Kontynuacja pierwszej części artykułu, w której znajdziecie kolejne role, jakie w swoim życiu odgrywa człowiek. Ważne jest również to, aby wspomnianych ról nie mieszać, pomimo że wiele z nich jest ściśle ze sobą powiązanych. Nie należy jednak przenosić problemów zawodowych na rodzinę i na odwrót.

 

SPIS TREŚCI:
1. Pracownik
2. Osoba społeczna

Indywidualne plany
dietetyczne i treningowe
-23 kg -23 kg -7 kg -25 kg -7 kg +13 kg -15 kg -23 kg -6 kg -18 kg -10 kg -11 kg już od 39,99 zł za miesiąc

 

 

1. Pracownik

W celu zapewnienia bytu sobie i swojej rodzinie nie wystarczy już być sprawnym fizycznie i umiejętnie władać łukiem czy własnoręcznie skonstruowaną dzidą. Czasy, kiedy polowało się na zwierzynę, prawdopodobnie minęły bezpowrotnie, choć w niektórych mało rozwiniętych rejonach globu taka tendencja zachowała się do dnia dzisiejszego!

 

W XXI wieku pożywienie i wszystko, co jest niezbędne do przetrwania rodziny, zdobywa się w zupełnie inny sposób. Owym sposobem jest praca, która gwarantuje określoną sumę pieniędzy, dzięki której z kolei można zakupić wszystkie niezbędne produkty.

 

Wiele osób będzie pracować dla kogoś innego, ale znajdą się jednostki, które postanowią założyć własny rentowny biznes. Życie bywa przewrotne, niemniej jednak postawą jest praca w zawodzie, w którym chce się realizować, co daje przede wszystkim spełnienie zawodowe.

 

Ponadto dobry pracownik to osoba obdarzona szeregiem kompetencji zależnych od stanowiska i branży, w której pracuje.

 

2. Osoba społeczna

Jako osoba społeczna człowiek powinien nie tylko funkcjonować w realiach społecznych, ale również rozwijać się dzięki dostępnym środkom wynikającym między innymi z postępu cywilizacji.

 

Od człowieka jako osoby społecznej oczekuje się, w zależności od ustroju, brania udziału bądź jego braku w życiu politycznym społeczności lokalnej czy narodu. Dzięki temu osoby posiadające określone predyspozycje, a także doświadczenie poparte swoim działaniem mają szanse na pracę z innymi ludźmi bądź obejmowanie ważnych stanowisk w hierarchii społecznej, jak np. wójt czy prezydent miasta. Oczywiście te drugie warunkuje wiele determinantów, m.in. obowiązujący ustrój polityczny. Fabryka Siły Sklep

 

Człowiek jednak jako jednostka społeczna, pomimo obcowania w społeczności, powinien stawiać na swój rozwój, co również powiązane jest ściśle z rolą pracownika, bowiem to głównie pomysł na siebie i konsekwentne działanie sprawiają, że marzenia stają się celami, i że za niektórymi ludźmi podążają inni.

 

Dzisiejsze czasy są szczególnie ważne, bowiem dziś w zasadzie można zostać kimkolwiek się wymarzy, a powszechny dostęp do wiedzy otwiera wiele możliwości, w tym między innymi szansę przebranżowienia się bądź rozwijania swoich kompetencji i wiedzy do tego stopnia, aby móc prężnie działać w wielu niekiedy zupełnie odległych branżach.