Fani gier komputerowych z pewnością do poniższej listy dodaliby co najmniej kilka własnych propozycji. Nie zmienia to jednak faktu, iż w dzisiejszym artykule znalazły się gry kultowe. Wspomniane pozycje są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych gier w historii. Lubisz od czasu do czasu przysiąść przy komputerze i włączyć grę? Zapoznaj się z poniższą listą. Oto najlepsze gry komputerowe. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 

SPIS TREŚCI:
1. Seria gier piłkarskich FIFA – pokaż innym, jak grać w piłkę
2. Football Manager – zostań menedżerem swojej ulubionej drużyny
3. GTA – sprawdź się w roli gangstera

4. Total War – stwórz armię i zdobądź świat
5. Call of Duty – weź udział w wojnie
6. Need For Speed – niebezpieczne wyścigi

 


1. Seria gier piłkarskich FIFA – pokaż innym, jak grać w piłkę
FIFA to nie tylko nazwa międzynarodowej organizacji piłkarskiej zrzeszającej kraje oraz kluby piłkarskie na całym świecie. Nazwę tę nosi również gra piłkarska. Pierwsza odsłona serii ukazała się już w 1994 roku. Od tamtego czasu gra króluje w kategorii gier sportowych. Tuż za nią jest Pro Evolution Soccer. Obydwie to najbardziej popularne gry komputerowe poświęcone piłce nożnej. FIFA ukazała się w sumie w aż 53 odsłonach. Wszystko za sprawą specjalnych dodatków przed mistrzostwami świata czy dodatku umożliwiającego grę na ulicy – FIFA STREET.

 

FIFA to prawdopodobnie najbardziej znana seria gier zręcznościowych. Można w niej wcielić się w rolę trenera swojej ulubionej drużyny piłkarskiej lub od podstaw pokierować karierą stworzonego przez siebie gracza. Wszystko zależy od trybu rozgrywki, który się wybierze. Sprawdzając siły

w każdym z nich, zagwarantujemy sobie godziny wspaniałej rozgrywki.

 

Produkt EA Sports z roku na rok staje się coraz lepszy, dzięki czemu wydarzenia rozgrywające się na wirtualnym boisku są coraz bardziej zbliżone do tego, co można zobaczyć podczas prawdziwego meczu piłkarskiego. Najbardziej znani zawodnicy, jak Cristiano Ronaldo czy Leo Messi, również w grze czarują wszystkich swoimi zwodami, niejednokrotnie decydując o końcowym wyniku spotkania.

 

Wcielając się w zawodnika zdobywającego umiejętności od podstaw, należy przyzwyczaić się do tego, że przed każdym meczem trener może oczekiwać czegoś zupełnie innego. Podobnie jest z wymaganiami menedżera. Przykładowo szybkie strzelenie dwóch bramek może spowodować, że pomimo gry na szpicy trzeba będzie skupić się na pressingu i poszanowaniu futbolówki.

 

Od wielu lat możliwe jest także rozegranie pełnego sezonu w barwach jed-nej z drużyn z Ekstraklasy. Dla fanów rodzimej piłki to dodatkowy smaczek przemawiający za zakupem tej gry. Poza tym, tryb multiplayer dostarcza dużej liczby rozgrywek, a mecze z graczami z całego świata są z pewnością bardziej emocjonujące niż granie przeciwko komputerowi.

 

2. Football Manager – zostań menedżerem swojej ulubionej drużyny
Czy istnieją edukacyjne gry komputerowe dla przyszłych trenerów piłkarskich? Oczywiście! Czas na grę Football Manager. Poznaj zalety bycia menedżerem i dowiedz się, na czym polega praca Jose Mourinho. Bądź ostrożny – ta gra naprawdę uzależnia.

