Motywacja jest czymś, co pozwala nam rozpocząć działanie, znaleźć w sobie niekiedy ukryte głęboko pokłady energii, zachęca do podjęcia wyzwania. Jakie są więc najważniejsze zasady motywujące nas do działania? Spróbujmy stworzyć „tablicę motywacji”.

 

SPIS TREŚCI:

1. Czynnik szokowy

2. Inni mogą – mogę i ja!

3. Widać efekty!

4. Podejmijmy wyzwanie – razem!

 

 

1. Czynnik szokowy

Najczęstszym czynnikiem odpowiadającym za rozpoczęcie pracy nad sobą samym jest... czynnik szokowy. Każdy zna to uczucie, gdy ze złości na samego siebie podejmuje wyzwanie. Wyzwanie, które często rzutuje na jego dalsze życie, pozwala mu osiągnąć sukces, a co za tym idzie, umacnia go w działaniu.

 

 

2. Inni mogą – mogę i ja!

Motywacja często spowodowana jest podjęciem wyzwania nie przez nas samych, ale przez naszych znajomych, przyjaciół. Gdy widzimy efekty, które przynosi ich praca nad sobą, wówczas rodzi się w nas poczucie zazdrości. Nie jest to jednak uczucie, które może prowadzić do złości, rozpadu znajomości, przyjaźni. Jest to ten rodzaj „dobrej zazdrości”, która mobilizuje nas do rozpoczęcia mozolnych ćwiczeń, diety, pracy nad sobą.

 

3. Widać efekty! Fabryka Siły Sklep

Nie ma chyba nic bardziej motywującego niż zobaczenie efektów swojej pracy. Szczególnie zauważenie ich przez innych. Jeśli ktoś z naszego otoczenia dostrzeże zmiany, pochwali, powie kilka dobrych słów, zmotywuje nas do działania bardziej niż cokolwiek innego. Skoro zauważył, było warto! Wysiłek został doceniony – był wart zachodu!

 

4. Podejmijmy wyzwanie – razem!

Podjęcie jakiejkolwiek decyzji w pojedynkę nigdy nie jest łatwe. Jest jeszcze trudniejsze, jeśli z ową decyzją wiążą się wyrzeczenia, konsekwencje. Pierwszą walkę warto rozpocząć z najlepszym przyjacielem, rodzicem lub z kimkolwiek innym, kto chce osiągnąć ten sam cel.

 

Wspólne działanie, dążenie do tego samego celu, spowoduje, że z podwójną siłą i motywacją będziemy stawiać czoła napotkanym na drodze mniejszym lub większym niepowodzeniom, gdyż są one nieodłączną częścią późniejszego sukcesu. Jeśli kiedykolwiek zabraknie ci motywacji, stracisz chęci – powróć w myślach do powyższej tablicy. Gwarantuję, że pomoże ci ona odnaleźć sens w dalszej pracy i wysiłku.