Bezsenność to częsty problem, o którym jednak niewiele się mówi. Niestety niewyspanie źle wpływa na koncentrację, powoduje podenerwowanie, co przekłada się na wyniki osiągane w pracy i relacje z innymi osobami, w tym najbliższymi. Leczenie może odbywać się poprzez zmianę codziennych nawyków. Jest to nie tylko wygodne, ale również nie niesie za sobą dodatkowych kosztów.

 

SPIS TREŚCI:
1. Bezsenność – najczęstsze przyczyny
2. Mniej stresu
3. Wypij szklankę mleka przed snem
4. Zacznij być aktywny fizycznie
5. Nie śpij długo w ciągu dnia
6. Seks przed snem? Czemu nie…

 

 

1. Bezsenność – najczęstsze przyczyny

Przyczyn bezsenności może być wiele. Przede wszystkim na pogorszenie jakości i długości snu wpływa przewlekły stres. Piętrzące się problemy potrafią spędzać sen z powiek. Oczywiście to nie koniec listy. Dodatkowo negatywnie na sen mogą wpływać nadwaga i otyłość. Niewskazane są także długie drzemki w ciągu dnia.

 

Domowe sposoby są niezwykle pomocne w walce z bezsennością. Najpierw jednak należy ustalić jej przyczynę. Będzie to możliwe po przeczytaniu poniższych punktów. Bezsenność to zmora dzisiejszych czasów, która może dopaść każdego.

 

2. Mniej stresu

Problemy zawodowe najlepiej zostawić tam, gdzie ich miejsce, a więc za drzwiami pracy. Nie należy przenosić ich na pozostałe sfery życia i zadręczać się nimi bez większej przyczyny. Tak przynajmniej powinien postąpić człowiek szanujący swój czas i swoje zdrowie psychiczne.

 

Nadmiar stresu w skrajnych przypadkach może prowadzić nie tylko do bezsenności, ale również do depresji. Z kolei taki stan będzie już wymagał leczenia. W zaawansowanych stadiach niezbędne będą również leki uspokajające. Fabryka Siły Sklep

 

3. Wypij szklankę mleka przed snem

Kojąco na zmysły działa wypita tuż przed udaniem się na spoczynek szklanka ciepłego mleka. Zawarte w mleku naturalne składniki zwiększają produkcję hormonu odpowiedzialnego za senność i pomagają w zasypianiu.

 

Dzieje się tak dzięki temu, że mleko zawiera tryptofan, który w organizmie jest przekształcany w serotoninę, jej działanie wpływa kojąco na zmysły. Niemniej jednak osobom uczulonym na laktozę, którą również zawiera mleko, pozostają inne sposoby na domowe leczenie bezsenności.

 

4. Zacznij być aktywny fizycznie

Aktywność fizyczna pomaga walczyć z nadmiarem kilogramów, co

w przypadku osób mających nadwagę bądź cierpiących na otyłość może okazać się zbawienne w skutkach. Przede wszystkim w ten sposób można stracić dodatkowe kilogramy, ale nie tylko.

 

Z drugiej strony zmęczenie wywołane treningiem ułatwia zasypianie.

W końcu tym, czego pragnie organizm po ciężkim treningu, jest odpowiednia regeneracja. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na problemy z bezsennością.

 

5. Nie śpij długo w ciągu dnia

Zgodnie z badaniami naukowców 15-minutowa drzemka działa kojąco na zmysły w ciągu dnia. Pozwala zregenerować siły i zapewnia świeżość umysłu na pozostałą część doby.

 

Niestety, zbyt duża ilość snu w ciągu dnia może negatywnie wpłynąć na zasypianie. W związku z tym nie tylko pora zaśnięcia się zmieni, ale osoby wstające rano do pracy z pewnością odczują skutki niewyspania, co obniży ich efektywność.

 

Osoby cierpiące na bezsenność często zbyt długo śpią w ciągu dnia.

 

6. Seks przed snem? Czemu nie…

Na samym końcu prawdziwa wisienka na torcie, choć każdy świetnie zdaje sobie z tego sprawę. Mianowicie bezsenność pomagają zawalczyć wieczorne igraszki z partnerką. Męski orgazm sprawia, że facet od razu staje się śpiący.

 

Prosty i do tego przyjemny sposób na radzenie sobie z bezsennością, który warto wypróbować na własnej skórze. Podkręcenie temperatury w łóżku

i częstsze zbliżenia z partnerką to zdecydowanie najchętniej stosowane sposoby na bezsenność.