 

Pierwsza odsłona gry pojawiła się w 2005 roku. Football Manager jest następcą gry Championship Manager. Do 2015 roku pojawiło się łącznie 12 odsłon piłkarskiego managera. Już w 2005 roku w grze było dostępnych aż 5000 prawdziwych zespołów z 51 krajów. Baza drużyn była budowana między innymi na podstawie danych, które dostarczali fani futbolu z całego świata!

  Fabryka Siły Sklep

O co chodzi w samej grze? Czym różni się ona od serii FIFA? Seria gier Football Manager pozwala wcielić się w menedżera drużyny. Od gracza zależy to, jacy zawodnicy zostaną sprowadzeni do drużyny, jak będzie wyglądał sezon przygotowawczy, jaką taktykę obierze drużyna w trakcie meczu z silniejszym rywalem oraz co usłyszą piłkarze przed wyjściem na murawę boiska. Na tym koniec. Nie można jak w serii gier FIFA sterować piłkarzami i tym samym mieć wpływu na wynik meczu.

 

Football Manager umożliwia poznanie „od kuchni” zawodu trenera piłkarskiego. Za słabe wyniki można zostać zwolnionym, zaś same zwycięstwa zapewniają miejsce w galerii sław klubu. Nic bardziej nie cieszy niż wygrana Ligi Mistrzów, odkrycie nowego talentu czy przerwanie niemocy polskich ligowców i awans z rodzimą drużyną do fazy grupowej Champions League. Można również wcielić się w rolę selekcjonera i poprowadzić Lewandowskiego i spółkę do największych sukcesów polskiej piłki.

 

3. GTA – sprawdź się w roli gangstera
Grand Theft Auto to jedna z gier, które budzą skrajne emocje. Jest to produkt mający swoich zagorzałych fanów, ale i też przeciwników, zdaniem których tego typu gry szerzą przemoc. Niemniej jednak, pomimo negatywnych opinii, gra ukazuje się nieprzerwanie od 1997 roku.

 

Każdy będąc chłopcem, myślał o tym, jak wygląda życie gangstera. Seria gier Grand Theft Auto idealnie przedstawia proces awansowania po drabinie brutalności. Nazwa gry, w wolnym tłumaczeniu na język polski, oznacza amerykańskie określenie zuchwałej kradzieży samochodu.

 

Gra jest niezwykle wciągająca ze względu na fabułę. Ta przekłada się na grywalność. Wypełnianie coraz trudniejszych zadań pomaga osiągnąć miano bossa. W ten sposób ze zwykłego ulicznego złodziejaszka przekształca się głównego bohatera w postać, przed którą drży całe miasto.

 

Jednak to, co najbardziej cieszy w grze, to nie ścieżka gangsterskiej kariery, a zwariowane misje zapewniające dobrą zabawę na długie godziny. Gracz może ukraść każdy pojazd, od policyjnego radiowozu przez zwykłe samochody i motocykle aż po czołgi. Ma także możliwość sprawdzenia się za sterami odrzutowca czy łodzi motorowej.

 

4. Total War – stwórz armię i zdobądź świat
Jakie znasz serie strategicznych gier komputerowych? Z całą pewnością pomyślałeś o Total War – jednej z najlepszych serii gier strategicznych, jaka kiedykolwiek powstała. Podbijaj kolejne terytoria niczym Aleksander Wielki. Niech świat stoi u twych bram! Małą, nic nieznaczącą prowincję przekształć w imperium, które wystawi swe wojska przeciw każdemu, kto ośmieli się postąpić wbrew twojej woli. Zachęcające wprowadzenie, prawda? Jednak

o co chodzi w serii gier Total War?

 

Seria gier strategicznych, do których można zaliczyć Rome Total War, to szansa na nie tylko niezliczone walki o przejęcie kontroli nad starożytnym światem, ale również budowanie imperium w pełnym tego słowa znaczeniu.

Pierwsza odsłona tej serii gier komputerowych miała miejsce w 2000 roku.

