Kontynuacja pierwszej części artykułu, w której znajdziecie kolejne role, jakie w swoim życiu odgrywa człowiek. Ważne jest również to, aby wspomnianych ról nie mieszać, pomimo że wiele z nich jest ściśle ze sobą powiązanych. Nie należy jednak przenosić problemów zawodowych na rodzinę i na odwrót.

 

SPIS TREŚCI:
1. Pracownik
2. Osoba społeczna

 

 

1. Pracownik

W celu zapewnienia bytu sobie i swojej rodzinie nie wystarczy już być sprawnym fizycznie i umiejętnie władać łukiem czy własnoręcznie skonstruowaną dzidą. Czasy, kiedy polowało się na zwierzynę, prawdopodobnie minęły bezpowrotnie.

 

W XXI wieku pożywienie i wszystko, co jest niezbędne do przetrwania rodziny, zdobywa się w zupełnie inny sposób. Owym sposobem jest praca gwarantująca określoną sumę pieniędzy, dzięki której z kolei można kupić wszystkie niezbędne produkty.

 

Wiele osób będzie pracować dla kogoś innego, ale znajdą się jednostki, które postanowią założyć własny rentowny biznes. Życie bywa przewrotne, niemniej jednak podstawą jest praca w zawodzie, w którym chce się realizować, co daje przede wszystkim spełnienie zawodowe.

 

Ponadto dobry pracownik to osoba posiadająca rozległe kompetencje, zależne od stanowiska i branży, w której pracuje.

 

2. Osoba społeczna

Jako osoba społeczna człowiek powinien nie tylko funkcjonować w realiach społecznych, ale również rozwijać się dzięki dostępnym środkom wynikającym między innymi z postępu cywilizacji.

 

Od człowieka jako osoby społecznej oczekuje się, w zależności od ustroju, brania udziału (lub nie) w życiu politycznym społeczności lokalnej czy narodu. Dzięki temu osoby posiadające określone predyspozycje, a także doświadczenie mają szansę na pracę z innymi ludźmi bądź objęcie ważnych stanowisk w hierarchii społecznej, jak wójt czy prezydent miasta. Fabryka Siły Sklep

 

Człowiek jednak jako jednostka społeczna, pomimo obcowania w społeczności, powinien stawiać na swój rozwój, co również powiązane jest ściśle z rolą pracownika, bowiem to głównie pomysł na siebie i konsekwentne działanie sprawiają, że marzenia stają się celami, i że za niektórymi ludźmi podążają inni.

 

Dziś w zasadzie można zostać kimkolwiek się wymarzy, a powszechny dostęp do wiedzy otwiera wiele możliwości, w tym między innymi szansę na przebranżowienie się bądź rozwijanie swoich kompetencji i wiedzy tak, aby móc prężnie działać w wielu, niekiedy zupełnie odległych, branżach.