Nie wysypiasz się, jesteś zdenerwowany, czujesz jakbyś stał w miejscu, pomimo że tyrasz za trzech, a w kieszeniach nadal pusto? Jeśli brzmi to znajomo, z całą pewnością ten artykuł jest dla ciebie. Poznaj rzeczy, które mogą działać na ciebie destrukcyjnie i jak najszybciej podejmij kroki, które na nowo pozwolą ci cieszyć się pełnią życia!


SPIS TREŚCI:

1. Telefon ciągle dzwoni

2. Brak czasu dla siebie

3. Ciągle bez pieniędzy

4. Brak samorozwoju

5. Nie masz hobby

6. (Nie)konstruktywna krytyka1. Telefon ciągle dzwoni

Nic tak nie denerwuje człowieka jak nieustannie dzwoniący telefon. Nawet

w domu nie ma chwili spokoju od szefa, rodziców pytających, czy wszystko

w porządku oraz dziewczyny, która nie potrafi zrozumieć tego, że jej facet nie ma ochoty słuchać o tym, co zrobiła jej koleżanka minionej soboty na dyskotece.


Kultura nakazuje nie dzwonić do innych osób zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych. Osoba dobrze wychowana nigdy nie zatelefonuje do kogoś przed 8 rano oraz po godzinie 20, chyba że obie strony wspólnie ustaliły późniejszą porę kontaktu. Wówczas taki telefon jest jak najbardziej akceptowalny. Dla świętego spokoju i w trosce o komfort psychiczny warto wyciszyć telefon w dni wolne od pracy.


2. Brak czasu dla siebie

Brak wolnego czasu to zmora dzisiejszych czasów. Ludzie w pogoni za większymi zarobkami oraz sukcesem zawodowym rzucają się w wir obowiązków, często pracując ponad normę bądź imając się dodatkowych zajęć.


Taka sytuacja objawia się przemęczeniem, irytacją oraz notorycznym brakiem czasu nie tylko dla najbliższych, ale również dla siebie samego. Rozwiązaniem może być próba ustalenia grafiku, w którym jasno wyznaczy się czas na pracę oraz rozwój zawodowy, nie zapominając przy tym

o konieczności odpoczynku, znajomych oraz sporcie. Fabryka Siły Sklep


3. Ciągle bez pieniędzy

Nie ma co się czarować, może i pieniądze szczęścia nie dają, ale są ważne w życiu, bowiem zapewniają spokojny sen. Rzadko można spotkać osobę, która uważa, że zarabia za dużo.


Przeciętnego człowieka może przerażać fakt, iż jego pensja z czasem nie rośnie, a on sam nie ma większych oszczędności na swoim koncie bankowym, wykonując zawód, który tak naprawdę nie zapewnia mu nic poza zmartwieniami.


Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być podniesienie kwalifikacji zawodowych, przebranżowienie bądź rozwój kompetencji, które zapewnią realną szansę na awans zawodowy, co w efekcie przyczyni się do wyższych zarobków. Jednak wymaga to ogromnej dyscypliny, analitycznego umysłu, ciężkiej pracy i przede wszystkim odrobiny szczęścia.


4. Brak samorozwoju

Samorozwój może oznaczać nabycie nowych kompetencji, awans zawodowy, ukończenie perspektywicznego kierunku studiów, przeczytanie książki o kulturze Dalekiego Wschodu czy rozszerzenie wpływów własnej firmy. To właśnie on jest jednostką napędową każdej kariery. Bez niego nie byłoby sukcesu i spełnienia. Dzięki niemu można poznawać, uczyć się

i zapamiętywać recepty na sukces.


Dla każdego definicja rozwoju może być inna i jest to jak najbardziej prawidłowe! Jednak dla osoby, która jest ambitna i pragnie realizować swoje marzenia, nie ma chyba nic gorszego niż nieplanowany zastój na obranej drodze. Brak rozwoju może oznaczać osobistą porażkę, być przyczyną frustracji, a także poczucia rezygnacji. Nagminne denerwowanie się może być nawet niebezpieczne dla zdrowia.


W takich sytuacjach warto pamiętać o tym, iż życie nie jest łatwe, a każdy krok naprzód należy okupić ciężko pracą. Iluzoryczny brak rozwoju w efekcie nie zawsze musi oznaczać marazm, czasem tuż za zakrętem może czyhać długo oczekiwany sukces. Najważniejsze jest jednak to, aby nawet

w najbardziej beznadziejnej sytuacji nie dawać za wygraną. Każdy jest kowalem swojego losu!


5. Nie masz hobby

Trzeba powiedzieć to sobie jasno – prawdziwy mężczyzna po prostu musi mieć hobby, w którym mógłby się bez pamięci pogrążyć, aby zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Nieważne, czy będzie to sport czy składanie modeli statków w butelkach. Ważne, żeby była to czynność, która daje dziecięcą radość. Jeśli nie masz jeszcze żadnej pasji, to czas ją znaleźć. Jako motywację dodamy, iż facet z pasją, o której dodatkowo potrafi w ciekawy sposób opowiadać, jest niezwykle łakomym kąskiem dla kobiet.


6. (Nie)konstruktywna krytyka

Kolejną rzeczą, która podcina ludziom skrzydła, jest krytyka ze strony innych. Niestety w większości przypadków jest tak, iż słowa innych po prostu niepotrzebnie bierze się pod uwagę, przez co na wartości traci samokrytyka. Liczne przemyślenia często nie przybliżają takiej osoby do rozwiązania. Mało kto tak naprawdę wie, jak radzić sobie z krytyką.


Szczególnie destruktywnie na pracownika może działać krytyka w pracy. Jeśli jest ona bezpodstawna i przybiera na sile, a pracownik czuje się

w takiej sytuacji coraz gorzej, całość może przerodzić się w mobbing.


Jedynymi rzeczami, które można brać pod uwagę, są wskazówki oraz konstruktywna krytyka, która jednak w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Należy pogodzić się z tym, iż jeśli pragnie się więcej od innych i przez to wyróżnia się z szarego tłumu, zawsze pojawi się kilka osób, którym po prostu to się nie spodoba. Nie należy się nimi przejmować. Najlepszą rzeczą, jaką można w takim przypadku zrobić, jest zajęcie się sobą i usunięcie takich osób z najbliższego otoczenia.