Męska przyjaźń to coś więcej niż zwykła relacja. W końcu na prawdziwego przyjaciela zawsze można liczyć, to on pomaga podnieść się po rozstaniu i zachęca do dbania o siebie. Co jednak łączy facetów do tego stopnia, że ich relacja jest silniejsza niż związek kobiety z mężczyzną?

 

SPIS TREŚCI:
1. Ach, te kobiety!

2. Sport – wspólna pasja łączy

3. Bratnie dusze w pracy!

4. Podobne poglądy na życie

5. Wspólne piwko to podstawa!

 

 

1. Ach, te kobiety!

Wspólna niewierna ex, podobne przejścia z dziewczynami czy partnerki życiowe będące najlepszymi przyjaciółkami – właśnie to łączy facetów.

 

Kobiety trzymające się razem często mają podobny status społeczny, podobne poglądy na życie, kierują się podobnymi zasadami i wzajemnie sobie doradzają. Dzięki temu ich partnerzy szybko łapią wspólny kontakt, który z biegiem czasu może przerodzić się w relację określaną jako męska przyjaźń.

 

2. Sport – wspólna pasja łączy

Mężczyźni z natury są wojownikami. Niegdyś musieli przecież polować z dzidą w dłoni, aby zapewnić byt swojej rodzinie, która schroniona w ciemnej jaskini oczekiwała powrotu żywiciela rodziny.

 

Wprawdzie dziś wiele się zmieniło, jednak są rzeczy, które nadal cechują mężczyzn – uwielbiają rywalizację i sprawdzanie się w boju. Między innymi właśnie dlatego większość z nich uprawia sport, który dostarcza niecodziennych emocji i poprawia naturalną sprawność, o ile nie jest to gra w szachy czy pokera. Fabryka Siły Sklep

 

Wspólne pasje i zainteresowania związane ze sportem łączą mężczyzn. Niekiedy dzięki temu na długie lata rodzi się męska przyjaźń!

 

3. Bratnie dusze w pracy!

Mężczyźni zajmujący podobne stanowiska w firmie lub pracujący w podobnych branżach mają większe szanse na zostanie przyjaciółmi.

 

Z pewnością dzieje się tak również z tego powodu, że temat kariery zawodowej jest często poruszany podczas męskich wypadów, w związku z tym odnoszą oni wrażenie, że ze względu na podobne zawody lub podobną pozycję w firmie nadają na tych samych falach!

 

4. Podobne poglądy na życie

Facet zrozumie drugiego faceta o wiele szybciej, jeśli ich poglądy na różne tematy będą podobne. Osoby mające diametralnie różne opinie mają problemy z nawiązaniem komunikacji z pozytywnym feedbackiem, w związku z czym taka relacja w wielu przypadkach prędzej czy później samoistnie się ochłodzi.

 

Męska przyjaźń jest niczym związek. Osoby, które chcą się rozwijać, odnajdą bratnie dusze w tych, którzy podobnie dążą do czegoś w swoim życiu.

 

5. Wspólne piwko to podstawa!

Męskie wieczory nie mogą się odbyć bez wspólnego wypicia piwa i wymiany poglądów na temat kobiet, związków, planów na przyszłość, a także kariery zawodowej. Jednym z głównych wątków pojawiających się w takich rozmowach jest również, rzecz jasna, sport.

 

Często w związku z tym można spotkać facetów, których przyjaźń zaczęła się od wspólnego wyjścia na miasto i wypicia piwa w grupie znajomych!