Czy tego chcemy, czy nie, zawsze jesteśmy oceniani przez innych przez pryzmat pierwszego wrażenia. Sami zresztą postępujemy podobnie. Tacy już jesteśmy, mimowolnie często szufladkujemy ludzi. Zgodnie z tym, czego dowiedli naukowcy, jeśli widzimy kogoś już 3 sekundy, jesteśmy w stanie wyrobić sobie podstawową opinię na jego temat. Co robić, by wygląd budził pozytywne odczucia? Jak nie dać się zbyt łatwo zaszufladkować?

 

SPIS TREŚCI:

1. Odwiedzaj siłownię

2. Zdrowo się odżywiaj

3. Odświeżaj swoją garderobę

4. Zainwestuj w dobre kosmetyki

5. Fryzjer nie gryzie

6. Rób wszystko, aby czuć się dobrze w swoim ciele

7. Wysypiaj się

 

 

1. Odwiedzaj siłownię

Są osoby, dla których trening na siłowni jest pasją, spełniają się, kiedy 6 dni w tygodniu spędzają na siłowni 2 godziny dziennie. Z drugiej strony jednak coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy nie stawiają przed sobą aż tak ambitnych celów. Chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów, uzyskać wysportowaną sylwetkę i czuć się dobrze w swoim ciele.

 

Wystarczą już 3 treningi w tygodniu trwające po 45 minut, aby w ciągu miesiąca zmienić swoją sylwetkę na lepsze! Dobry wygląd to również ten w samej bieliźnie – nie można wszystkiego ukrywać pod odzieżą, a czasem jest to nawet niemożliwe!

 

2. Zdrowo się odżywiaj

Restrykcyjna dieta? Raczej zdrowe podejście do codziennego żywienia. Mitem jest stwierdzenie, że zdrowa żywność jest nie tylko droga, ale również niesmaczna!

 

Zbilansowana dieta to klucz do lepszego wyglądu zębów, skóry, włosów czy paznokci. Ponadto ma ona bezpośrednio wpływ na osiągane wyniki w sportach sylwetkowych, wspomaga więc budowę mięśni i spadek nadmiernych ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Życie w zdrowiu to także większa odporność na przeziębienia i lepsza kondycja psychofizyczna! Fabryka Siły Sklep

 

3. Odświeżaj swoją garderobę

Garderoba przeciętnego mężczyzny jest niczym wysypisko śmieci. Często w męskiej szafie można znaleźć stertę ubrań, które nie nadają się już do użytku, a pomimo tego nadal są noszone. Można też znaleźć tam modowe skarby, np. spodnie w stylu chinos czy tradycyjne ponadczasowe spodnie jeansowe. Podobnie sprawa wygląda w przypadku czarnego i białego T-shirtu.

 

Faktem jest, że męska garderoba powinna być regularnie wzbogacana i modyfikowana. Średnio raz na pół roku powinno wykonać się generalny przegląd odzieży, aby zadecydować, które ubrania są używane i spełniają swoją funkcję, a która odzież jedynie zajmuje miejsce.

 

4. Zainwestuj w dobre kosmetyki

Zapach to coś, co świadczy dobrze bądź źle o mężczyźnie. Dobry intensywny zapach jest niczym wizytówka. Jest w stanie wiele powiedzieć o tym, kto go używa.

 

Szczególnie należy zwrócić uwagę na dobór perfum, gdy na co dzień obcuje się z dużą ilością kobiet, np. w pracy, bądź często się randkuje. Kobiecy nos jest o wiele bardziej wyczulony na bodźce zapachowe niż męski, przez co należy również zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni zapach perfum, ale także na ich odpowiednią ilość!

 

W trosce o komfort swojego nosa chodzącym perfumeriom panie mówią kategoryczne nie!

 

5. Fryzjer nie gryzie

Fryzjera powinno się odwiedzać przynajmniej raz na miesiąc. Wszystko oczywiście uzależnione jest od rodzaju fryzury i czasu odrastania włosów. Niemniej jednak dobra fryzura to jeden z żelaznych patentów na dobry wygląd.

 

Jeśli mamy problem z doborem odpowiedniej fryzury, warto wybrać się do uznanego fryzjera, który nie tylko doradzi, ale także nada bardziej męski wygląd twarzy dzięki kilku szybkim cięciom!

 

6. Rób wszystko, aby czuć się dobrze w swoim ciele

Osoby nastawione pozytywnie do siebie i otaczającego świata zgodnie z badaniami żyją dłużej! Czyżby była to recepta na długowieczność? Być może tak, zwłaszcza że pesymiści i osoby mające skłonności do denerwowania się żyją relatywnie krócej!

 

Dlatego też należy robić wszystko, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Obowiązkowo wypada uczęszczać na siłownię, zdrowo się odżywiać, odwiedzać fryzjera czy przynajmniej raz w miesiącu wybrać się na zakupy.

 

Męski świat może być wspaniały, poza tym każdy facet zasługuje na to, aby prezentować się dobrze! Powinien on czuć się samcem alfa w każdej sytuacji!

 

7. Wysypiaj się

Szybkie spojrzenie w lustro. Kolejna nieprzespana noc. Widać
worki pod oczami i przekrwione białka oczu. Jak się tego pozbyć?

 

Osoba, która chce wyglądać młodziej, musi zadbać o odpowiedni sen, na który składa się jakość snu (odpowiedni nocleg, odpowiednia temperatura pokoju), a także jego długość, która powinna oscylować w granicy 8–10 godzin na dobę.

 

O męski wygląd dba się również w czasie snu!