Sposoby na zadbane włosy
Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez mężczyzn w codziennej higienie? Nie przywiązują wagi do dbania o swoje włosy. Zdarza się nawet, że korzystają z kosmetyków swoich kobiet, co wcale nie jest właściwe. Dzięki dzisiejszemu artykułowi każdy mężczyzna dowie się, jak należy dbać o włosy, jakich kosmetyków pielęgnacyjnych używać oraz co robić w przypadku łysienia.
SPIS TREŚCI:
1. Dlaczego mężczyzna powinien mieć zadbane włosy?
8. Regularnie odwiedzaj fryzjera
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Dlaczego mężczyzna powinien mieć zadbane włosy?
Prawdziwy mężczyzna powinien dbać o swoje włosy. Jest to ważne nie tylko ze względów higienicznych, ma to też swoje odzwierciedlenie w życiu codziennym. Zadbane włosy i dobrze dobrana fryzura dodają uroku osobistego. Czasy, w których mężczyzna nie musiał o siebie dbać, minęły bezpowrotnie. Dziś dbałość o wygląd jest po prostu… męska.
Względy estetyczne są bardzo ważne. Zadbana fryzura wpływa na ogólną aparycję i w efekcie na to, jak dany człowiek jest odbierany przez innych. Ktoś, kto ma brudne, przetłuszczone i w dodatku zbyt długie włosy,
z pewnością nie zostanie uznany za zadbanego, nawet jeśli ma na sobie drogi i dobrze skrojony garnitur!
Można spotkać się ze stwierdzeniem, iż częstsze mycie włosów nie jest zdrowe i prowadzi do ich szybszego przetłuszczania się. Bardzo ważne jest także to, w jakiej temperaturze myje się włosy. Najlepszym wyborem jest letnia woda. Mycie ich w zbyt gorącej bądź w zbyt chłodnej wodzie spowoduje pobudzenie gruczołów łojowych, przez co włosy będę szybciej przetłuszczone. Warto także pamiętać, iż mężczyźni posiadają więcej gruczołów łojowych niż kobiety!
Częstotliwość mycia włosów to kwestia indywidualna. Włosy, które silnie się przetłuszczają, powinno się myć przynajmniej raz dziennie (najlepiej rano tuż po przebudzeniu) w letniej wodzie. Gdy skóra głowy jest sucha, włosy należy myć co 2–3 dni. Oczywiście wskazane jest używanie odpowiedniego szamponu oraz od czasu do czasu odżywki.
Odpowiedni szampon to taki, który jest dopasowany przede wszystkim do rodzaju włosów. Pierwszą wytyczną może być kolor. Inne szampony są odpowiednie do włosów blond, rudych, brązowych czy kruczoczarnych. Do włosów farbowanych również używa się zupełnie innych preparatów myjących. Kolejnymi wytycznymi mogą być: problem z przetłuszczaniem się włosów, suchość i matowość, choroby skóry głowy.
Podobnie wygląda to w przypadku, gdy mężczyzna ma łupież. Wtedy najlepszym wyborem będzie zakup szamponu przeciwłupieżowego. Warto o to zadbać, bowiem nieleczony łupież może przyczynić się do szybszego łysienia. Na rynku są również szampony, które zapobiegają wypadaniu włosów czy siwieniu. Ponadto bardzo istotne jest, aby szampon zawierał witaminy A, B, E oraz witaminę B5, której zadaniem jest wzmacnianie włosa i jego odbudowa.
Niewskazane jest korzystanie z kosmetyków damskich, które nie są przeznaczone dla mężczyzn. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakupienie męskiego szamponu wiodącej marki. Przy zakupie warto kierować się powyższymi wytycznymi.
Codzienna dieta ma również wpływ na stan włosów. Warto zadbać o to, aby była ona bogata w witaminy i składniki mineralne. Należy unikać tłustych potraw i palenia papierosów.
Najlepiej wybrać taką odżywkę, którą należy spłukać. Odżywia ona włosy,
a dzięki spłukiwaniu ich nie obciąża. Mężczyzna powinien stosować odżywki do włosów raz na jakiś czas (np. 2 razy w tygodniu), aby wzmocnić oraz odbudować swoje włosy, dzięki czemu będą one bardziej podatne na stylizację.
Odżywki niewymagające spłukiwania, które nakłada się na mokre bądź zwilżone włosy, można zastosować w nagłych sytuacjach. Należy jednak pamiętać o tym, iż mogą one obciążać włosy.
Zbyt częste stosowanie środków wspomagających układanie włosów, jak żele, lakiery, brylantyny czy pasty, osłabiają włosy, stają się one bardziej łamliwe i tracą swój naturalny blask.
Dobrze ułożona fryzura jest niezwykle męska. W związku z powyższym nie sposób zrezygnować z preparatów do stylizacji włosów. Należy jednak pamiętać, by pod koniec dnia całość dokładnie zmyć je z włosów lub z nich wyczesać.
Właściciele długich włosów powinni poznać sposoby na ich suszenie. Metodą najmniej niszczącą włosy, ale niestety pochłaniającą dużo czasu, jest osuszanie włosów za pomocą ręcznika.
Korzystanie z suszarki niestety niszczy fryzurę. Włosy suszone w taki sposób stają się sianowate, tracą blask i częściej się łamią. Zwłaszcza jeśli suszy się je z pomocą ciepłego nawiewu. Jeśli już sytuacja wymaga nagłej
i szybkiej reakcji, o wiele lepiej suszyć włosy za pomocą suszarki posiadającej chłodny nawiew, który nie działa tak destrukcyjnie na fryzurę!
Włosy należy suszyć przy ich nasadzie, a nie końcach.
„Na mądrej głowie włosy nie rosną" – z pewnością większość z was słyszała to polskie powiedzenie. Niestety dziś bujna czupryna jest na topie i mało kto myśli o tym, aby się jej pozbywać.
Mężczyzna, który zaczyna tracić coraz więcej włosów, nie powinien się przede wszystkim załamywać. Preparaty silnie wzmacniające włosy mogą spowolnić lub nawet zahamować proces łysienia. Z kolei w beznadziejnych przypadkach jedynym rozwiązaniem pozostaje przeszczep włosów. Zabieg nie jest tani, ale daje natychmiastowe i zaskakujące efekty!
8. Regularnie odwiedzaj fryzjera
Zadbana i modna fryzura to nie tylko odpowiedni szampon i odżywka do włosów. Konieczne są również regularne wizyty w gabinecie fryzjerskim.
W celu wzmocnienia kosmyków konieczne jest przycinanie końcówek
i stosowanie zalecanych przez fryzjera odżywek. Bez znaczenia jest długość włosów. Równie często salon powinni odwiedzać panowie zarówno z krótkimi, jak i długimi włosami.