Zdrada potrafi zniszczyć relację dwojga osób, choć dla wielu związków może być szansą na nowy początek. Ciekawostką jest, że mężczyznom o wiele łatwiej przychodzi wybaczenie zdrady niż kobietom. Wina nie zawsze leży tylko po stronie zdradzającej osoby. Czy należy wybaczyć zdradę?

 

SPIS TREŚCI:
1. Wina leży po obu stronach
2. Dlaczego doszło do zdrady?
3. Jak wybaczyć dziewczynie zdradę?
4. Nauczka na przyszłość

 

 

1. Wina leży po obu stronach

Nawet jeśli w związku zdrady dopuściła się tylko jedna osoba, należy na samym początku uświadomić sobie, że wina w takich sytuacjach zazwyczaj nie leży tylko po jednej stronie.

 

Powodów zdrady może być wiele. Obwinianie się nawzajem nie doprowadzi do porozumienia. Warto jednak pomimo przypływu skrajnych emocji zastanowić się nad czynnikami, które mogły przyczynić się do zdrady.

 

2. Dlaczego doszło do zdrady?

Kobiecie należy poświęcać uwagę cały czas. Jeśli czuje się niedoceniania w związku i niekochana, o wiele łatwiej jest jej poszukać pozytywnych wibracji w ramionach innego mężczyzny.

 

Nieustanne kłótnie i piętrzące się nieporozumienia rujnują związek. Zamiast szukać porozumienia, często między parą powstaje mur, który można pokonać wyłącznie razem za pomocą zrozumienia i rozmowy, jednak często są one zastępowane krzykiem i obojętnością. To właśnie obojętność na uczucia i brak zainteresowania drugą stroną są najgorsze w związku. Fabryka Siły Sklep

 

A może to była zdrada w odwecie? Urażona kobieta najpierw sama została zdradzona, a potem w formie zadośćuczynienia zrewanżowała się tym samym niewiernemu mężowi. Oczywiście takie postępowanie nie jest godne pochwały, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

 

3. Jak wybaczyć dziewczynie zdradę?

Mężczyźnie wybaczanie zdrady przychodzi łatwiej niż kobiecie, niemniej jednak nie jest to łatwy proces. Zamiast szukać winy, lepiej poszukać powodów, które sprawiły, że partnerka dopuściła się skoku w bok. Pozwoli to świadomie podjąć decyzję i wybaczyć zdradę.

 

Po pierwsze trzeba dać obu stronom czas do namysłu. Kierowanie się emocjami nie jest wskazane. Po drugie należy postawić na rozmowę, tylko  dzięki niej można poznać źródło zdrady, a także odnaleźć w tym wszystkim swoją winę. Po trzecie warto przyjrzeć się partnerce, jeśli nie była to zdrada w odwecie, jest to jasny sygnał, że została przez partnera bardzo zaniedbana.

 

4. Nauczka na przyszłość

Zdrada to kolejna lekcja od życia. Należy przyjąć ją z pokorą. Podjęcie decyzji, czy wybaczyć dziewczynie zdradę, czy nie, z pewnością nie jest łatwe i jest kwestią indywidualną, na którą składa się wiele czynników. Jednak z każdej porażki, także ze zdrady, należy wyciągać wnioski.

 

Własne błędy należy naprawić i dbać o to, aby nie powtórzyć ich w przyszłości. Tylko tak można uniknąć kolejnej zdrady w związku lub zbudować na nowo szczęśliwą relację z inną osobą.