Kiedy pytamy mężczyzn o to, co ich kręci w dziewczynach, często słyszy się

o wyglądzie, np. piersi albo zgrabna pupa. Oczywiście nie do końca tym kieruje się prawdziwy mężczyzna, gdy szuka idealnej partnerki życiowej. Co więc najbardziej kręci facetów w kobietach?


SPIS TREŚCI:

1. Wygląd zewnętrzny ma znaczenie

2. Inteligencja jest na topie

3. Poczucie humoru

4. Opiekuńczość

5. Plany na życie

6. Umiejętności kulinarne

 

 

1. Wygląd zewnętrzny ma znaczenie

Nie ma co się oszukiwać. Mężczyźni czy tego chcą, czy nie, są wzrokowcami. Zanim więc zajrzą w duszę potencjalnej partnerki i poznają jej charakter, najpierw zwracają uwagę na jej wygląd.


Co zdaniem mężczyzn jest najbardziej atrakcyjne w wyglądzie kobiety?


Po pierwsze zwracają uwagę na kształty. Najbardziej pożądanym typem sylwetki jest klepsydra. Często podświadomie wybierają oni partnerki, które mają obfite piersi (ale bez przesady!), wąską talię i szerokie biodra – dzieje się tak, ponieważ taki typ urody, przynajmniej czysto teoretycznie, jest gwarantem zdrowia i płodności partnerki.


Ponadto sylwetka atrakcyjna to sylwetka proporcjonalna. Dla większości panów duże znaczenie mają również nogi – długie i zgrabne, nie za chude, są obiektem ich westchnień. Zwierciadłem duszy są oczy. Podkreślone makijażem sprawiają, że mężczyźni mogą w nich utonąć. Podobnie działa piękny, kobiecy uśmiech. Uśmiechnięte osoby od razu wydają się innym atrakcyjniejsze.


Jednak zgrabna sylwetka to nie wszystko. Bardzo ważne jest także to, aby kobieta po prostu o siebie dbała. Delikatny makijaż podkreślający jej urodę, zmysłowe perfumy oraz gustowny sposób ubierania się robią ogromną różnicę w ogólnej ocenie.


Śmiało można więc zacytować klasyka: „Nie ma brzydkich kobiet, są tylko te zaniedbane”. Niech to będzie wystarczającym dowodem na to, że panie mają ogromny wpływ na własną prezencję.


2. Inteligencja jest na topie

Mężczyzna lubi, gdy podczas spotkania ma o czym porozmawiać z kobietą. Już w przedbiegach odpadają wszystkie dziewczyny, które większość wypowiedzi faceta kwitują lakonicznym „tak", „nie", „nie sądzę" i ani razu nie wyrażają przy tym własnej opinii. W takim przypadku nawet uroda nie przekona mężczyzny.


Tak naprawdę ważne jest to, aby kobieta w konkretny, a przy tym niepozbawiony gracji sposób potrafiła przekazać swoje myśli, dzieliła się własnymi spostrzeżeniami i nie bała się wyrażać własnych opinii. Inteligentna osoba potrafi zająć własne stanowisko w ważnych kwestiach, więc właśnie tego mężczyźni oczekują od kobiet.


Kobieta powinna umieć przekazać w jasny sposób, czym się interesuje, jakie ma plany na życie (o czym szerzej będzie w dalszej części artykułu), co jest dla niej ważne w facecie i w związku, co sprawia jej radość w wolnym czasie oraz jakie wartości są dla niej najważniejsze w życiu. W końcu każdy ma jakieś zasady. Najgorszą rzeczą podczas próby takiej rozmowy jest usłyszeć powtarzane do bólu „nie wiem". Fabryka Siły Sklep


Inteligentna kobieta ma pomysł na siebie, plany na życie oraz system wartości, którym kieruje się na co dzień. Nic więcej jej nie potrzeba, aby być szczęśliwą i przy okazji zdobyć męskie serce.


3. Poczucie humoru

Dowcipna kobieta to skarb. Cięta riposta, uśmiech, niebranie wszystkiego na serio – to jest naprawdę pociągające. Samo poczucie humoru to jedna

z najbardziej pożądanych przez męskie grono cech kobiecego charakteru,

i nie ma co się dziwić!


Kobieta, która potrafi żartować, pokazuje dystans do samej siebie oraz otaczającego ją świata, a przy tym nie obraża się, gdy ktoś sobie z niej zażartuje, jest niezwykle seksowna. Ponadto w ten sposób wykazuje się ona inteligencją, a jak wiadomo, działa to na męskie zmysły.


Kobieta atrakcyjna to kobieta uśmiechnięta. Uśmiech dodaje uroku. Osoby szczęśliwsze żyją dłużej, mają pozytywne nastawienie do innych, są bardziej kontaktowe, osiągają więcej sukcesów zawodowych i osobistych.


Nie wierzysz?


Zapytaj starszych znajomych o to, co najbardziej kręci ich w dziewczynie. Zdecydowana większość z nich – o ile nie wszyscy – poza wyglądem wymieni właśnie poczucie humoru.