 

Poza wydaniem Spartan: Total Warrior, każda część nosi w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego oraz strategii turowej. Z kolei sama rozgrywka również dzieli się na 2 części – mapę kampanii oraz pole bitwy. Gra uczy nie tylko sprawnego zarządzania własną krainą i skutecznej ekspansji wojsk

i podbijania kolejnych terenów. Wymaga od gracza umiejętności analitycznego myślenia, które przejawią się strategicznymi posunięciami w czasie walki. Istnieje również możliwość toczenia walka drogą morską. 

 

Największą zaletą gry jest to, że w każdej serii przywiązano dużą wagę do odwzorowania autentycznych faktów z historii świata. Dzięki temu możliwe jest nawiązanie stosunków politycznych z innymi nacjami, jak też zetknięcie się m.in. z armiami Greków i Egipcjan. W podbojach pomoże nie tylko historyczna armia, ale również charakterystyczne dla danej epoki maszyny oblężnicze.

 

5. Call of Duty – weź udział w wojnie
Amerykańskie firma Activision jest twórcą gry o tematyce wojennej, w której gracz wciela się w postać żołnierza walczącego na froncie. Realia gry w jej początkowych seriach były osadzone jedynie w czasach II wojny światowej. Istniała więc możliwość udziału w wydarzeniach historycznych, które miały miejsce kilkadziesiąt lat temu.

 

Od 2007 roku polityka firmy uległa jednak zmianie. Kolejne części serii wojennej zostały osadzone w czasach teraźniejszych. Nie miało to jednak wpływu na jej grywalność, co potwierdzają wyniki sprzedażowe. Tylko do listopada 2011 roku sprzedaż gry Call of Duty osiągnęła poziom 100 milionów egzemplarzy. Liczba ta obejmuje wyłącznie grono osób, które legalnie korzystało z gry, dlatego też faktyczna liczba graczy jest z pewności zdecydowanie większa.

 

Na tle konkurencji serie Call of Duty wyróżnia przede wszystkim: szybka akcja oraz brak ograniczeń walki z kolejnymi komputerowymi przeciwnikami. Każda misja to kolejne zadania. Jego realizacja pozwala na otrzymanie kolejnego. Co więcej, w trakcie gry można wcielić się w rolę różnych żołnierzy. Sama gra wymaga również współpracy z pozostałymi, sterowanymi przez komputer, żołnierzami. Tylko w taki sposób możliwe jest przejście poszczególnych misji, gdyż ogromny nacisk postawiono właśnie na współpracę w grupie.

 

Minusem, ale tylko dla części graczy, jest brak możliwości ukończenia misji według innego scenariusza. Należy wypełniać po kolei pojawiające się rozkazy.

 

6. Need For Speed – niebezpieczne wyścigi
Pierwsza gra z serii Need For Speed ukazała się w 1994 roku. Od tamtego czasu gra zdominowała rynek gier wyścigowych, dostarczając milionom graczy na całym świecie wiele godzin rozrywki. Praktycznie od samego początku produkcji gracz ma przed sobą postawiony jeden cel – zostać najlepszym i wygrać każdy wyścig. W świecie nielegalnych ulicznych wyścigów porażka nie wchodzi w grę!

 

Gra zawdzięcza swoją popularność możliwości wcielenia się w uczestnika nielegalnych wyścigów, fantastycznej grafice i niebanalnej fabule. Gracz musi wykonywać kolejne zadania, aby ukończyć grę. Wielką zaletą jest to, iż można przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi zadaniami po otwartym świecie, dzięki czemu można poznać lepiej rozbudowaną, wirtualną rzeczywistość.

 

Seria Need For Speed to nie tylko wyścigi w formie „kto pierwszy, ten lepszy”. Same nielegalne wyścigi zostały wzbogacone o drift, przejeżdżanie z punktu do punktu w czasie szczytu drogowego, możliwość wykazania się zręcznością i sprytem... podczas ucieczki przed policją.