Powrót do nowego-starego związku po rozstaniu zazwyczaj kończy się fiaskiem. Jak więc należy postępować, aby nie tylko na nowo wejść ponownie w relację z tą samą osobą, ale również uchronić się przed widmem kolejnego rozstania? Czy to w ogóle ma sens?

 

SPIS TREŚCI:
1. Poznawajcie się na nowo każdego dnia
2. Postawcie na partnerstwo
3. Nie rozdrapujcie starych ran
4. Gaście w zarodku konflikty
5. Wprowadźcie nowe zasady

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Poznawajcie się na nowo każdego dnia

Po wejściu w związek większość osób zmienia swoje podejście. Wcześniej występuje zabieganie o względy sympatii, wspólne wypady do kina czy do klubu, interesowanie się przede wszystkim uczuciami drugiej strony. Wszystko to powoli zanika, gdy dwójka osób łączy się w parę!

 

Powyższe zachowanie jest nie tylko częste, ale również destrukcyjne dla związku. W końcu doprowadzi do tego, że dwoje bliskich sobie osób z czasem znacznie się od siebie oddalać. W skrajnym przypadku jedna ze stron zacznie myśleć o rozstaniu!

 

Jeśli chcemy tego uniknąć, należy cały czas na nowo zabiegać o swoje względy, rozmawiać z partnerką i przede wszystkim okazywać jej zrozumienie, szacunek i zainteresowanie!

 

2. Postawcie na partnerstwo

Związek to nie pole dwóch przeciwstawnych obozów i pokazywanie sił, by udowodnić drugiej połówce, że zawsze i tak postawi się na swoim! Powrót po rozstaniu nie jest łatwy, dlatego od początku budowania na nowo fundamentów zdrowej relacji należy wprowadzić zasadę partnerstwa.

 

Partnerstwo to nic innego jak poszanowanie drugiej strony i utrzymanie równowagi w związku, tak by żadna ze stron wbrew swojej woli nie musiała się podporządkowywać drugiej osobie. Szansa na to, że taki związek przetrwa kolejną próbę jest znacznie większa. Fabryka Siły Sklep

 

3. Nie rozdrapujcie starych ran

Powroty do starych ran, które zostały wyrządzone w trakcie ówczesnej relacji bądź tuż po rozstaniu, nie wnosi nic dobrego w relację. Należy jak najszybciej postarać zapomnieć się o tym, co było, i kreować o wiele lepszy związek, skupiać się na teraźniejszości i z wysoko uniesionym czołem patrzyć w przyszłość!

 

Należy zdać sobie sprawę z tego, że wina za rozpad relacji zazwyczaj mimo wszystko leży po obu stronach. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w takim przypadku zwalanie winy tylko na jedną osobę ma sens?

 

4. Gaście w zarodku konflikty

Kłótnie, a więc nieustanna huśtawka emocji dla par, to nic innego jak ostrzejsze wymiany zdań, tylko co tak naprawdę oznaczają i jaki jest ich sens? Czy warto ich unikać?

 

Nie należy obawiać się konfrontacji z partnerem, bowiem dzięki niej można poznać opinię drugiej osoby, a także spróbować się do niej ustosunkować. Jednocześnie ma się przy tym okazję do przekazania własnych racji, co daje z kolei drugiej stronie szansę na poznanie drugiej opinii.

 

Psychologia jako nauka już dawno dowiodła, że sprzeczki w zdrowej relacji są nieuniknione.

 

5. Wprowadźcie nowe zasady

Nowy-stary związek należy oprzeć na nowych zasadach, które wprowadzą sens w relację i sprawią, że powrót po rozstaniu może być nie tylko możliwy, ale także nad wyraz udany!

 

Zasady, które staną się tworzywem scalającym związek i nadającym mu odpowiednie ramy, należy ustalić wspólnie. Niewskazane jest także negowanie pomysłów partnera, jeśli oczywiście zostaną one w sensowny sposób przekazane i wniosą pozytywy.

 

Nie należy łamać postulatów wspólnej umowy. Warto również gotową listę zasad powiesić w widocznym miejscu, dzięki temu nie tylko zostanie ona łatwiej zapamiętana, ale także jej stosowanie zacznie szybko odbywać się na poziomie podświadomym!

 

Dalsza część artykułu znajduje się w części numer 2.