Czy flirt jest zdradą, czy jedynie przejawem zachowania, które można uznać za nieodpowiednie w stosunku do osoby, z którą jest się w związku? Zdania są podzielone. Jednak jeśli takie zachowanie zdarza się notorycznie, możemy mieć powody do obaw.

 

SPIS TREŚCI:
1. Flirt – co to takiego?
2. Czy flirt to zdrada?
3. Flirt przez internet – zdrada?
4. Flirt przez telefon
5. Wybaczyć czy nie wybaczyć?

 

 

1. Flirt – co to takiego?

Flirt to świadome prowadzenie rozmowy z osobą zazwyczaj płci przeciwnej w taki sposób, aby jasno jej zakomunikować, że jest się nią zainteresowanym. Zazwyczaj towarzyszą temu luźna atmosfera, żarty, sprośne stwierdzenia czy dwuznaczne wypowiedzi. Flirt obejmuje również komunikację niewerbalną, a więc gesty, mimikę twarzy czy sposób poruszania się.

 

Umiejętny flirt to część skutecznego podrywu. Jest to element gry budujący zainteresowanie i atrakcyjność w oczach drugiej osoby.

 

Flirt może być również sposobem na sprawdzenie własnej atrakcyjności w oczach innych. Występuje to wówczas, gdy osoba potrzebuje silnego argumentu potwierdzającego jej dobrą aparycję.

 

2. Czy flirt to zdrada?

Flirtu nie można postrzegać w kategorii zdrady, w końcu niezobowiązująca luźna, nawet dwuznaczna rozmowa z drugą osobą nie jest zdradą. Niemniej jednak jest to sygnał pozwalający powątpiewać w wierność partnera bądź partnerki.

 

Niekontrolowany flirt może prowadzić do romansu, a ten zdecydowanie można już rozpatrywać jako świadomą zdradę. Fabryka Siły Sklep

 

3. Flirt przez internet – zdrada?

Wiele osób w internecie szuka dowartościowania, czyli potwierdzenia własnej wartości. Niewinne internetowe flirty przeważnie kończą się na wymianie kilku zdań i nigdy nie przenoszą się na sferę fizyczną. Internetowy czat jest najczęściej miejscem spotkań osób szukających ucieczki od życia codziennego. Tak więc flirt w sieci nie jest zdradą.

 

4. Flirt przez telefon

Wysyłanie i odbieranie dwuznacznych wiadomości tekstowych, nieodebrane połączenia, nerwowe zachowanie w czasie dzwonienia telefonu – stąd już o wiele bliżej do zdrady niż w przypadku flirtu internetowego.

 

Flirt przez telefon nadal nie jest zdradą, lecz relacja jest z pewnością silniejsza niż w przypadku internetu, a co za tym idzie – wiadomości SMS szybciej prowadzą do spotkania niż flirt na internetowym czacie.

 

5. Wybaczyć, czy nie wybaczyć?

Flirt z pewnością stawia partnera w niewygodnej sytuacji, budzi wiele podejrzeń oraz wywołuje duże wątpliwości co do wierności osoby, z którą jest się w związku, a która zachowuje się w taki sposób.

 

Należy jednak wziąć pod uwagę to, że flirt nie jest zdradą. Nie należy też rozpatrywać go w taki sposób. Warto także skupić się na tym, by sporną kwestię jak najszybciej wyjaśnić z drugą połówką. Niektóre osoby po prostu mają taki sposób bycia.