Jak stworzyć udany związek partnerski? To pytanie prawdopodobnie zadał sobie przynajmniej raz w życiu każdy mężczyzna, zwłaszcza jeśli poznał on taką sytuację na własnej skórze. Czym dla mężczyzny może być nieudany związek małżeński kończący się na rozwodzie – ciągłe kłótnie, rozstania

i powroty, brak stabilizacji emocjonalnej czy liczenie na to, że się ułoży. To wszystko może działać naprawdę wyczerpująco. W dzisiejszym artykule recepta na udany związek składająca się z 10 kroków!

 

SPIS TREŚCI:

1. Udany związek – klucz to szczęścia to dialog

2. Kobiety potrzebują uczuć

3. Życiem kobiety kierują emocje, życiem faceta logika

4. Kłótnie będą, ale grunt to szybko się po nich zbierać

5. Wolny czas warto spędzać razem

6. Każdy partner ma prawo do własnego życia

7. Ważne decyzje należy podejmować wspólnie

8. Zazdrość niszczy związek

9. Szacunek i wierność to podstawa udanej relacji

10. Drugą połówkę należy umieć doceniać

 

 

1. Udany związek – klucz to szczęścia to dialog

Partnerzy powinni ze sobą rozmawiać, najlepiej codziennie. Rozmowa powinna być przyjazna, może dotyczyć wspólnych planów na przyszłość, tego, co wydarzyło się w pracy ukochanej, można też spróbować kontynuować dialog – skupiając uwagę na tym, co najlepiej przyrządzić na kolację.


Udany związek jest wtedy, gdy partnerzy po prostu się dogadują. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że dialog zbliża do siebie ludzi. Dzięki temu partnerzy czują się ze sobą dobrze i w ich mniemaniu o wiele bardziej do siebie pasują.


2. Kobiety potrzebują uczuć

Drogi mężczyzno, pamiętaj o tym, że twoja kobieta potrzebuje uczuć. Pragnie ona czuć się wyjątkowa, jedyna, rozumiana, szanowana oraz przede wszystkim – kochana. W związku z tym należy zapewniać ją o swoim uczuciu i nie kończyć na samych słowach. Panie bowiem bardzo dużą uwagę przywiązują również do działań, w końcu słowa bez pokrycia w czynach są bezwartościowe.


Jak mieć udany związek? Opierając go solidne o wartości oraz szczere uczucia. Miłość tylko wtedy nabiera swojego pełnego znaczenia.


3. Życiem kobiety kierują emocje, życiem faceta logika Fabryka Siły Sklep

Sposobów na to, aby więzi partnerów stawały się z dnia na dzień jeszcze mocniejsze, są setki. Jednym z nich jest zrozumienie odmienności płci żeńskiej od płci męskiej. Nie chodzi tu tylko o inną budowę ciała itp. Należy pogodzić się z tym, iż kobiety nieco inaczej odbierają świat i czymś innym kierują się w swoim życiu niż mężczyźni.


Mianowicie panie są bardziej emocjonalne – przez to mają też huśtawki nastrojów czy podejmują decyzje, będąc pod działaniem chwili. Z kolei mężczyzna woli kierować się logiką i rozważyć wszystkie za i przeciw dotyczące zakupu nowego różowego laptopa dla swojej ukochanej. Sam ładny kolor to przecież nie wszystko!


4. Kłótnie będą, ale grunt to szybko się po nich zbierać

W każdym związku zdarzają się wzloty i upadki, najważniejsze jest to, aby tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Nie ma co się łudzić, że można wspólnie zbudować solidny związek bez żadnej kłótni. Kłótnie prędzej czy później pojawią się nawet najbardziej idealnej relacji – ważne jest wtedy to, aby szybko po nich dochodzić do porozumienia, umieć przyznać się do błędu czy też postarać się zrozumieć drugą stronę i jej racje.


Jak zbudować udany związek? Nie unikając kłótni, a szybko dochodząc po nich do porozumienia.


5. Wolny czas warto spędzać razem

Dziś większą część codzienności pochłania wielu osobom pogoń za lepszym jutrem. Praca, praca i jeszcze raz praca – czy to naprawdę jedyny cel życia? No, raczej nie. Najważniejsze jest szczęście, które można dzielić z najbliższymi. Warto więc każdą wolną chwilę postarać się spędzać wspólnie. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie randki chociaż raz w tygodniu, aby móc w pełni poświęcić sobie tych kilka chwil w tygodniu.


