedynym sensownym rozwiązaniem jest zdecydować się na zakończenie tak niewygodnej relacji. Tak będzie lepiej zarówno dla ciebie, jak i dziewczyny, z którą się związałeś.


Związek należy zakończyć z klasą, a więc spotkać się twarzą w twarz

i w jasny sposób wyjaśnić, że dalsze angażowanie się w tę relację nie ma sensu. Warto podkreślić, że pomimo tego, iż nie jest ci ona obojętna, to po prostu do siebie nie pasujecie i nie chcesz, abyście dalej tkwili w tak beznadziejnym położeniu.


Tak potrafi się zachować tylko prawdziwy mężczyzna! A co do związku… niestety takiej relacji i tak nie da się już naprawić. Jedyne wyjście to zerwać kontakt.