Nauka języka obcego – najlepsze metody
Nauka języków obcych jest jednym z filarów rozwoju światowego człowieka. W końcu nigdy dotąd społeczność nie miała okazji żyć tak globalnie jak dziś. Pomocna w poznawaniu świata z pewnością jest nauka języków obcych. W celu ich opanowania powstało wiele metod. Która jest najlepsza? Ciężko to stwierdzić. Dziś pod lupą znajdzie się metoda 1000 słówek.
SPIS TREŚCI:
1. Co daje metoda 1000 słówek?
2. Jak się uczyć?
3. Czy ta metoda jest skuteczna?
Określ swój cel treningowy, a my pomożemy Ci go osiągnąć.
1. Co daje metoda 1000 słówek?
Metoda 1000 słówek przyjmuje, iż nauka języka obcego może być skuteczna w przypadku zapoznania się z 1000 słów, które są w nim najczęściej powtarzane. Zgodnie z opiniami poznanie takiego zakresu obcego słownictwa sprawia, iż jest się w stanie zrozumieć od 70 do 80% przekazów pochodzących z obcego języka.
Dzieje się tak, bowiem naukę należy zacząć od słów najczęściej stosowanych. To usprawni proces opanowania języka, a także pomoże w oswojeniu się z obcymi wyrazami pod względem pisowni, osłuchania i wymowy.
Powyższe informacje potwierdzają również badania, które dowodzą, iż nauka samych obcych słówek bez poznania gramatyki, regułek i zasad językowych pozwala rozumieć komunikaty mówione i pisane na poziomie blisko 80%!
Jest to metoda polecana zarówno osobom chcącym opanować podstawowe słówka, jak i takim, które rozpoczynają dopiero naukę wybranego przez siebie języka obcego. Pozwala ona opanować ponadto języki obce w stopniu umożliwiającym dalszą efektywną naukę.
Całość, a więc 1000 słów z języka obcego, można podzielić w zależności
od własnych preferencji. Przykładowo świetnym sposobem jest założenie sobie, że w ciągu tygodnia należy nauczyć się 70 obco brzmiących słówek, co daje w miesiąc już 280 słów, a więc lekko ponad ¼ całego materiału.
Obce słówka przyswajane w ciągu jednego dnia łatwo mogą wyparować
w eter, w związku z czym należy sobie systematycznie przypominać ich wymowę, znaczenie oraz pisownię. Tylko tak będzie miało się okazję
do tego, by opanować podstawy wybranego języka obcego.
3. Czy ta metoda jest skuteczna?
Metoda ta jest skuteczna tylko w przypadku podstaw, sprawdzi się u osób, które dopiero rozpoczynają naukę nowego języka obcego. Pomoże bowiem ona osłuchać się, a także poznać najczęściej stosowane zwroty, a to działa niczym swoista zachęta do dalszego pogłębiania posiadanej już wiedzy.
Języki obce otwierają ogromne możliwości, dlatego powinno się dążyć
do ich opanowania przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Świetną sprawą jest to, iż za pomocą Internetu można być na jednym końcu świata i skutecznie wykonywać pracę dla firmy bądź osoby znajdującej się na drugim krańcu globu.