Czy tego chcemy czy nie, zawsze jesteśmy oceniani przez innych przez pryzmat pierwszego wrażenia. Sami zresztą postępujemy podobnie. Tacy już jesteśmy. Mimowolnie często szufladkuje się ludzi. Zgodnie z tym, czego dowiedli uczeni – widząc kogoś już przez 3 sekundy jesteśmy w stanie wyrobić sobie podstawową opinię na temat danej osoby. Co robić, by wygląd budził pozytywne odczucia? Jak nie dać się zbyt łatwo zaszufladkować?


SPIS TREŚCI:

1. Odwiedzaj siłownię

2. Zdrowo się odżywiaj

3. Odświeżaj swoją garderobę

4. Zainwestuj w dobre kosmetyki

5. Fryzjer nie gryzie

6. Rób wszystko, aby czuć się dobrze w swoim ciele

7. Wysypiaj się

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc1. Odwiedzaj siłownię

Są osoby, dla których trening na siłowni jest pasją i spełniają się w tym sporcie spędzając na siłowni 2 godziny dziennie po 6 dni w tygodniu. Z drugiej strony jednak coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy nie stawiają przed sobą aż tak ambitnych planów. Chcą oni zrzucić kilka zbędnych kilogramów, uzyskać wysportowaną sylwetkę i czuć się dobrze w swoim ciele.


Wystarczą już 3 treningi w tygodniu trwające po 45 minut, aby w ciągu miesiąca zmienić swoją sylwetkę na lepsze! Dobry wygląd to również ten w samej bieliźnie – nie można wszystkiego ukrywać pod odzieżą, a czasem jest to nawet niemożliwe!


2. Zdrowo się odżywiaj

Restrykcyjna dieta? Raczej zdrowe podejście do codziennego żywienia. Mitem jest stwierdzenie, że zdrowa żywność jest nie tylko droga, ale również niesmaczna!


Zbilansowana dieta to klucz do lepszego wyglądu zębów, skóry, włosów czy paznokci. Ponadto ma ona bezpośrednio wpływ na osiągane wyniki w sportach sylwetkowych, wspomaga więc budowę mięśni i spadek nadmiernych ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Życie w zdrowiu to także większa odporność na przeziębienia i lepsza kondycja psychofizyczna!


3. Odświeżaj swoją garderobę

Garderoba przeciętnego mężczyzny jest niczym wysypisko śmieci. Często w męskiej szafie można znaleźć stertę ubrań, które nie nadają się już do użytku, a pomimo tego nadal są noszone. Można też znaleźć tam modowe skarby jak np. spodnie w stylu chinos czy tradycyjne ponadczasowe spodnie jeansowe. Podobnie sprawa wygląda w przypadku czarnego i białego T-shirtu.


Faktem jest, iż męska garderoba powinna być regularnie wzbogacana i modyfikowana. Średnio raz na pół roku powinno wykonać się generalny przegląd odzieży, aby zadecydować, co jest używane i spełnia swoją funkcję, a która odzież jedynie zajmuje miejsce.


4. Zainwestuj w dobre kosmetyki

Zapach to coś, co świadczy dobrze bądź źle o mężczyźnie. Dobry intensywny zapach jest niczym wizytówka. Jest w stanie wiele powiedzieć coś o tym, z kim ma się do czynienia.


Szczególnie należy zwrócić uwagę na dobór perfum, gdy na co dzień obcuje się z dużą ilością kobiet np. w pracy, bądź często się randkuje. Kobiecy nos jest o wiele bardziej wyczulony na bodźce zapachowe od męskiego, przez co należy również zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednią woń, ale także odpowiednią ilość perfum!


Panie chodzącym perfumeriom w trosce o zdrowie swojego nosa mówią kategoryczne nie!


5. Fryzjer nie gryzie

Fryzjera powinno odwiedzać się przynajmniej raz na miesiąc. Wszystko oczywiście uzależnione jest od rodzaju fryzury oraz czasu odrastania włosów. Niemniej jednak dobra fryzura to jeden z żelaznych patentów na dobry wygląd.


Jak ma się odwieczny problem z doborem odpowiedniego wyglądu własnych włosów, warto wybrać się do uznanego fryzjera, który nie tylko doradzi, ale także nada bardziej męski wygląd twarzy poprzez kilka szybkich cięć!


6. Rób wszystko, aby czuć się dobrze w swoim ciele

Osoby nastawione pozytywnie do siebie i otaczającego świata zgodnie z badaniami żyją dłużej! Czyżby była to recepta na długowieczność? Być może tak, zwłaszcza że pesymiści oraz osoby mające skłonności do nerwów żyją relatywnie krócej!


Dlatego też należy robić wszystko, aby czuć się dobrze w swoim ciele. Obowiązkowo wypada uczęszczać na siłownię, zdrowo się odżywiać, odwiedzać fryzjera czy przynajmniej raz w miesiącu wybrać się na zakupy.


Męski świat może być wspaniały, poza tym każdy facet zasługuje na to, aby prezentować sobą dobry męski wygląd! Powinien on czuć się samcem alfa w każdej sytuacji!


7. Wysypiaj się

Szybkie spojrzenie w lustro. Kolejna nieprzespana noc. Pod oczami widać
w odbiciu znajome worki pod oczami i przekrwione białka oczu. Jak się tego pozbyć?


Osoba chcąca wyglądać młodziej musi zadbać o odpowiedni sen, na który składa się jakość snu (odpowiedni nocleg, odpowiednia temperatura pokoju) a także jego długość, która powinna oscylować w granicy 8-10 godzin na dobę.


O męski wygląd dba się również w czasie snu!