Awans w pracy to wynagrodzenie wielu wyrzeczeń i trudów. Droga do jego uzyskania nie jest usłana różami. Dowiedz się, jak pozyskać względy szefa

i sprzątnąć największemu lizusowi w pracy awans sprzed nosa! W końcu kto inny, jak nie ty zasługuje na wyższą pensję?

 

SPIS TREŚCI:
1. Wykonuj swoje obowiązki najlepiej jak to możliwe
2. Wykaż się aktywnością
3. Zadbaj o dobre relacje z szefem
4. Zadbaj o dobre relacje z innymi pracownikami
5. Bądź najlepszy! Uwierz w siebie!

 

 

1. Wykonuj swoje obowiązki najlepiej jak to możliwe

Awans w pracy to marzenie wielu pracowników. Niestety dla wielu z nich zawsze pozostanie on marzeniem – no, chyba że wezmą sobie do serca poniższe rady.

 

Pierwsza zasada dobrego pracownika to wywiązywanie się ze swoich obowiązków i robienie czegoś dodatkowo. Faktem jest, iż w pracy należy starać się zrobić nieco więcej niż wstępnie zakłada plan. Warto to robić dla własnej satysfakcji, uznania szefa i współpracowników. W końcu solidne wykonanie oferty dla ważnego kontrahenta przed czasem z pewnością nie umknie niczyjej uwadze!

 

2. Wykaż się aktywnością

Pozytywna aktywność to coś, co wyróżnia najlepszych pracowników. Warto czerpać z każdej porażki wnioski na przyszłość, a pilne (wydawałoby się syzyfowe) prace traktować w formie wyzwania. Zyska się wówczas coś, co wyróżnia najlepszych – zapał do wykonywania zadań oraz skuteczność w działaniu.

 

Należy jednak jak ognia wystrzegać się wszelkich form nadgorliwości. Nie ma nic gorszego niż pracownik, który pudruje każdemu, i to na każdym kroku. Ponadto ta droga nikogo nie zaprowadzi daleko na szczeblach kariery! Fabryka Siły Sklep

 

3. Zadbaj o dobre relacje z szefem

Osoba, z którą szczególnie należy zadbać o pozytywne zawodowe relacje, to nikt inny jak przełożony. Szef, bo o nim mowa, to w zasadzie pierwsza z osób, która powinna chwalić pracownika za dobrze wykonane zadania i ganić go, gdy się z nich solidnie nie wywiąże.

 

Ponadto sumiennie wykonywana praca, podejmowanie się wszystkich obowiązków, a przy tym posiadanie własnego zdania – to coś, co doceni nawet najbardziej wymagający przełożony.

 

Od tego, jak ocenia pracownika jego szef, może wiele zależeć. Między innymi właśnie od tego może zależeć szansa otrzymania awansu na wyższe stanowisko.

 

4. Zadbaj o dobre relacje z innymi pracownikami

Poza szefem warto dbać o dobre relacje z innymi osobami, które pracują

w firmie. Oczywiście nie z każdym należy się od razu przyjaźnić, ale okazywanie szacunku osobom, za którymi się nie przepada, świadczy o wysokiej kulturze osobistej i klasie.

 

W końcu w pracy spędza się lwią część swojego czasu. Stąd też warto zadbać o to, aby chodzić do niej z uśmiechem na ustach.

 

Ważna wskazówka – wskazane jest brylowanie na imprezach firmowych oraz pozytywne akcentowanie swojej obecności, to z pewnością ułatwi kontakt z wieloma osobami!

 

5. Bądź najlepszy! Uwierz w siebie!

Najważniejsze zostało na koniec, to prawdziwa wisienka na torcie. Praca jest bardzo ważna – zapewnia środki do życia oraz powinna dawać możliwość awansu zawodowego.

 

Jak wykonywać swoje obowiązki sumiennie?

 Będzie to możliwe wtedy, gdy po prostu uwierzy się w siebie i swoje możliwości. Przecież własny pomysł na kampanię reklamową czy kilka cennych uwag odnośnie do ważnego projektu mogą pozytywnie wpłynąć na pozycję w firmie, ocenę pracy przez szefa i szacunek współpracowników!