 

4. Opiekuńczość

Jedna z cech, które ja osobiście uważam za typowo matczyne. Oczywiście nie należy doszukiwać się w tym drugiego dna, bowiem nie oznacza to, że facet w partnerce upatruje osoby, która w sposób doskonały zastąpi mu ukochaną mamusię, będzie po nim sprzątać, gotować mu najlepsze obiadki

i podtykać wszystko pod nos. Jeśli tak jest, to taki ktoś nie jest do końca prawdziwym mężczyzną, bo nie potrafi sam zadbać o siebie i wysługuje się kobietą.

 

Dziewczyn zupełnie nie pociąga taki facet, ale wracając do opiekuńczości…

Oczywiście opiekuńczość to bardzo rozległe pojęcie, co więc ono oznacza dla faceta?


Kobieta opiekuńcza stoi na straży domowego ogniska, zadba więc o to, aby mężczyzna nie chodził głodny, zajmie się praniem, będzie też potrafiła zadbać o siebie. Na taką kobietę można po prostu liczyć. Z drugiej strony nie oznacza to, że jej rola będzie ograniczona wyłącznie do dbania o dom. Najbardziej atrakcyjne jest to, gdy kobieta poza tym będzie rozwijać się zawodowo i pozostanie kobieca, a więc pociągająca dla mężczyzny.


W kwestii domowych obowiązków z kolei powinien istnieć podział – facetowi nic się nie stanie, gdy czasem sam coś ugotuje, niekoniecznie tylko dla siebie, bądź posprząta w domu, gdy jego partnerka wraca zmęczona z pracy! Taki związek jest szczęśliwy!


Ponadto opiekuńczość jest gwarancją sukcesu wychowawczego. Zdaniem mężczyzn (i ciężko z tym się nie zgodzić) właśnie takie panie są najlepszymi matkami.


5. Plany na życie

Atrakcyjna kobieta powinna mieć plan na siebie, co w uproszczeniu oznacza plan na każdą sferę życia, tj. karierę zawodową, życie rodzinne, życie towarzyskie, życie osobiste – tu oczywiście w grę wchodzą pasje oraz sposób spędzania wolnego czasu.


W kwestii kariery zawodowej niezwykle ważne jest, w jakiej branży pragnie rozwijać się dziewczyna. Każda z profesji ma plusy i minusy. Prezenterka telewizyjna może czuć się spełniona i dużo zarabiać, lecz jej praca może być związana z częstymi wyjazdami służbowymi.


Ważne jest także to, czy kobieta uwzględnia możliwość założenia rodziny, czy zamierza skupić się tylko na sobie. Jeśli takiej informacji zabraknie na samym początku, mężczyzna, który ma inne oczekiwania, chce rodziny i dzieci, będzie musiał zmienić swoje plany lub zakończyć taką znajomość. Wizja życia rodzinnego pomoże określić, czy oboje partnerzy dzielą podobne wartości, sposób życia, poglądy na wychowanie dzieci.


Życie towarzyskie – tutaj komentarz jest raczej zbędny. Oczywistym jest, iż dla zdecydowanej większości facetów o wiele atrakcyjniejsza będzie partnerka, która ma wielu znajomych. W końcu życie towarzyskie jest bardzo ważne i ma istotny wpływ na ogólne poczucie szczęścia.


Pasje to coś, co pomoże partnerom znaleźć wspólny język i przy okazji miło spędzić czas tylko we dwoje. Świetnym sposobem jest znalezienie wspólnych zajęć w wolnym czasie, jak np. wyjście na basen czy wycieczki rowerowe. Aktywne spędzanie wolnego czasu zbliża ludzi, a przy tym wspomaga wydzielanie endorfin, dzięki czemu nawet niewinny spacer po parku może zakończyć się w łóżku! Taki finał chyba najbardziej odpowiada większości panów!


Poznanie życiowych planów drugiej osoby jest niezwykle ważne i nic dziwnego, że podobne podejście do wielu spraw jest atrakcyjne dla facetów. Ma to swoje potwierdzenie w badaniach naukowych. Udowodniono, że ludzie do nas podobni są dla nas bardziej atrakcyjni.


6. Umiejętności kulinarne

Kobieta posiadająca wszystkie wymienione w obu częściach artykułu cechy, do tego potrafiąca gotować… czy to nie brzmi jak ideał dziewczyny? Być może wielu młodych mężczyzn tego nie dostrzega, ale w końcu powiedzenie „przez żołądek do serca” musiało skądś się wziąć!


Ostatnią cechą, która najbardziej kręci facetów w kobietach, są umiejętności kulinarne. Od zarania dziejów obowiązkiem kobiety było przygotowanie strawy dla rodziny. Już w czasach prehistorycznych mężczyzna polował i bronił swojej jaskini, zaś kobieta miała za zadanie dbać o potomstwo i przyrządzić upolowane zwierzę tak, by nadawało się do spożycia. Taki podział obowiązków wprawdzie dziś uległ zatarciu, mamy bowiem zupełnie inne realia, ale dobry obiad nadal jest w cenie.


Umiejętności kulinarne oznaczają również, że kobieta zadba o to, aby jej pociechy – gdy już przyjdą na świat – nie chodziły głodne.