Każdy z nas pamięta swój pierwszy telefon komórkowy. Prawdopodobnie był to sprzęt z guziczkami, dzwonkami mono oraz grą Snake. Rozwój telefonów komórkowych sprawił, iż tzw. „klawiszowce” odeszły w niepamięć i zostały zastąpione przez nowoczesne smartfony. Jednak zdarzają się sytuacji, iż urządzenie z dotykowym ekranem to dla klienta za mało. Chce on coś trwalszego niż telefon komórkowy dla dziecka, który po pierwszym upadku rozpada się w pył. Co wtedy?

 

SPIS TREŚCI:

1. Do czego dziś służy telefon komórkowy?

2. Jaki telefon komórkowy dla budowlańca? – najlepiej pancerny

3. Wybrane modele super telefonów

4. Który telefon wybrać?

 

 

1. Do czego dziś służy telefon komórkowy?

Czasy, w których telefon komórkowy z klawiaturą służył jedynie do wykonywania i odbierania połączeń czy wysyłania oraz odczytywania wiadomości tekstowych SMS minęły bezpowrotnie. Dziś smartfon to tak naprawdę przenośny komputer. Koniecznie musi więc to być telefon komórkowy z dobrym aparatem, możliwością łączności bezprzewodowej bluetooth czy wbudowanym modułem NFC. Bardzo ważne jest także to, aby zapewniał stałą łączność z siecią internetową oraz dawał możliwość przeglądania portali społecznościowych.


Specjalne aplikacje, które można pobierać za darmo bądź odpłatnie to nie tylko dające ogrom multimedialnej rozrywki gry, ale także aplikacje mobilne GPS ułatwiające poruszania się na drodze i nawigowanie w terenie, translatory tłumaczące to, co mówi w innym języku druga osoba czy też fit wynalazki, które po zainstalowaniu przeradzają się w osobistego trenera schowanego w telefonie komórkowym!


Oczywiście specjalne wymagania klienta wymagają również specjalnego telefonu. Przykładowo osoba pracując na mrozie, narażona na zachlapanie telefonu wodą czy upadek z dużej wysokości potrzebuje na swój użytek specjalnego nowoczesnego smartfona.

 


2. Jaki telefon komórkowy dla budowlańca? – najlepiej pancerny

Telefony specjalne powstały z myślą o osobach, które w jednym urządzeniu pragną połączyć funkcje smartfona oraz niezwykłą odporność na upadki czy kontakt z wodą. Trwałość takich telefonów określa się z pomocą testu na IP. Pierwsza liczba oznacza trwałość na uszkodzenia mechaniczne, druga zaś ochronę przed zachlapaniem czy bieżącą wodą. Każdy wzmacniany telefon musi posiadać certyfikat IP.


Specjalne telefony muszą być odporne nie tylko na zachlapanie czy potencjalne uszkodzenia mechaniczne wynikające z upadku. Bardzo ważne jest także to, aby zachowały swoją trwałość w starciu z ekstremalnymi temperaturami czy nie zostały zmiażdżone pod kołami ciężarówki. Jak pokazują testy – dziś jest to możliwe!


3. Wybrane modele super telefonów Fabryka Siły Sklep

Najbardziej popularne modele specjalnie wzmacnianych telefonów oraz ich dokładna specyfikacja dostępne są poniżej:


Samsung Galaxy Xcover 3

Super mocny telefon wyróżnia wyświetlacz dotykowy o przekątnej 4,5”. Ponadto sprawne funkcjonowanie zapewnia czterordzeniowy procesor Marvell ARMADA PXA1908 o taktowaniu 1,2 GHz. Procesor usprawnia pamięć RAM o wartości 1512 MB. Z kolei inna pamięć, ta wbudowana do przechowywania danych, wynosi 8 GB. Można ją zwiększyć za pomocą kart pamięci. Uwagę zwraca również bardzo dobry aparat tylny mający 5 mln pikseli. Aparat znajduje się również z przodu. Jego wartość to 2 mln pikseli.


Telefon umożliwia łączność Bluetooth, wi-fi, DLNA, NFC oraz USB. Dzięki wbudowanym modułom 3G oraz LTE jest możliwe korzystanie z internetu w każdym miejscu na świecie. Wbudowany jest także moduł GPS.


Niewątpliwie minusem jest słaba bateria. Producent nie podaje czasu rozmów oraz czasu czuwania, aczkolwiek po pojemności akumulatora wynoszącej 2200 mAh można łatwo się domyśleć, iż smartfon wymaga częstego ładowania.


Telefon posiada certyfikat IP67.


CAT B15Q

CAT B15Q to król w swojej kategorii. Został on w pełni opracowany przez firmę Caterpillar, która na co dzień zajmuje się produkcją ciężkiego sprzętu budowlanego. Producent zapewnia, iż dołożył wszelkich starań, aby telefon był szczególny w swoim segmencie super telefonów. Komfort użytkowania zapewnia przede wszystkim 4” ekran dotykowy.


Sprawność w funkcjonowaniu zapewnia dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6582 o taktowaniu 1,3 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Ponadto bateria o pojemności 2000 mAh zdaniem firmy Caterpillar ma zapewnić długą

i komfortową pracę. Zapewnia to aż 16 godzin rozmów oraz czas czuwania wynoszący 530 godzin.


Wbudowane są także moduły GPS oraz 3G. Ponadto telefon oferuje funkcję korzystania z dwóch kart telefonicznych dzięki opcji dual SIM. Ponadto sprzęt może pracować w zakresie temperatur od -20 do +55 stopni Celsjusza.


Model posiada certyfikat IP67.


Manta Off-Road Power

Telefon dla niewymagających specjalnych funkcji klientów. Denerwujący może być jedynie mały wyświetlacz 1,77”, ale należy pamiętać o tym, iż nie jest to smartfon, a telefon komórkowy wyposażony w przyciski. Posiada on aparat fotograficzny o rozdzielczości 0,3 mln pikseli. Ponadto może on pełnić funkcję PowerBanku, gumowa obudowa ułatwia trzymanie, a latarka jest przydatna po zapadnięciu zmroku. Oczywiście telefon jest odporny na zachlapania, kurz i wstrząsy.


Warto zwrócić uwagę także na fakt, iż pamięć wbudowaną można zwiększyć do 32 GB, zaś bateria o pojemności 5000 mAh zapewnia rozmowy trwające do 10 godzin, a czas czuwania baterii wynosi 720 godzin.


4. Który telefon wybrać?

Decydując się na zakup super wytrzymałego telefonu, należy kierować się

w pierwszej kolejności opiniami użytkowników. Wiele ocen pozytywnych to

z pewnością sprzęt lepszej jakości, aczkolwiek w wielu przypadkach należy wystrzegać się zachwalania produktów, gdyż firmy dziś są w stanie wynajmować osoby, których zadaniem jest wychwalanie ich produktów na forach.


Następnie należy też kierować się ceną produktu. Z pewnością jak pokażą opinie, które należy zawsze sprawdzać w pierwszej kolejności, nie zawsze za jakością produktu idzie jego cena. Zdarzają się sytuacje, iż droższe telefony są po prostu mniej wydajne od tych słabszych.