Nieraz słyszałeś, że nie ma szans na przyjaźń pomiędzy kobietą

a mężczyzną. Dziś przekonasz się, ile jest prawdy w tym stwierdzeniu oraz czy powinieneś uważać na swoją najlepszą przyjaciółkę! Zapraszam do artykułu.

 

SPIS TREŚCI:
1. Zdefiniujmy słowo przyjaźń
2. Przyjaźń równa się bliskość
3. Jesteśmy tylko ludźmi, kierujemy się instynktem

 

 

1. Zdefiniujmy słowo przyjaźń

Co oznacza pojęcie przyjaźń?

 

Przyjaźń to więź łącząca dwoje bądź większą liczbę ludzi bez podziału na płeć. Patrząc jednak przez pryzmat dwóch osób, może ona dotyczyć stosunków mężczyzna – mężczyzna, kobieta – kobieta, jak i kobieta – mężczyzna.

 

Na tę więź składają się niezwykle ważne wartości, takie jak zaufanie, szczerość oraz wyrozumiałość dla naszego przyjaciela. Przyjaciel to osoba, na którą zawsze możemy liczyć, na którą nie powiemy i nie damy powiedzieć złego słowa. Również to do niego/niej zwracamy się w nagłych potrzebach, prosimy o wsparcie bądź radę. Sami zresztą zawsze znajdziemy czas dla tej osoby, a jej problemy traktujemy jak własne!

 

Oczywiście taka opinia działa w obie strony i nasz przyjaciel powinien postrzegać nas w przynajmniej zbliżonych barwach.

 

2. Przyjaźń równa się bliskość

Przyjaźń to przede wszystkim bliskość pomiędzy co najmniej dwiema osobami. Opiera się ona praktycznie na takich samych wartościach jak trwały związek dwójki kochających, rozumiejących się i spędzających świetne chwile w swoim towarzystwie osób.

 

Kobieta przy takim mężczyźnie może poczuć się wyjątkowa i dowarto-ściowana. Ma poczucie, że ktoś ją rozumie, troszczy się o nią, a przy okazji zawsze ma dla niej czas. Nie stara się też jej zaimponować jak inni faceci. Jest po prostu sobą i nie zmienia się dla niej. Ma swoje zasady, swoją pasję. Jej przyjaciel to przecież... idealny materiał na partnera. Fabryka Siły Sklep

 

Oczywiście sytuacja może być zupełnie odwrotna i to facet może zadurzyć się w swojej psiapsiółce. Jest to przecież kobieta, która nie stawia mu warunków, potrafi śmiać się z jego żartów, zawsze jest skora do komplementowania go i spędzają z sobą tylko dobre chwile. Nie musi się specjalnie starać i udawać przed nią nie wiadomo kogo, aby zwróciła na niego swoją uwagę. Zna ją jak nikt inny. Ona jest taka… idealna na kogoś więcej niż przyjaciółkę. Dosłownie takiej osoby szukał!

 

Jak widzisz, granica między przyjaźnią a zauroczeniem jest niezwykle krucha i często zupełnie nieświadomie można ją przekroczyć.

 

3. Jesteśmy tylko ludźmi, kierujemy się instynktem

Mimo to są dowody, że przyjaźń damsko-męska ma rację bytu, aczkolwiek jest również wiele przykładów na to, że zazwyczaj jedna z osób wpadnie w sidła miłości i poczuje, poza wspomnianymi uczuciami, pociąg do drugiej osoby.

 

Tak jak w tytule tego punktu – jesteśmy tylko ludźmi. Kierujemy się w swoim postępowaniu instynktem, czy tego chcemy, czy nie. Nie mamy wpływu na to, kto się nam podoba, a kto nie. Nie obwiniajmy więc siebie za to, że podoba się nam nasza przyjaciółka. Z genami nie wygramy. Możemy jednak trzymać się zasad, które i tak zostały ustalone na początku. W końcu przyjaciółka to nie partnerka, a po wejściu w związek z taką osobą czar zazwyczaj szybko pryska.

 

Zastanów się więc dwa razy, zanim postanowisz zmienić zasady relacji ze swoją psiapsiółką, jeśli taką posiadasz.