Sposoby na udany związek kryją się w codziennych czynnościach. Wspólne spędzenie 30 minut podczas porannej kawy wiele nie kosztuje, a bardzo pozytywnie wpływa na relację partnerów. Podobnie jak odebranie kobiety z pracy, gdy do późna musi wykonywać swoje obowiązki zawodowe czy też zwyczajna pomoc w niesieniu zakupów. Ważne, aby kilka chwil spędzić razem.


6. Każdy partner ma prawo do własnego życia

Pomimo iż jest się w szczęśliwym związku, należy pamiętać o tym, że każdy z partnerów ma prawo do własnego życia. Przykładowo kobieta może spełniać się w zawodzie kosmetyczki i od czasu do czasu bez zastrzeżeń ze strony męża powinna wręcz spotkać się na plotki ze swoimi najbliższymi koleżankami. Z kolei mąż powinien pamiętać o tym, że poza obowiązkami zawodowymi również ma kolegów. Piątkowe wyjście na piwo do pubu raz na jakiś czas bez obecności kobiet jeszcze nikomu nie zaszkodziło.


Należy umieć znaleźć złoty środek między życiem uczuciowym a życiem towarzyskim. Wejście w związek i zamknięcie się na przyjaciół to zła decyzja, którą jednak podejmuje wiele nieświadomych tego faktu osób.


7. Ważne decyzje należy podejmować wspólnie

Wszystkie ważne decyzje, które mają istotny wpływ na wspólne życie, należy podejmować razem. Dzięki takiemu postępowaniu pokazuje się drugiej stronie, że jej zdanie jest istotne oraz bierze się je poważnie pod uwagę. Takie zachowanie jest przejawem dojrzałości, szacunku oraz najzwyczajniej w świecie zbliża do siebie partnerów.


Sposób na udany związek to wspólne ustalenia planów na przyszłość, wspólne planowanie ważnych wydatków takich jak np. nowe auto czy ustalenie tego, kto ma odebrać dziecko z przedszkola.


8. Zazdrość niszczy związek

Przesadna zazdrość to pierwszy krok do rozpadu nawet najszczęśliwszej relacji. Rzecz jasna odrobina zazdrości jest nie do uniknięcia i okazywanie jej partnerowi jest wręcz miłym komplementem, ale popadanie w skrajności nie jest jak najbardziej wskazane.


Osoba, która jest zazdrosna zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z tego, że rani partnera, gdyż ten czuje się niekochany, pozbawiony zaufania oraz jest niczym ptaszek w klatce, który świat może podziwiać tylko zza krat. Wystarczy chwila nieuwagi, aby spragniony wolności ptak wyfrunął przez niedomkniętą klatkę. Podobnie może być z osobą, którą oskarża się o zdrady czy po prostu się jej nie ufa i przez to pragnie się ją kontrolować na każdym kroku.


9. Szacunek i wierność to podstawa udanej relacji

Dwa najważniejsze czynniki wpływające na szczęśliwy i udany związek? Ciężko je jednoznacznie wskazać, lecz prawdziwy związek nigdy nie będzie funkcjonował bez wzajemnego szacunku i wierności wobec partnera. Tylko taka relacja ma realną szansę na przetrwanie w dzisiejszych czasach, gdy większość osób stawia na niezależność, a w przypadku pojawieniu się problemów w związku zazwyczaj kończą relację, aby pozbyć się kłopotu.


Sęk w tym, że związek to nie kłopot, tylko relacja wytwarzająca obopólne szczęście.


10. Drugą połówkę należy umieć doceniać

Powiedz jej, że ładnie wygląda. Zauważ to, że właśnie wróciła od fryzjera. Daj jej oznaki podziwu, mówiąc, że imponująca jest jej pracowitość. Oczywiście partner również wymaga tego typu pozytywnych uwag.


Partnerzy powinni się nawzajem doceniać. Czasem jeden szybko rzucony komplement potrafi drugiej osobie poprawić nastrój na resztę dnia. Właśnie takie małe gesty budują szczęście w relacji.


Przepis na udany związek nie istnieje. Jak widać po powyższych punktach, jest to składowa wielu rzeczy. Tylko wówczas można poczuć się w pełni spełnionym we własnym związku.