Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych zrzeszający coraz więcej aktywnych użytkowników. Ponadto jest to z całą pewnością najbardziej popularny portal foto, a więc portal stworzony jedynie z myślą o udostępnianiu fotografii.

 

SPIS TREŚCI:
1. Kiedy powstał i kto stworzył Instagram?
2. Dlaczego Instagram jest tak popularny?
3. Do czego służy?

 

 

1. Kiedy powstał i kto stworzył Instagram?

Aplikacja Instagram, a więc prosty program do robienia fotografii i ich podstawowej obróbki za pomocą wbudowanych filtrów, które można udostępnić znajomym, powstał ze współpracy Kevina Systroma i Mike’a Kriegera.

 

Instagram miał swoją premierę w październiku 2010 roku. Początkowo aplikacja była dostępna tylko na iPhone’a, ale i tak w ciągu pierwszych dwóch miesięcy zyskała milion użytkowników! Po wejściu na platformę systemową Android popularność aplikacji tylko wrosła. Do społeczności wirtualnych fotografii w ciągu 10 dni od pojawienia się w sklepie Google dołączyło aż 10 milionów nowych użytkowników! Wielkim plusem Instagrama jest to, że można go połączyć z innymi kontami, np. kontem na portalu Facebook.

 

Sława tego portalu nie pozostała bez echa. Już w 2012 roku został on wykupiony przez założyciela Facebooka – Marka Zuckerberga za niewyobrażalną sumę miliarda dolarów! Jest to nieprawdopodobne między innymi z tego względu, że Instagram nie przynosi dochodów, a ponadto jest zupełnie darmowy.

 

2. Dlaczego Instagram jest tak popularny?

Instagram to narzędzie, które charakteryzuje się prostotą, a więc w dzisiejszych czasach oferuje mobilność połączoną z możliwością śledzenia sławnych osób. Zdjęcia na Instagramie publikują nie tylko zwykłe osoby, ale także gwiazdy, które można na bieżąco śledzić na ekranie swojego smartfona czy tabletu!

 

W dodatku dzięki tej aplikacji każdy może poczuć się jak gwiazda. Dzięki wbudowanym flirtom, a także własnej pomysłowości można wykazać się niemałym talentem artystycznym i dzięki temu piąć się w hierarchii osobistości portalu i zdobywać coraz większe uznanie wśród innych użytkowników. Fabryka Siły Sklep

 

W dzisiejszych czasach, w których niezwykle cenione są indywidualność oraz umiejętność wyróżnienia się w tłumie, aplikacja ta po prostu nie mogła nie odnieść sukcesu!

 

3. Do czego służy?

Instagram jest prostą aplikacją służącą do publikowania własnych zdjęć, które można modyfikować dzięki wbudowanym flirtom. Jest to z pewnością narzędzie, dzięki któremu można stworzyć własny wirtualny album, dostępny nie tylko do własnego wglądu, ale widoczny dla każdego innego człowieka posiadającego w swoim mobilnym urządzeniu zainstalowaną aplikację Instagram.